Przez cały ten czas źle jadłeś brokuły

kobieta zdezorientowana brokułami

Znasz to uczucie zdrowej, przyziemnej pewności siebie, którą odczuwasz, gdy ładujesz swoją dietę warzywa ? To prawie sprawia, że ​​zapominasz o każdym kawałku pizzy i czekoladowego ciasta, które kiedykolwiek jadłeś, i sprawia, że ​​chcesz opublikować każdy żywy, roślinny talerz na Instagramie, aby podzielić się swoimi ambicjami w zakresie czystego jedzenia ze światem. Z wyjątkiem tego, że możesz nie czerpać jak najwięcej z jednej konkretnej zieleni napakowanej witaminami, jeśli nie jesz jej właściwie.

Jeśli wyrzucisz łodygi brokułów zamiast je jeść, przez cały ten czas jadłeś brokuły źle. łodygi są całkowicie jadalne i są dla Ciebie zaskakująco dobre! Wprowadzanie łodyg do gotowania nie jest trudne i po prostu wyobraź sobie satysfakcję, jaką uzyskasz, używając każdej części brokułów prawie bez odpadów. Bycie zdrowym i zaradnym – to korzystna dla obu stron.Łodygi brokułów są tak samo pożywne jak różyczki

łodygi brokułów

Tylko zastrzeżenie, zanim przejdziemy do szczegółów: przygotuj się na poczucie winy za to, że przez cały ten czas nie doceniłeś brokułów. Według Linia zdrowia , jedna filiżanka brokułów zawiera 2,5 grama białka, 2,4 grama błonnika przyjaznego dla jelit i tylko 31 kalorii. Porcja 1/2 szklanki zapewnia prawie 70 procent dziennej zalecanej wartości witaminy C, która wspiera funkcje odpornościowe i zdrowie skóry.

Brokuły zawierają również kwas foliowy, który wspomaga prawidłowy wzrost tkanek i funkcjonowanie komórek, oraz żelazo, które pomaga przenosić tlen w całym ciele. Ogólnie, warzywa kapustne podobnie jak brokuły są związane ze zmniejszonym ryzykiem wielu nowotworów i mogą pomóc obniżyć poziom cholesterolu. Jednak naprawdę fajną częścią jest to, że łodygi brokułów zawierają równe ilości składników odżywczych znajdujących się w różyczkach, a także jeszcze więcej wapnia, żelaza i witaminy C (poprzez Jedzenie NDTV ). I pomyśleć, że przez cały ten czas wrzucałeś je do kompostu!

Przygotowanie łodyg brokułów jest proste

pieczone brokuły i łodygi

Jeśli dopiero zaczynasz gotować i jeść łodygi brokułów, nie martw się – nie ma w tym nic trudnego. Smacznego mówi, że pierwszym krokiem jest odcięcie od dołu jednego do dwóch cali łodygi i wyrzucenie jej, ponieważ jest ona twarda i zdrewniała. Stamtąd to, czy oderwiesz twardą zewnętrzną warstwę skórki od łodyg, zależy od tego, jak je ugotujesz. Jeśli szypułki będą długo gotowane, np. pieczenie w piekarniku, zostaw skórkę, ponieważ zmięknie na tyle, że nadal będzie smaczna. Jeśli decydujesz się na metodę szybkiego gotowania, taką jak stir-fry lub frittata, najpierw zdejmij zewnętrzną warstwę skóry z łodygi.brokuły Łodygi można pokroić w plastry i wykorzystać w wielu tych samych potrawach, do których zwykle wrzuca się różyczki, takich jak zupy i gulasze, ryż, wywary, sałatki, a nawet po prostu pieczone same. Jedzenie karmy dla ptaków sugeruje użycie spiralizera do przekształcenia łodyg brokułów w makaron i dodanie ich do smażenia z krewetkami, papryką, imbirem i sosem teriyaki. Szef kuchni Alex Guarnaschelli zamienia nawet łodygi brokułów ugotowane z cebulą i czosnkiem w vinaigrette z musztardą dijon i octem z czerwonego wina (przez Jedzenie i wino ). Dzięki takim opcjom i dodatkowemu zastrzykowi odżywczemu już nigdy nie będziesz chciał wyrzucać łodyg brokułów.