Nigdy nie należy używać mielonego czosnku ze słoika. Dlatego

Mielony czosnek

Nie ma to jak świeży czosnek. Niepoważnie. Może niektórzy ludzie i wszystkie wampiry nie lubią tego zapachu, ale jest coś w tym aromacie świeżo posiekanego czosnku, co dodaje ci pewności: ten posiłek będzie dobry i aromatyczny.

I przyznajmy: siekanie czosnku może być czasochłonne. Jeśli nie masz niezawodnej metody siekania, możesz beznadziejnie odłupać małe kawałki czosnku o nieregularnych rozmiarach. Ale nawet źle posiekany czosnek jest lepszy niż alternatywa: zmielony czosnek ze słoika lub, jak lubimy to nazywać, czosnek w czyśćcu. Ten czosnek jest drogi, tłusty i naprawdę nie wie, czym chce być. Jako istoty ludzkie wszyscy mamy problemy z tożsamością, ale czosnek nie powinien: surowy czosnek powinien być ostry, gorzki i aromatyczny, a szczerze mówiąc, słoje nie działają. Może wydawać się łatwiejsze – bez mielenia – i trwa dłużej, ale brakuje mu smaku (przez Moje przepisy ).Gdy Kuchnia redaktor Sheela Prakash porównała zmielony czosnek w słoiku do kilku innych form, takich jak mrożone kostki i wstępnie obrane goździki, puree w słoiku oceniane jest dość nisko. Dlaczego? Prakash zauważył stęchły, przytłumiony smak. A jeśli nie dla smaku, dlaczego miałbyś jeść czosnek? Nie robimy tego, żeby dobrze pachnieć. Zdecyduj się na świeży czosnek: jeśli mielenie jest zbyt trudne, możesz po drodze skorzystać ze skrótów. Mamy cię.

Mielenie, krojenie lub pieczenie w całości

Cały pieczony czosnek ze stekiem brazylijskim

Ogólna zasada: czosnek smakuje inaczej w zależności od tego, jak go pokroisz. (Kalambur nie jest przeznaczony.) Kiedy zmielisz czosnek lub posiekasz go na pastę, uwalniasz bardzo intensywne smaki.

Według Claudii Sidoti, szefowej kuchni Hello Fresh, mielone goździki „rozprowadzają więcej smaku w potrawie i są idealne w sosach i marynatach”. Zjedz to ). Kiedy poświęcasz czas na świeże zmielenie czosnku, ładujesz sos pomidorowy lub smażysz z pikantnym smakiem, a nie mdłym, śliskim nadzieniem ze słoika.Biorąc to pod uwagę, jeśli mielenie nie jest twoją rzeczą, istnieje wiele przepisów, które wymagają czosnku w innych formach. Pieczenie całych ząbków czosnku zapewnia słodszą, łagodniejszą bazę smakową dla pieczonego kurczaka lub krewetek (poprzez New York Times ). Pokrojenie czosnku w cienkie plasterki pozwoli Ci podgrzać je na złocisto-brązowe kęsy smaku do dania z makaronu (przez Epickie ). Decydując się na słoik z wstępnie zmielonym czosnkiem, ograniczasz swoje opcje i za każdym razem poddajesz się tej samej bezsmakowej papce.

Rozbij, posiekaj, zmiksuj

Czosnek Aioli

Jeśli naprawdę denerwujesz się mieleniem świeżego czosnku, zacznij od rozbicia go, zgodnie z Epickie . Rozbicie goździka nożem o szerokim ostrzu pozwoli łatwiej obrać goździk; rozpocznie również proces łamania czosnku na małe kawałki. Kiedy odetniesz końce i odkleisz skórkę, zaczynasz działać. Delikatnie wbij nóż w ząbek, aż kawałki będą wystarczająco małe, aby uzyskać „mielony” wygląd, który próbujesz uzyskać. Jeśli chcesz iść dalej i stworzyć pastę, kontynuuj siekanie, dodaj trochę grubej soli, aby uzyskać tarcie i dosłownie potrzyj ostrzem noża po desce do krojenia, tak jak próbujesz rozbić świeżą, czosnkową miksturę.

Nie będziemy kłamać: ta część pasty może wymagać dużo żmudnego wbijania noża. Jeśli chcesz świeżą, szybką pastę czosnkową do marynaty lub aioli, po prostu wrzuć obrane goździki do robota kuchennego z odrobiną soli. Może wydawać się to oszustwem, ale działa dobrze: ponieważ czosnek jest świeżo sproszkowany, a nie zapakowany w słoik lub tubę, zachowujesz ten wybuch intensywności (poprzez Wspaniały stół ). A twoje palce prawie się nie skleją. Wygrana-wygrana.Odśwież swoje zdrowie świeżymi rzeczami

czosnek

Czosnek od dawna jest okrzyknięty jego właściwościami zdrowotnymi. Starożytni Egipcjanie, którzy zostali powołani do budowy piramid, używali racji czosnku, aby wzmocnić swój układ odpornościowy i siłę fizyczną, zgodnie z Jak działają rzeczy . Ale ten czosnek mógłby nie działać tak skutecznie, gdyby był w słoikach – lub w maleńkich grobowcach czosnku, których prawdopodobnie używaliby starożytni Egipcjanie.

Amerykańskie Towarzystwo Chemiczne wyjaśnia, że ​​czosnek słynie z zwalczania drobnoustrojów dzięki zawartości allicyny, która może również zwalczać zakrzepy krwi i raka (poprzez Dziennik Nauki ). W 2008 roku naukowcy odkryli, że gdy posiekany czosnek był przechowywany w wodzie lub oleju – tak jak w przypadku wielu butelkowanych czosnków – zapasy allicyny drastycznie spadły, zmniejszając jego właściwości antybakteryjne. Gdy czosnek był trzymany w wodzie o temperaturze pokojowej, ilość allicyny zmniejszyła się o połowę w ciągu sześciu dni. Olej roślinny potrzebował mniej niż godziny, aby obniżyć poziom allicyny o połowę. Chociaż nawet zdegradowany czosnek nadal potencjalnie przynosiłby korzyści zdrowotne, wydaje się, że świeższy był lepszy. Według Medycyna Północno-Zachodnia , jeśli chcesz czerpać korzyści z allicyny, nic nie przebije świeżego czosnku, nawet suplementów.