Nigdy nie próbuj ponownie ubijać bitej śmietany. Dlatego

Bita śmietana z mikserem

Niewiele jest przysmaków bardziej wyjątkowych niż domowej roboty bita śmietana. Bez tej pięknej, puszystej, kremowej i słodkiej posypki niezliczona ilość deserów, w tym kruche ciastko truskawkowe, koktajle mleczne i gorąca czekolada, po prostu nie byłaby taka sama. Ale co się stanie, gdy zrobisz bitą śmietanę na długo przed planowanym użyciem i zdasz sobie sprawę, że twoje śliczne, sztywne, białe, górskie szczyty śmietanki zaczęły topić się w kretowiska, a bita śmietana bardziej przypomina kałuże topiących się lodów? Czy można wyłamać mikser lub ubijaki i ponownie ubić wcześniej ubitą, ubitą śmietanę ?

pepita vs pestki dyni

Według Kuchnia ATCO Blue Flame , wysoka zawartość tłuszczu zawarta w śmietanie do ubijania pozwala nam ubić powietrze w naszą ciężką śmietankę lub śmietankę do ubijania, tworząc puszystą, obszerną śmietankę, którą znamy i kochamy. Ale jeśli spróbujesz ponownie ubić bitą śmietanę, możesz chcieć upewnić się, że masz tost w gotowości, ponieważ produkt końcowy nie będzie gotowy na deser.Jeśli wykonałeś eksperyment naukowy ze swoimi dziećmi, w którym wkładasz trochę śmietanki do słoika z masonem razem z pensem i potrząsasz nim jak zdjęciem polaroidowym, to wiesz, co się dzieje. W końcu skończysz z masło . To jest sedno tego, dlaczego nie możesz ponownie ubić bitej śmietany ani ubić jej z tego powodu. I nie próbuj dodawać więcej kremu na próżno. To nie zadziała. Więc co możesz zrobić?

Możesz dodać stabilizatory do bitej śmietany, aby była jędrna

Kupa bitej śmietany na trzepaczce

Kuchnia ATCO Blue Flame zauważa, że bita śmietana trwa tylko około dwóch godzin w temperaturze pokojowej i nie można nic zrobić, aby przedłużyć jego żywotność; jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoja bita śmietana była dłużej puszysta. Po pierwsze, należy zauważyć, że ze względu na wysoką zawartość tłuszczu lepiej radzi sobie w niższych temperaturach. Więc zanim ubijesz topping, rozważ przechowywanie ubijaków i miski w lodówce i wyjmij je tylko wtedy, gdy będziesz gotowy, aby zacząć ubijać je w te piękne, miękkie, ale mocne szczyty.

Jeśli planujesz dosłodzić bitą śmietanę, proponują użycie cukru pudru zamiast cukru pudru. Cukier puder zawiera trochę skrobi kukurydzianej, co pomoże zachować puszystą bitą śmietanę. Sugerują również dodanie białka lub węglowodanów, aby ustabilizować bitą śmietanę, co może również pomóc w utrzymaniu jej puszystości na dłużej. Te stabilizatory obejmują krem ​​z kamienia nazębnego, skrobię kukurydzianą, żelatynę lub Dr Oetker Ubij to . Spośród nich preferowany jest stabilizator Whip It, ponieważ nie zmieni on smaku Twojej bitej śmietany.