Nigdy nie powinieneś jeść skóry ani nasion Pawpaw. Dlatego

Owoc Pawpaw na drzewie

Owoc Łapy od kilku lat zyskuje na popularności. Powołując się na Amerykę Północną jako miejsce pochodzenia, łapa jest owocem drzewa, który ma miękką zieloną skórkę na zewnątrz i żółty mięsisty owoc z błyszczącymi brązowymi nasionami wewnątrz (przez Poważne jedzenie ). Donna Davis, która prowadzi sad z łapami w stanie Maryland, opisała jego smak w kilku słowach NPR wywiad jako „krzyżówka może mango i banana. Niektórzy ludzie smakują z nutą ananasa. Ten owoc urzeka naszą wyobraźnię. Jego konsystencja została scharakteryzowana jako kremowa i „podobna do kremu”, dzięki czemu zyskał przydomek „banan hipster”. Nawet tacy jak George Washington byli rzekomo fanami łapy, delektując się nią jako zimnym deserem.

Chociaż można ich używać w ciastach lub koktajlach, wiele osób je po prostu tak, jak jest. Są po prostu tak dobre. Według Bardzo dobrze dopasowany , owoc pawpaw jest nieco bardziej kaloryczny niż jabłka i pomarańcze. 3,5-uncjowa porcja żółtego mięsa to 80 kalorii, przy czym większość tych kalorii pochodzi z węglowodanów. Zanim jednak wskoczysz na modę pawpaw i zaczniesz żuć ten modny owoc, musisz wiedzieć o kilku rzeczach, zaczynając od tego: nigdy nie powinieneś jeść zewnętrznej skóry ani nasion owocu pawpaw, a oto dlaczego.



czy różowy napój jest dobry?

Skórka i nasiona owoców łapy mogą być toksyczne

Owoc Pawpaw rozcięty

Dla The Earthy Delights Blog z przepisami , zanim zjesz pierwszy kęs lub siorbanie tego owocu, musisz wyrzucić nasiona i nigdy nie gryźć skóry. Oba okazały się toksyczne dla ludzi. W rzeczywistości, według Uniwersytet Purdue na owocu, nasiona zawierają alkaloidy wywołujące wymioty w bielmie. A jeśli nasiona są przeżuwane, uwalniana jest trucizna, która może siać spustoszenie w twoim układzie pokarmowym. Co ciekawe, zauważono również, że nasiona połykane w całości nie wydawały się stwarzać tych samych problemów. Mimo to zaleca się, aby kobiety w ciąży całkowicie trzymały się z dala od tego owocu (poprzez Memorial Sloan Kettering Cancer Center ).

Tak więc, jeśli planujesz jeść łapy, upewnij się, że wyrzucasz nasiona i wyrzucasz je lub posadź je, jeśli chcesz spróbować wyhodować owoce. Owoce Pawpaw nie mają bardzo długiego okresu przydatności do spożycia. W rzeczywistości, jeśli nie zjesz ich w ciągu około dwóch dni, stają się papkowatym bałaganem. Ale jeśli zdarzyło ci się, że kupiłeś dużą ich ilość na targu, nie bój się. Można je przechowywać w lodówce do tygodnia lub w zamrażarce w torbach do przechowywania w zamrażarce przez sześć miesięcy, zgodnie z Poważne jedzenie .

zdrowe mrożone produkty śniadaniowe