Nigdy nie pij wody po zjedzeniu pikantnego jedzenia. Dlatego

Woda wlewa się do szklanego słoika na drewnianym stole

Dla niektórych ludzi, ostre jedzenie oznacza łagodny skrzydło bawole zanurzony w sos ranczo , a następnie zestrzelony z butelka wody . Znasz te — przerwali między kęsami, a kropla potu spływała im po czole, ponieważ słodko-pikantny sos pchnął kopertę zaledwie kawałek za daleko.

Dla innych pikantny oznacza przebicie się przez zniechęcające poziomy upałów of Skala Scoville w odcinku ' Gorące „i starając się nie zachorować po tym, jak zestrzelił kolejną Carolina Reaper ostra papryczka . Nawet najbardziej zorientowani w Scoville osoby, które przeżyły Scoville, mają tendencję do trzymania się wygodnej butelki z wodą, gdy podjadają coś pikantnego, tak jakby nędzne 16 uncji Poland Springs wskrzesiło zestaw kubków smakowych z najbardziej zaciekłych uczt.Ale oto zwrot — jeśli chodzi o pikantne jedzenie, woda jest nie w końcu odpowiedź.

Woda nie ugasi ognia w twoich ustach

Talerz skrzydełek bawołów z sosem i selerem

Nawet jeśli nie zamierzasz zejść pieprz duchowy w najbliższym czasie możesz zrobić kilka notatek. Wszystkie pikantne potrawy, w tym łagodniejsze, czerpią ciepło ze związku chemicznego znanego jako kapsaicyna. Amerykańskie Towarzystwo Chemiczne wyjaśnia, że ​​kapsaicyna wyszukuje receptory bólu w jamie ustnej i przykleja się do nich, prowadząc do uczucia pieczenia, którego nie można się pozbyć. Ponieważ kapsaicyna jest substancją niepolarną, próba złagodzenia bólu wodą jest nieco dyskusyjna. Od woda sama w sobie jest polarna, nie będzie w stanie rozpuścić kapsaicyny, pozostawiając ci łzy na dłużej, niż byś chciał (poprzez Lifehacker ).

Chociaż powszechnie uważa się, że woda nie rozwiąże twoich ostrych problemów związanych z jedzeniem, wielu twierdzi, że nie zaszkodzi również sytuacji – po prostu nie poczujesz żadnej dodatkowej ulgi po wypiciu łyka. Inni jednak twierdzą, że woda w rzeczywistości znacznie pogorszy ognistą sytuację, ponieważ mówi się, że płukanie wodą w ustach faktycznie rozprzestrzenia kapsaicynę na więcej receptorów bólu. Jeden Kora Użytkownik wyjaśnia, że ​​„jedyną rzeczą, jaką woda robi z kapsaicyną, jest potrząsanie nią”, więc może lepiej porzucić Dasani i znaleźć inną opcję.Po raz kolejny mleko działa dobrze na ciało

Dzbanek z mlekiem wlewający się do szklanki na drewnianym klocku

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje napój, który może dusić większość przypraw: mleko . Według Sieć spożywcza , mleko to jedna z najlepszych opcji na ochłodzenie ust po pikantnym posiłku. Mleko zawiera białko zwane kazeiną, które pomaga oddzielić kapsaicynę od receptorów bólu w jamie ustnej i wypłukuje ją.

Food Network zauważa, że ​​każdy produkt mleczny powinien działać, o ile zawiera kazeinę. Możesz nawet napić się kufla lody z zamrażarki, aby schłodzić podniebienie po talerzu gorących skrzydełek — po prostu wybierz coś na bazie całe mleko zbyt beztłuszczowe, ponieważ zdrowe tłuszcze pomagają rozkładać związki chemiczne, które wywołały reakcję. Nie możemy mówić o kombinacji smaków Bena i Jerry'ego i ognisty sos bawole, ale ten sos ranczo, który masz obok skrzydeł, może załatwić sprawę i smakować nieco lepiej.