Cały czas źle obierałeś brzoskwinie

całe brzoskwinie i deska do krojenia z połówkami brzoskwiń

Nigdy nie ma złego czasu na zjedzenie brzoskwini. Idealnie słodki i soczysty owoc zawsze trafia w dziesiątkę. Brzoskwinie świetnie sprawdzają się w brzoskwiniowym szewcu, zatopione w napojach, mrożone na lody brzoskwiniowe, czy jako dodatek do smoothie.

Na szczęście mrożone brzoskwinie zwykle są już obrane, jeśli kupisz je w zamrażarce w sklepie spożywczym. W przypadku świeżych brzoskwiń lub świeżych brzoskwiń, które planujesz zamrozić, możesz potrzebować obierać owoce partiami, a nie jedną lub dwie brzoskwinie. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak najlepiej i najłatwiej to zrobić.Wielu południowców prawdopodobnie szybko powie, że brzoskwinie nie muszą być obierane, aby się nimi cieszyć. Jednak w przypadku wielu przepisów lepiej jest zerwać rozmytą skórę. Wiele osób sięga po nóż lub obieraczkę do ziemniaków, próbując obrać brzoskwinie, ale istnieje łatwiejszy, czystszy i mniej śliski sposób na obieranie pysznych owoców.

Jak z łatwością obrać brzoskwinie?

brzoskwinie w pudełku z połową brzoskwini i pestką

Czasami brzoskwinie są tak dojrzałe i soczyste, że skórka wydaje się po prostu odpadać z owoców. Najczęściej jednak skórki potrzebują trochę pomocy. O ile brzoskwinię można obrać nożem, a nawet palcami, najlepszym i najłatwiejszym sposobem obrania owoców jest podgrzanie ich na kuchence w wodzie (poprzez Smak domu ).

Aby obrać brzoskwinie tą metodą, zacznij od wycięcia „X” na spodzie brzoskwiń. Następnie włóż zaznaczone owoce do dużego garnka z wrzącą wodą. Przyjrzyj się uważnie owocom i poszukaj skórki, która pęka i odrywa się od wewnętrznego miąższu brzoskwini w miejscu, w którym przeciąłeś „X”. Gdy skórka zacznie się odsuwać od miąższu owoców, użyj łyżki cedzakowej lub kadzi cedzakowej, aby wyciągnąć brzoskwinie z wody. Następnie wrzuć je prosto do miski z lodowatą wodą (przez Świerk zjada ).Gdy brzoskwinie całkowicie ostygną i zostaną osuszone, osusz je. W tym momencie zdecydowanie powinny być wystarczająco fajne, aby sobie z nimi poradzić. Powinieneś być w stanie po prostu zsunąć skórki z delikatnym pociągnięciem, aby uzyskać łatwą do obierania brzoskwinię.

Kategorie Restauracje Opinie Jak