Powinieneś zawsze moczyć małże przed ich zjedzeniem. Dlatego

miska makaronu z małżami

Gotowanie małży na początku mogą wydawać się onieśmielające, zwłaszcza że są znane z tego, że są trochę trudne do czyszczenia. Bez wcześniejszego przygotowania, aby je naprawdę wyczyścić, możesz wgryźć się w piaszczyste małże wypełnione żwirem i nic nie zniszczy miski maślanych, czosnkowych małży na parze. Na szczęście nie musisz spędzać godzin na szorowaniu i czyszczeniu, aby pozbyć się piasku z małży – wystarczy dać im trochę czasu na namoczenie.

jaki smak ma kardamon

Według Kuchnia , możesz w ogóle nie martwić się piaskiem w swoich małżach, jeśli kupisz małże hodowlane, ale świeże, dzikie małże z pewnością będą wymagały czyszczenia, ponieważ filtrują piasek na dnie oceanu. Zanim zaczniesz je czyścić, pozbądź się małży, które mają wyszczerbione lub popękane muszle. Następnie włóż małże do miski z zimną wodą i pozwól im moczyć się przez co najmniej 20 minut, do godziny, aby wydobyć piasek. Po pewnym czasie namoczenia wyjmij każdy małż z wody i indywidualnie wyszoruj go, aby pozbyć się pozostałego piasku.Po nasiąknięciu nie osuszaj małży w sitku. Według Allrecipes , jeśli wlejesz małże do durszlaka, po prostu polejesz je z powrotem brudną wodą i znów mogą wylądować na piasku.

Potrzebujesz moczyć małże w wodzie z mąką kukurydzianą?

gotowane małże na talerzu z ćwiartką cytryny

Być może słyszałeś, że dodanie mąki kukurydzianej do wody, gdy małże moczą się, może pomóc im pozbyć się całego wchłoniętego piasku. Opinie na temat tego, czy dodanie mąki kukurydzianej rzeczywiście pomaga, są jednak nieco podzielone. Według Jedzenie52 , małże same uwalniają piasek, jeśli zanurzysz je w wodzie, ale może to być intensywny proces, jeśli chcesz, aby twoje dzikie małże były całkowicie pozbawione piasku; najwyraźniej będziesz musiał zmieszać galon wody z 1/3 szklanki soli, aby wyczyścić 12 małży, i będziesz musiał regularnie wymieniać wodę w ciągu 48 godzin.

Sztuczka polegająca na dodaniu mąki kukurydzianej może nieco przyspieszyć ten proces. Według Jedzenie52 , dodanie dwóch łyżek mąki kukurydzianej wpłynie głównie na smak i konsystencję małży. Podczas testu strona odkryła, że ​​między dwiema partiami małży – jedną namoczoną w słonej wodzie, a drugą namoczoną w słonej wodzie z dodatkiem mąki kukurydzianej – małże z moczenia z mąki kukurydzianej miały mniej piasku w środku i smakowały trochę słodsze. Ponieważ jednak mąka kukurydziana może wpływać na smak, to, czy dodasz ją, czy nie, podczas moczenia małży, zależy od Twoich upodobań. Niezależnie od tego, w jaki sposób spróbujesz, po prostu dobrze namocz swoje małże przed gotowaniem!