Przechowywałeś gorący sos źle na całe życie

ostry sos

Jeśli lubisz trochę — lub dużo — ciepła dodawane do jedzenia, istnieje duża szansa, że ​​część nieruchomości w twojej lodówce jest zajęta ostrym sosem . Istnieje jednak pewien sekret, który może spowodować, że w przyszłości Twoja lodówka będzie wolna od ostrego sosu i to nie dlatego, że zmieniły się Twoje kubki smakowe.

Firmy zajmujące się ostrymi sosami znają tę niezwykłą mądrość, podobnie jak wiele restauracji. Sekret polega na tym, że większości ostrych sosów nigdy nie trzeba przechowywać w lodówce. Wielu z nas pamięta czasy, kiedy gorąca sesja gorącego taco stała się letnia z powodu chłodzonego gorącego sosu, ale teraz możemy pożegnać się z potencjalnie niedoskonałymi posiłkami. Dla dobra nas wszystkich ustalmy fakty (poprzez Bardzo Chrupiące ).W przeciwieństwie do wielu innych sosów butelkowanych, ostry sos zazwyczaj składa się z trzech głównych składników, z których wszystkie zapewniają właściwości antybakteryjne i pozwalają zachować świeżość poza lodówką.

Ostry sos można przechowywać w lodówce lub poza nią

ostry sos

Ocet i sól są podstawą w prawie wszystkich produkowanych komercyjnie windach cieplnych, wraz z kapsaicyną, substancją chemiczną, która powoduje mrowienie języka, a wszystkie te składniki są nieprzyjazne dla małych intruzów. Wreszcie, wiele firm oczekuje, że ich produkt będzie przechowywany w temperaturze pokojowej, więc dodają konserwanty, aby zachować bezpieczeństwo i nienaruszony smak (poprzez Skala pieprzu ).

Jest jednak jeden mały haczyk. Ostry sos chłodzony może trwać do czterech razy dłużej niż produkt przechowywany w temperaturze pokojowej. Ale ostry sos przechowywany w spiżarni nadal wystarcza średnio na około sześć miesięcy, a większość poszukiwaczy ciepła szybciej przejmie butelkę. Jedynym innym haczykiem jest to, że chociaż nieschłodzony ostry sos będzie dobry przez wiele miesięcy, może utleniać się szybciej niż schłodzona butelka, co oznacza, że ​​intensywny czerwony sos może nieco zmienić kolor. Więc jeśli prezentacja jest dla Ciebie ważna, bardziej sensowne może być trzymanie gorących rzeczy na zimno.