Pracownicy ujawniają, jak naprawdę wygląda praca w Taco Bell

restauracja taco dzwon? Joshua Blanchard/Getty Images

Jeśli chodzi o meksykańskie fast foody, nikt tak nie dominuje na rynku Taco Bell . Do 2018 Sonda Harris odkrył nawet, że była to „ulubiona restauracja meksykańska” w Stanach Zjednoczonych. Przy takiej popularności zrozumiałe jest, że Yum! Marki rozwijają swoje imperium Taco Bell, a to oznacza zatrudnianie znacznie większej liczby osób do pracy dla Bell.

Taco Bell rozwija się tak szybko, że planuje dodać prawie 100 000 miejsc pracy do 2022 r Magazyn QSR ). W tym tempie Taco Bell może chcieć pomyśleć o zmianie hasła z Live Más na Work Más.Czego więc może oczekiwać potencjalny nowy pracownik Taco Bell, jeśli chodzi o pracę w sieci fast food? Pod wieloma względami praca w Taco Bell nie różni się zbytnio od jakiejkolwiek innej pracy w sieciowym barze szybkiej obsługi. Zatrudnienie jest zwykle łatwe i możesz napotkać dziwnych klientów.

To powiedziawszy, jest kilka rzeczy, które odróżniają pracę w Taco Bell od innych zawodów fast food, takich jak możliwości edukacyjne i potencjał do naprawdę dobrych pieniędzy jako kierownik restauracji. Oto, co powinieneś wiedzieć o pracy dla producenta tacos Doritos Locos, Quesarito i wielu innych pomysłowych produktów typu fast food.

Wylądowanie pracy załogi w Taco Bell jest dość łatwe

kierownik i pracownik youtube

Zapewnienie pracy na poziomie podstawowym dla załogi w Taco Bell nie jest najtrudniejszą rzeczą na świecie, i prawdopodobnie dlatego jest to popularne miejsce dla człowieka pierwsza praca .Nie ma też potrzeby zasypywania stron internetowych wyszukiwań pracy. Znalezienie pracy w Taco Bell jest tak proste, jak wpadnięcie ich strona internetowa i podłączasz swoją lokalizację. Są szanse, że Taco Bell najbliżej ciebie zatrudnia. Jeden osoba na Indeed powiedział że po wypełnieniu swojej lokalizacji online zostali natychmiast powiadomieni, że zostali wybrani do rozmowy kwalifikacyjnej następnego dnia. Kwalifikacja do rozmowy kwalifikacyjnej nie jest dużo łatwiejsza.

Jeśli chodzi o sam wywiad z Taco Bell, powiedzmy, że nie będzie to długi i wyczerpujący proces. Pytania wahają się od pytania potencjalnych pracowników, aby opowiedzieli trochę o sobie, po to, jak mogliby poradzić sobie w określonych sytuacjach zawodowych. Liczny ludzie na Indeed to opisali jako stosunkowo krótkie, a nawet „odprężające”, z zatrudnianiem ich na miejscu lub wkrótce potem.

czerwony homar kokosowy sos do zanurzania krewetek

Pracownicy Taco Bell są taktowani godzinami pracy

pracownik dzwonka taco youtube

Podczas gdy rozmowa kwalifikacyjna Taco Bell jest łatwa, wymagania pracy mogą czasami być nieco trudniejsze. Ponieważ Taco Bell jest fast foodem, „szybko” jest aspektem, który ma znaczenie w pracy, a menedżerowie zwracają szczególną uwagę na to, jak szybko członkowie załogi przyjmują zamówienia, montują i podają jedzenie.Według jednego pracownik na Reddicie , ich Taco Bell podczas strzelania ze wszystkich cylindrów obsługiwał około „100-200 klientów w trybie drive-thru” i „100 w sklepie” na godzinę. Aby utworzyć te numery obsługi klienta, pracownicy są taktowani szybkością na klienta.

Inne pracownik Reddit powiedział że od pracownika pracującego w systemie drive-thru oczekiwano od niego przyjęcia zamówienia klienta i wysłania go w drogę w ciągu trzech minut i 30 sekund.

