Do pieczenia należy używać jaj kaczych. Dlatego

pieczenie jajek

Pojemnik na jajka w sklepie spożywczym oferuje przytłaczający wachlarz opcji: wolnym wybiegu , bezklatkowe, brązowe, białe, duże, jumbo, ekologiczne i karmione wegetariańskie. A to tylko jajka kurze. Być może zauważyłeś, że twój supermarket sprzedaje również jajka od innych ptaków, takich jak przepiórki i kaczki, i pomyślałeś sobie: „Cóż, czy to nie ekstrawaganckie!”. a potem wróciłem do debaty, czy wybrać jajka bez klatek, czy zaoszczędzić kilka dolców i po prostu kupić tuzin najtańszych w pastelowym styropianu.

Jeśli jednak pragniesz zostać lepszym piekarzem, spójrz jeszcze raz na te kacze jajka. Według ekspertów kulinarnych, m.in. Nigella Lawson kacze jaja mają bogatsze żółtko niż jajka kurze, dzięki czemu idealnie nadają się do pieczenia i innych przysmaków na bazie jaj, takich jak francuskie tosty.„Jaja kacze są znane z wytwarzania jaśniejszego, bardziej żółtego biszkoptu niż jajka kurze i jako takie są bardzo poszukiwane” – zauważyła autorka książki kucharskiej Dana Velden w Kuchnia . Tymczasem blog dla smakoszy Czekolada + Szpik Receptura creme brûlée z solonym karmelem wymaga użycia jaj kaczych, aby zapewnić odpowiednią zawartość deseru. Oba przepisy zawierały jednak instrukcje dotyczące używania zwykłych jaj kurzych, nasuwając pytanie: czy naprawdę musisz zabrać do domu te większe, grubsze jajka, aby osiągnąć deserową dekadencję? W końcu, jeśli w grę wchodzi cukier, masło i być może czekolada, czy naprawdę powinno mieć znaczenie, czy używa się jajek z kurczaka, czy z kaczki?

Eksperyment z babeczkami dowodzi, że kacze jaja dają bardziej puszyste i smaczniejsze wypieki niż jajka kurze

babeczki czekoladowe

Dążąc do rozstrzygnięcia raz na zawsze debaty, czy z jaj kaczych rzeczywiście można uzyskać lepsze wypieki” Kuchnia Holly Felietonistka Holly Prestige przeprowadziła eksperyment, piekąc jedną partię czekoladowych babeczek z kurzych jaj, a drugą z kaczych jaj. Chociaż nie chciała płacić 2,99 dolara za zaledwie cztery kacze jaja, w porównaniu do 3,99 dolara za tuzin dużych kurzych jaj, Prestige doszedł do wniosku, że rzeczywiście, kacze jaja były „wszystkim, czym są podobni”.

Mogła to stwierdzić w chwili, gdy wyjęła z piekarnika babeczki na bazie kaczych jaj. „Podniosły się wyraźnie wyżej i były odrobinę bardziej sprężyste” – zauważył Prestige. 'Wydaje się, że twierdzenie, że dodane białko w obfitych białkach kaczych jaj pomaga w rozwoju wypieków, było słuszne.'Ślepe testy smaku babeczek potwierdziły te początkowe wrażenia – Prestige powiedział, że ludzie uważają, że babeczki na bazie jaj kaczych są lżejsze, bardziej puszyste i w większości przypadków bardziej aromatyczne.