Przez całe życie obierałeś pomarańcze?

obieranie pomarańczy

Spójrzmy prawdzie w oczy, obieranie pomarańczy może być trudnym zadaniem. Możesz spędzić pół ranka wbijając paznokcie w skórkę, próbując odrywać skórkę kawałek po kawałku. Czasami wydaje się, że łatwiej jest nalać sobie szklankę soku pomarańczowego i nazwać to dniem, ale pomarańcze i sok pomarańczowy są nie stworzone równe , a jeśli jesteś jednym z tych obieraczek do pomarańczy kawałek po kawałku, mamy dla Ciebie sekret. Jest prostszy sposób na obieranie pomarańczy, dzięki czemu możesz mieć sok i go zjeść. Pamiętaj, że zawsze lepiej jest jeść owoce w całości, aby nie stracić niezbędnych składników odżywczych.

Aby to zrobić sztuczka potrzebujesz noża i deski do krojenia, rzeczy, których prawdopodobnie nie używasz podczas obierania pomarańczy. Po prostu połóż pomarańczę na desce do krojenia i odetnij górną i dolną część, uważając, aby nie wciąć się w miąższ. Im cieńszy, tym lepiej. Następnie zrób nacięcie w poprzek skórki, prostopadle do odciętej góry i dołu. Tutaj możesz być trochę mniej delikatny. Przetnij skórkę, aż twój nóż uderzy w miąższ pomarańczy. Wtedy zaczyna się magia. Od miejsca nacięcia, spłaszcz brzegi, aby delikatnie odsłonić plasterki pomarańczy, oddzielone i gotowe do spożycia. Wszystko, co musisz zrobić, to zerwać je ze skórki. Chociaż ta metoda jest najlepiej zalecana do stosowania na mniejszych odmianach pomarańczy, takich jak mandarynki i klementynki, Łyżka również z powodzeniem przetestował go na pomarańczy Valencia .youtube

Prawdopodobnie kręcisz teraz głową we wszystkie poranki, które straciłeś, próbując obrać pomarańczę, ale nie bądź dla siebie zbyt surowy. Wszyscy popełniamy błędy. Tak jak wtedy dowiedzieliśmy się, że byliśmy obieranie czosnku wszystko źle, a to banany powinny być obrane od dołu do góry. Zdarza się. W rzeczywistości istnieje wiele innych sztuczki z obieraniem owoców możesz spróbować już teraz, aby wyprzedzić grę i oszczędzić sobie mnóstwo czasu i frustracji.