Przechowywałeś syrop klonowy źle przez całe życie

Syrop klonowy

Użyj go do glazury boczku, polej go Słynne naleśniki IHOP lub użyj go jako Substytut cukru — bez względu na wszystko, każdy powinien mieć cały czas syrop klonowy w swojej spiżarni. A może jest lodówka? Okazuje się, że przez całe życie źle przechowywałeś syrop klonowy.

Wiele supersłodkich potraw, takich jak zwykły biały cukier i miód Smithsonian ), można bezpiecznie przechowywać w temperaturze pokojowej w hermetycznym pojemniku bez rozwoju pleśni i bakterii. Ale to samo nie dotyczy syropu klonowego i okazuje się, że jeśli przez cały czas trzymałeś go w swojej szafce, być może popełniłeś duży błąd. Duży, potencjalnie spleśniały błąd.Dlaczego syrop klonowy psuje się?

syrop klonowy

Sprawca? Woda. W przeciwieństwie do cukru i miodu syrop klonowy ma nieco wyższą zawartość wody, co czyni go bardziej podatnym na rozwój pleśni. Wciąż jest mniej podatny na rozwój pleśni niż w przypadku innych mokrych pokarmów, dzięki wysokiej zawartości cukru, ale istnieje kilka rodzajów pleśni i grzybów, które mogą w niej rosnąć (poprzez Blog o grzybach Cornell ).

Aby zapobiec rozwojowi pleśni w syropie klonowym, otwarte butelki należy przechowywać w lodówce do roku lub w zamrażarce na czas nieokreślony. Jednak nieotwarte butelki mogą być przechowywane w spiżarni przez okres do roku.

Dobrą wiadomością jest to, że pleśń rosnąca w syropie klonowym jest nietoksyczna (poprzez Syrop klonowy Eplera ). Oznacza to, że jeśli zaszalełeś na drogiej butelce tego produktu i zrobiło się spleśniałe, nie musisz go wyrzucać.Zamiast tego usuń pleśń z powierzchni syropu klonowego, a następnie podgrzej ją do wrzenia. Pozwól syropowi ostygnąć, zetrzyj pozostałe pływaki i dodaj do czystego pojemnika. Twój syrop klonowy jest znowu bezpieczny do spożycia! Przechowuj ten syrop klonowy w lodówce, a nie będziesz musiał ponownie zajmować się rozwojem pleśni.