Możesz pomyśleć dwa razy o piciu Kool-Aid. Dlatego

Kool-Aid facebook.com/koolaid

Minęło trochę czasu, odkąd Kool-Aid Man wdarł się na zbiorową orbitę. Przez pewne pokolenie uśmiechnięty antropomorficzny dzban był stałym elementem kreskówek w sobotni poranek przerwy reklamowe , a sproszkowany napój, który sprzedawał z sokołem, zajmował stałe miejsce przy tak wielu dziecięcych stołach. Ale Kool-Aid zasmakował swojej części nieprzyjemności i jest wiele powodów, dla których.

Historia Kool-Aid sięga lat 20-tych XX wieku , a przez lata ten niedrogi, przyjazny rodzinie napój przetrwał wiele wybojów na drodze, w tym spadek cen z czasów Wielkiego Kryzysu oraz fakt, że Kool-Aid był namieszany narkotykami i podawany nieświadomym ludziom podczas psychodelików. 60s (przez Wice ). Ma szczególnie nieprzyjemne skojarzenie z masowym samobójstwem w latach 70.: 900 członków kultu religijnego zmarło po spożyciu zatrutego napoju sporządzonego z mieszanki napojów w proszku. To dało początek popularnemu powiedzeniu „nie pij Kool-Aid”, które ostrzega przed byciem owcą. Warto jednak zauważyć, że kult faktycznie pił niemarkowego konkurenta o nazwie Flavour Aid (poprzez Atlantycki ).Prawdziwym powodem, aby nie pić Kool-Aid jest to, że jest to dla ciebie złe. Chociaż opakowania produktów mogą reklamować zawartość witamin i wyświetlać mylące obrazy owoców, Kool-Aid nie przyniesie korzyści dzieciom pod względem zdrowotnym.

Powód, dla którego nie należy pić Kool-Aid, jest prosty

Kool-pomoc facebook.com/koolaid

Jak donosi New York Times , konsumpcja słodkich napojów w dzieciństwie może kształtować preferencje dotyczące słodzonych napojów w późniejszym życiu. W 2019 r. Rudd Center for Food Policy & Obesity na Uniwersytecie Connecticut porównało 23 najlepiej sprzedające się napoje dla dzieci. Kool-Aid był jednym z najgorszych przestępców pod względem gramów cukru na porcję i marketingu skierowanego do dzieci.

W dzisiejszych czasach Kool-Aid linia produkcyjna zawiera mieszankę proszkową, saszetki na sok , wieloporcjowe butelki i płynne mieszanki. Kanister wstępnie posłodzony winogrono Kool-Aid zawiera 16 gramów cukru na porcję, ponad połowę zalecanego dziennego spożycia American Heart Association dla kobiet i prawie połowę zalecanej ilości dla mężczyzn (poprzez Linia zdrowia ). Ale przy twierdzeniach takich jak „dobre źródło witaminy C” i „35 procent mniej cukru niż wiodąca zwykła woda sodowa”, określenie wartości odżywczej może stanowić pewne wyzwanie.informacje o wartościach odżywczych na paczce niesłodzonego Kool-Aid podaje zero kalorii, co brzmi wystarczająco niewinnie. Ale to nie uwzględnia ilości cukru, którą możesz dodać podczas przygotowywania. Na przykład, Instrukcje zaleca użycie szklanki cukru i dwóch litrów wody na jedno opakowanie. Ludzie na stronie z bezsensownym odżywianiem Czy to jest dla ciebie złe? nazwać Kool-Aid „nic prócz ogromnej dawki cukru”, pisząc, że filiżanka cukru zawiera 20 gramów lub pięć łyżeczek cukru na porcję.