Przechowywałeś mleko źle przez całe życie

Osoba wyciągająca mleko z lodówki

Mleko to jeden z tych podstawowych artykułów, które lubimy mieć zawsze pod ręką. W rzeczywistości mleko jest czymś, czego wszyscy zwykle zaopatrują się przed śnieżycą lub innym wydarzeniem, które może nas uwięzić w domu na dłuższy czas – wraz z chlebem i jajkami stanowi jedną trzecią tego, co czasami określa się jako „święte”. trójca „zapasów przed katastrofą”.

Kiedy jednak kupisz kilka galonów mleka, wiesz, że nie będzie to trwało w nieskończoność. Podczas gdy diamenty są wieczne (przynajmniej według Filmy o Jamesie Bondzie ), świeżość mleka jest znacznie bardziej ulotnym towarem. Według dostawcy opakowań nabiałowych Stanpac , nieotwarte pełne mleko będzie zwykle dobre przez pięć do siedmiu dni po termin ważności wydrukowane na kartonie lub dzbanku, a 2% i odtłuszczone mleko wystarczy na siedem dni. Mleka beztłuszczowe i bezlaktozowe trwają najdłużej, do 10 dni po dacie przydatności do spożycia.Po otwarciu wszystkie rodzaje mleka powinny być dobre przez pięć do siedmiu dni – o ile trzymasz je w lodówce. Jeśli zostawisz mleko z lodówki tylko na dwie godziny, może zacząć się psuć.

jak smakują skórki wieprzowe

Nie należy przechowywać mleka w drzwiach lodówki

Mleko w drzwiach lodówki

Chociaż drzwi lodówki ułatwiają dostęp do niektórych z naszych najczęściej używanych produktów, są one również tą częścią lodówki, która podlega największym wahaniom temperatury. Gdy te drzwi się otworzą, twoje mleko spada poniżej 40 stopni do temperatury pokojowej, co nie jest zbyt dobre. Za każdym razem, gdy mleko się nagrzewa, daje to możliwość rozwoju bakterii, a to z kolei przyspiesza proces psucia się.

Więc które miejsce w lodówce jest najlepsze do przechowywania mleka? Prawdziwe proste sugeruje tył półki w najniższej części, ponieważ zwykle jest to najzimniejszy obszar. Nawet jeśli oznacza to, że za każdym razem, gdy chcesz napić się mleka, musisz się pochylić i sięgnąć do tyłu — ssij mleko, pochylanie się i sięganie to ćwiczenia, więc jest to dla ciebie dobre. O tak, i zamknij drzwi, gdy tylko weźmiesz mleko. Twoja mama miała rację — stanie tam z otwartymi drzwiami naprawdę wypuszcza całe zimne powietrze, a to nie przyniesie korzyści twojemu mleku ani niczemu innemu.Możesz jednak zamrozić mleko

Dzbanek mleka

Jeśli kupisz znacznie więcej mleka, niż prawdopodobnie zużyjesz, zanim się zepsuje, zawsze możesz je zamrozić. W celu zamrozić mleko pomyślnie, jest jednak kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć. Pierwszą rzeczą jest to, że mleko, jak każdy płyn, rozszerza się po zamrożeniu, więc jeśli planujesz zamrozić je w oryginalnym pojemniku, przed zrobieniem tego musisz odlać kilka centymetrów. Ponownie zamknij pojemnik, upewniając się, że jest szczelny, a następnie przechowuj go z dala od wszelkich innych przedmiotów, które mogą przenosić niepożądane zapachy lub smaki na mleko. Obok lody powinny być w porządku, ale tuż przed mrożoną rybą nie jest tak dobre.

Kiedy nadejdzie czas, aby wyjąć mleko z zamrażarki, należy je rozmrozić przez noc w lodówce. Rozmrażanie czegokolwiek w temperaturze pokojowej tworzy pożywkę dla bakterii, a ponieważ bakterie zanieczyszczające żywność Chcąc utrudnić nam życie, powinniśmy odwdzięczyć się, a nie ułatwiać im małych spotkań na naszych kuchennych blatach. Rozmrożone mleko może mieć tendencję do zbrylania się ze względu na fakt, że tłuszcze oddzieliły się od płynu, ale dobre wytrząsanie (lub zawirowanie w mikserze) pomoże mleku odzyskać jego poprzednią konsystencję. Jeśli picie nadal jest dla Ciebie zbyt dziwne, zawsze możesz użyć do gotowania wcześniej zamrożonego mleka.

Lekko zepsute mleko nadal można dobrze wykorzystać

Kobieta patrząca na mleko

Jeśli twoje mleko zepsuło się naprawdę, naprawdę do tego stopnia, że ​​faktycznie jest zepsute, na pewno o tym wiesz. Jeśli mleko śmierdzi jak pacha Szatana, gdy tylko je otworzysz, albo nierozsądnie popijasz i zaczynasz krztusić się i pluć – to idzie w błoto. A jeśli mleko stwardniało do tego stopnia, że ​​kartonik po prostu „strzępi”, gdy próbujesz go nalać… cóż, to po prostu zbyt obrzydliwe, aby to rozważać. W tym momencie to już nie jest mleko, to w zasadzie projekt naukowy.przyjazne farmy mleko aldi

Jeśli mleko dopiero zaczyna trochę kwaśno smakować, możesz użyć go do pieczenia, bez problemu. Niektóre przepisy wymagają nawet kwaśnego mleka, ponieważ ta lekka kwaskowatość dodaje trochę dodatkowego smaku. Szef kuchni Dan Barber z nowojorskiej restauracji Blue Hill, nagrodzonej gwiazdką Michelina, znany orędownik zero odpadów kuchennych, powiedział NPR że „gotowanie z kwaśnym mlekiem jest pyszne” i zaproponował go jako substytut maślanki . Oznacza to, że możesz użyć swojego kwaśnego mleka do zrobienia pyszne ciasteczka , Naleśniki w stylu IHOP , smaczny smażony kurczak , a nawet nową i ulepszoną wersję w pudełku z makaronem i serem i nie będziesz musiał czuć się winny z powodu marnowania doskonałego jedzenia.