Jedyną rzeczą, która naprawdę uderza w ten zegar prędkości Taco Bell, jest to, że klient składa ogromne zamówienie na kilka małych przedmiotów. „Zawsze żal mi ludzi, którzy zamawiają jedną sztukę lub tylko drinka i muszą siedzieć za trzema samochodami z ponad 70 przedmiotami między nimi” – powiedział pracownik.

Może rozważ przerwanie pracy pracownikom Taco Bell i wejście do środka następnym razem, gdy będziesz chciał 50 miękkich tacos.

Wynagrodzenie w Taco Bell jest dość przeciętne za pracę w fast foodzie?

Taco Bell Joe Raedle/Getty Images

Fast foody nie mają reputacji szczególnie wysoko płatnych i nie dostaniesz bogatych toczących się burrito. Według W rzeczy samej , średnia płaca pracownika Taco Bell na stanowisku innym niż kierownictwo wynosi 9,79 USD za godzinę — około 2,50 USD więcej niż federalna płaca minimalna .

Dobrą wiadomością jest to, że Taco Bell daje zarówno podwyżki, jak i promocje. ZA były pracownik Reddit powiedział, że wszystko sprowadza się do włożenia solidnego wysiłku w pracę. – Jeśli się wyróżniasz, dostaniesz to. Pracowałem w Taco Bell przez 14 miesięcy i przeszedłem z 8 do 13 dolarów”. To całkiem słodka podwyżka w stosunkowo krótkim czasie.

Pracownicy mogą również zarobić trochę więcej, jeśli wspią się po szczeblach kariery, przy czym menedżerowie zmian zarabiają średnio około 12 USD na godzinę, a dyrektorzy generalni zarabiają ponad 16 USD na godzinę.

Ogólnie rzecz biorąc, czynnik decydujący o tym, ile zarabia osoba rozpoczynająca działalność w Taco Bell, zależy głównie od stawki ustalonej przez franczyzobiorcę. Taco Bell informuje o tym w swoich internetowych aplikacjach o pracę stwierdzanie , „Franczyzobiorcy to niezależni właściciele firm, którzy ustalają własne programy wynagrodzeń i świadczeń…”

Pracownicy Taco Bell wydają się potwierdzać to stwierdzenie, twierdząc, że ich lokalizacja franczyzowa miała polityka rocznych podwyżek . Inne na Rzeczywiście powiedzieli, że dostają podwyżki od co kilka miesięcy do... nigdy.

Niektórzy menedżerowie Taco Bell mogą zarobić sześciocyfrową pensję

znak dzwonka taco youtube

Kierownicy sklepów są kapitanami statku Taco Bell i są odpowiedzialni za utrzymanie porządku i upewnienie się, że dana restauracja osiąga cele sprzedażowe. Bez wątpienia jest to trudna praca, a jeśli masz za zadanie prowadzić Taco Bell, prawdopodobnie możesz oczekiwać, że zarobisz około 47 000 $ rocznie (poprzez W rzeczy samej ).

Jeśli jednak masz to, czego potrzeba i pracujesz we właściwym Taco Bell, możesz zarabiać o wiele więcej. Na początku 2020 r. Taco Bell ogłosił, że będzie płacić niektórym kierownikom sklepów pensję w wysokości 100 000 USD rocznie. Święty guacamole!

śmierć siostry faceta fieri

Oto haczyk, pamiętasz, jak wspomnieliśmy, że to właściciele franczyzy ustalają stawki płac swoim pracownikom? Cóż, ta sześciocyfrowa pensja dotyczy tylko restauracji Taco Bell należących do korporacji (przez Fox Biznes ). duży powód płacąc niektórym menedżerom sześciocyfrową pensję, Taco Bell chce zachować dobry talent i nic nie powstrzymuje ludzi przed szukaniem bardziej zielonych pastwisk, tak jak pieniądze.

Ponad 90 procent Taco Bells w Stanach Zjednoczonych należy do niezależnych franczyzobiorców, więc znalezienie kogoś, kto jest gotów zapłacić 100 000 USD, może być trudne, ale są tam (poprzez Równowaga dla małych firm ).

Praca korporacyjna Taco Bella ma kilka fajnych korzyści

Taco Bell Araya Diaz / Getty Images

Czy praca w biurach korporacji Taco Bell w słonecznej południowej Kalifornii przypomina imprezowanie na festiwalu muzycznym? Pewnie nie przez większość dni, ale ich korporacyjny film promocyjny na pewno sprawi, że tak pomyślisz. Dzięki dźwiękowej ścieżce dźwiękowej, pełnej energii muzyki elektronicznej i niekończącym się, szybkim montażom, praca w korporacyjnych biurach Taco Bell wygląda jak podmuch.

