Pożałujesz picia diety Mountain Dew. Dlatego

Butelki Mountain Dew Karen Hart

Trudno znaleźć kogoś, kto tego nie zrobił Rosa i nie bez powodu. Według Statystyka , ramię marketingowe tego kultowego napoju wydało w 2018 roku aż 120 milionów dolarów na reklamę marki i jej zestawu napojów. Ale najwyraźniej istnieje sposób na wydawanie tych dolarów, ponieważ na Motley głupek , Mountain Dew zajmuje czwarte miejsce wśród napojów gazowanych. I jest to napój, który zdecydowanie zachęca do rozmowy.

Czy to jest jego przemysł ' neon zielonkawo-żółty kolor – w zależności od tego, kogo zapytasz – sprawia, że ​​nasze języki merdają lub pojawiają się pogłoski, że zawiera kontrowersyjny składnik zwany bromowanym olejem roślinnym, dodatek, który wiąże się z pewnymi problemami zdrowotnymi i że Pepsico od tego czasu usunięto ze swoich produktów Mountain Dew (poprzez USA dziś ), ludzie lubią rozmawiać o tej sodzie. Mountain Dew jest pod każdym względem trochę zagadką. Jeśli jesteś fanem tego napoju, ale nie chcesz 170 kalorii i 46 gramów cukru w ​​12-uncjowej porcji, bez cukru, zero kalorii wersja dietetyczna może wydawać się dobrą alternatywą. Jednakże, jeśli zamierzasz robić Rosę, jest jeden ważny powód, dla którego powinieneś rozważyć pominięcie diety Rosy.błyskawiczna soczewica doniczkowa i ryż

Dieta Mountain Dew może nie pomóc w kontroli wagi

Aspartam i jego wzór chemiczny

Jeśli przeczytasz etykietę na odwrocie butelki, szybko zobaczysz, że Diet Mountain Dew nie ma żadnej wartości odżywczej; jednak Diet Mountain Dew zawiera składnik, którego możesz chcieć unikać: aspartam. Dlaczego? Za a Zdrowie Harvarda Artykuł, podczas gdy FDA zatwierdziła stosowanie wielu sztucznych słodzików – dokładnie 5, w tym aspartamu – istnieje kilka zastrzeżeń, które wiążą się z ich stosowaniem. Niektóre badania sugerują, że chociaż te słodziki eliminują wysokie kalorie związane z cukrem, mogą powodować, że ludzie będą mieć ochotę na słodsze, mniej odżywcze potrawy bez łączenia słodyczy z kaloriami. Może to prowadzić do przejadania się i przybierania na wadze. Magazyn bostoński wskazuje na nauka przeprowadzone na myszach przez Massachusetts General Hospital, które sugeruje, że sztuczne słodziki, takie jak aspartam, mogą faktycznie sprzyjać przybieraniu na wadze poprzez ingerencję w enzym zwalczający otyłość. Jeśli pijesz Diet Mountain Dew, aby pomóc kontrolować swoją wagę, warto rozważyć to ponownie.

A jeśli to nie zniechęca Cię do picia Diet Mountain Dew, to może smak Wola. Puryści z Mountain Dew zarzekają się, że dietetyczna wersja może wyglądać jak zwykła soda, ale jej smak do niej nie przypomina. Pisarz na Rynek Brinks opisał Diet Mountain Dew jako mający „gorzki posmak”, podczas gdy Wice recenzent powiedział, że „ostry kęs” sztucznego słodzika wyrządził krzywdę sodzie i jej fanom.