Przechowywałeś cebulę źle przez całe życie

Pudełko cebuli

Tylko jak przechowujesz cebulę? Czy trzymasz je na blacie kuchennym, czy wolisz trzymać je w spiżarni, poza zasięgiem wzroku (i zapachu)? A może faktycznie wkładasz je do pojemnika na warzywa w swojej lodówce. Gdziekolwiek zdecydujesz się zachować cebulę, istnieje duża szansa, że ​​robisz to wszystko źle, przynajmniej w przypadku niektórych kupionych cebul.

Cebula występuje w dwóch odmianach — słodkich, takich jak Walla Walla i Vidalia (via Kuchnia ) oraz odmiany suchych cebul, czyli te podstawowe żółte, białe i czerwone cebule, które są powszechnie dostępne w dwu- lub trzyfuntowych torebkach w supermarkecie. Każdy z tych różnych rodzajów cebuli ma swoje specyficzne potrzeby w zakresie przechowywania.ile jest smaków górskiej rosy

Jak przechowywać słodką cebulę

Cebula Vidalia

Słodka cebula, która zwykle dojrzewa wczesnym latem, ma bardzo wysoką wilgotność. Najlepszym sposobem na zachowanie tej cebuli jest przechowywanie jej w lodówce. Krajowa Rada Cebuli (raczej cierpka, ale dobrze poinformowana organizacja) zaleca owinięcie każdej przechowywanej cebuli we własny papierowy ręcznik, aby wchłonąć nadmiar wilgoci przed umieszczeniem jej w pojemniku na warzywa (poprzez Świerk zjada ).

Nadal będziesz musiał zużyć całą swoją słodką cebulę w ciągu kilku tygodni, ponieważ w przeciwnym razie mogą spleśniać i wtedy zmieszczą się tylko w śmietniku lub kompostowniku.

Jak przechowywać cebulę suchą?

czerwone cebule

Te cebule zebrane późnym latem / jesienią są, jak sugeruje ich nazwa, mniej wilgotne niż cebula słodka i jako takie mogą być przechowywane przez miesiące, jeśli zrobisz to prawidłowo. Najlepszym miejscem do ich przechowywania jest chłodne, suche miejsce o temperaturze najlepiej około 40 do 45 stopni, na przykład garaż lub piwnica. Nie należy ich również przechowywać w plastikowych torebkach, chociaż siatka jest w porządku.Jeśli naprawdę chcesz mieć łatwy sposób na zachowanie tej cebuli, oto wskazówka od Świerk zjada z udziałem starej, ale czystej pary rajstop. Najpierw sprawdź cebulę pod kątem miękkich plam, pleśni lub kiełków – nie próbuj przechowywać cebuli z żadnym z nich. Zamiast tego rzuć je lub wytnij złe miejsca i użyj ich od razu. Jeśli jednak cebula jest w porządku, odetnij nogi od rajstop i wrzuć cebulę do każdej nogi. Zwiąż, a następnie dodaj kolejną cebulę, kontynuując, aż nogi będą pełne lub zabraknie cebuli.

Zawieś wąż cebulowy, a następnie po prostu wytnij szczelinę w jednej z wiązanych sekcji za każdym razem, gdy potrzebujesz dostępu do cebuli (i upewnij się, że przycinanie ich dobrze kiedy ich używasz). Możesz dodawać nową cebulę przez te same szczeliny, dzięki czemu ta sama para rajstop może być używana w kółko do wszystkich potrzeb związanych z przechowywaniem cebuli.

Przechowywanie cebuli w zamrażarce

Posiekana cebula

Nie da się tak naprawdę zamrozić całej cebuli bez zmiany jej w paskudny, papkowaty bałagan. Jeśli chcesz zdjąć gogle, włącz wentylator lub podejmij wszelkie inne środki ostrożności, aby tego nie zrobić wypłakać oczy podczas siekania , całkiem możliwe jest pokrojenie lub pokrojenie w kostkę zarówno słodkich, jak i suchych odmian cebuli, a następnie zamrożenie ich do późniejszego wykorzystania.Posiekana cebula może wytrzymać do sześciu miesięcy w zamrażarce, jeśli jest odpowiednio przechowywana w hermetycznych pojemnikach. Jednak po rozmrożeniu będą nieco wiotkie i wodniste, więc naprawdę nie można ich używać zamiast świeżej cebuli. Jeśli jednak użyjesz ich w zupach, gulaszach lub innych gotowanych potrawach, nikt nigdy nie dostrzeże różnicy (poprzez Linia zdrowia ).

Przechowywanie ugotowanej cebuli

Gotowanie cebuli

Jeszcze inna metoda, która pozwoli zachować dowolną ilość cebuli do późniejszego wykorzystania, polega na ugotowaniu cebuli przed jej przechowywaniem. Obierz i posiekaj wszystkie cebule, których chcesz użyć, starając się uzyskać ładny, równy plasterek, aby równomiernie się ugotowała.

Podsmaż cebulę w niewielkiej ilości oleju lub masła, aż stanie się przezroczysta — jeśli przygotowujesz dużą ilość, może być konieczne usmażenie jej w kilku mniejszych partiach. Gdy ugotowana cebula ostygnie, zamknij ją w torebkach Ziploc lub zamykanych pojemnikach w ciągu kilku godzin. Jeśli zostawisz je zbyt długo, mogą zacząć hodować bakterie. Możesz przechowywać ugotowaną cebulę w lodówce przez pięć dni, ale jeśli ją zamrozisz, powinna wystarczyć na trzy miesiące.

Nigdy nie przechowuj cebuli w pobliżu ziemniaków

Cebula i ziemniaki

Niezależnie od tego, czy przechowujesz cebulę w lodówce, spiżarni czy rajstopach, jedynym miejscem, w którym powinieneś się upewnić, że nie ma, jest blisko ziemniaków. Niechętny smakosz wyjaśnia, że ​​surowe ziemniaki uwalniają wilgoć, co może przyspieszyć tempo psucia się cebuli.

maxwell house vs folgers

Dotyczy to oczywiście tylko tych warzyw w stanie surowym. Gdy ziemniaki i cebula zostaną poślubione na patelni, całkiem ładnie się ze sobą ułożą, więc możesz śmiało usmażyć ładną porcję cebulowo-ziemniaczanych placków ziemniaczanych, placków ziemniaczanych lub latki i schłodzić lub zamrozić je, aby cieszyć się nimi później.

Kategorie Jak Fakty Zabawa