Nigdy nie zamawiaj bułek jajecznych w chińskiej restauracji. Dlatego

Chińskie bułki jajeczne

Częścią uroku zamawiania w chińskiej restauracji są wszystkie drobne dodatki, które możesz dodać, takie jak smażone wontony, pierożki wieprzowe i ulubione przez wszystkich: bułki jajeczne. Często, gdy składasz zamówienie, a te terminy spływają ci z języka, nie obliczasz w myślach tłuszczu i kalorii, które się z nimi wiążą. Jesteś głodny! A ktoś z prawdziwymi umiejętnościami w kuchni przyniesie ci pyszne jedzenie. Cóż, jeśli jutro rano chcesz uniknąć szoku i zaskoczenia na wadze łazienkowej, możesz pomyśleć dwa razy o zamówieniu bułek z jajkami dziś wieczorem.

Według Jedz tyle This , jedna bułka jajeczna zawiera 222 kalorie, 10,6 gramów tłuszczu, 14,2 miligramów cholesterolu, 24 gramy węglowodanów i 416 miligramów sodu. Ehm… to 18 procent dziennej zalecanej ilości sodu w jednej bułce jajecznej. Jeszcze nie dotarłeś do słodko-kwaśnego kurczaka! Gdy następnym razem zechcesz zamówić bułki jajeczne w chińskiej restauracji, oto kilka rzeczy, które mogą zmienić zdanie.Nie daj się zwieść wszystkim warzywom nadziewanym do bułek?

Chińskie bułki jajeczne

Bułki jajeczne mogą być mylące, ponieważ są w zasadzie nadziewane sałatką i odrobiną białka. „Autentyczny” przepis na chińskie bułki jajeczne od Wszystkie przepisy zaczyna się od jajek, szatkowanej kapusty, marchewki, pędów bambusa, grzybów, pieczonej wieprzowiny i zielonej cebuli. To wszystko, co możesz udokumentować w swoim dzienniku kulinarnym bez poczucia winy i podpisać: „Żyję moim najlepszym życiem!”. Ale nie tak szybko. Pyszne jedzenie wymaga doprawienia, które w tym przypadku zawiera sos sojowy, Sól , cukier i MSG . Dobra, widzimy cię, sód! Chociaż te przyprawy niewątpliwie sprawią, że wszystkie te zwykłe warzywa będą smakowały pysznie, sód może mieć nieprzyjemny wpływ na organizm. Zdrowy mówi, że spożywanie zbyt dużej ilości sodu wiąże się z mgłą mózgu, nadmiernym pragnieniem i wzdęciami. Jeszcze bardziej poważne skutki uboczne to kamienie nerkowe, wrzody żołądka i wysokie ciśnienie krwi. FDA zaleca ograniczenie spożycia sodu do mniej niż 2300 miligramów dziennie. Jedna lub (bądźmy szczerzy) dwie bułki jajeczne mogą naprawdę zmniejszyć tę liczbę, jeśli lubisz je jako dodatek do dania głównego.

Roladki jajeczne zawierają śladowe ilości tłuszczów trans

olej we frytownicy

Jeśli uda ci się pokonać zawartość sodu w bułkach jajecznych, następna przeszkoda jest tuż za rogiem, w garnku z bulgoczącym gorącym olejem. Ogólnie wiemy, że smażone jedzenie nie jest dla nas dobre. Ale może zapominamy, że smażenie w głębokim tłuszczu, takie jak bułki jajeczne, otwiera drzwi dla tłuszczów trans. Jedz tyle This zauważa śladowe ilości tłuszczów trans w rolkach jajecznych, które są prawdopodobnie wynikiem metody smażenia w głębokim tłuszczu.

Linia zdrowia mówi, że gdy olej jest podgrzewany do wysokich temperatur, następuje uwodornienie. Uwodornienie przekształca tłuszcze nienasycone w tłuszcze trans, które są związane z ryzykiem chorób serca, cukrzycy, raka i otyłości. Klinika Mayo zaleca utrzymywanie jak najniższych poziomów tłuszczów trans, co może oznaczać: mówić do widzenia do bułek jajecznych na dobre. Jeśli masz siłę, aby od czasu do czasu trzymać się bułek jajecznych, więcej mocy dla ciebie. Dla reszty z nas może pominiemy przekąski i oszczędzimy kalorie na czas chow fajnie .