Według Muza , biura Taco Bell są wyposażone w stoły do ​​piłkarzyków, a pracownicy mogą wybrać standardowe biurko lub pracować na kanapie w „Boom Boom Room”. Jest też siłownia na miejscu, pralnia chemiczna i tak... salon paznokci/fryzjerów. Ponieważ nie możesz sprzedawać meksykańskiego fast foodu, jeśli twoje paznokcie nie wyglądają świeżo, prawda?

Jeśli chodzi o pracę jako globalny menedżer ds. marketingu lub analityk cyfrowy, będzie to trochę trudniejsze niż znalezienie pracy w restauracji. Ci, którzy pracują w centrali Taco Bell w Irvine w Kalifornii może korzystać z opieki nad dziećmi na miejscu , cztery tygodnie płatnego urlopu i oczywiście — darmowe Taco Bell.

Przy tego rodzaju dodatkach nie jest niespodzianką, że ma stosunkowo wysoką ocenę zadowolenia pracowników Szklane drzwi .

Służenie ludziom pod wpływem jest związane z terytorium w Taco Bell

interakcja z klientem taco bell Scott Olson/Getty Images

Praca w Taco Bell i obsługa nietrzeźwych klientów to tylko część pracy — zwłaszcza dla pracowników, którzy utknęli na nocnej zmianie.

Wielu pracowników Taco Bell powiedziało, że mieli sprawiedliwy udział w interakcjach z niektórymi mniej niż trzeźwymi klientami. „Najlepsi/pijani ludzie stanowią solidny procent ludzi, którym służymy” – powiedział jeden z nich pracownik na Reddicie . Inny pracownik powiedział, że często zdarzało się, że ludzie wdawali się w bójki na pasie dla kierowców lub zasypiali, zanim nawet odebrali swoje zamówienia. „Ludzie zemdlali w swoich samochodach przy mówcy, ale nie wychodziliśmy na zewnątrz, gdy drzwi były zamknięte ze względów bezpieczeństwa, więc musieliśmy po prostu zadzwonić na policję i czekać”.

W stanach USA, w których marihuana została zalegalizowana, praca na cmentarnej zmianie wydaje się być czymś prosto z Cheech & Chong film (przez Poczta w Nowym Jorku ). Jeden z pracowników Taco Bell powiedział, że widzieli wszystko od klienta, który ich mylił KFC do faceta, który regularnie przychodzi i „płaci prawie 30 dolców za paczkę 24 tortilli”.

Choć niektóre spotkania mogą być dziwne, z pewnością sprawi, że noc będzie trochę bardziej interesująca. „Zaskakująco (a może nie), naćpani ludzie to naprawdę dobrzy klienci. Często są łagodne i częściej stają się stałymi bywalcami” – powiedział jeden z pracowników.

Praca w Taco Bell może płacić za studia

czek na masowe stypendium na żywo Facebook

Poza korzyściami wynikającymi z bycia pierwszym w kolejce do wypróbowania nowych produktów, które pojawią się w laboratorium spożywczym Taco Bell, praca w Bell może zapewnić pracownikom coś więcej niż tylko wypłatę.

Od 2015 roku Taco Bell pomaga pracownikom realizować ich marzenia edukacyjne i zawodowe poprzez szereg programów z ich Program stypendialny Live More na czele (przez Magazyn QSR ). Stypendia wahają się od 5 000 do 25 000 USD na osobę i umożliwiają pracownikom w wieku od 16 do 24 lat realizowanie celów akademickich na poziomie policealnym. W przeciwieństwie do wielu innych wniosków o stypendium, nie jest potrzebna ocena eseju ani oceny szkolnej, wystarczy krótki film od wnioskodawcy przedstawiający swoje pasje. Nagrodzeni kandydaci mogą również ubiegać się o odnowienie stypendium na dodatkowe fundusze edukacyjne.

Do tej pory rozdano miliony stypendiów, a Taco Bell planuje zwiększyć program stypendialny Live Más do 21 milionów dolarów stypendiów do 2021 roku.

Marka posiada również program certyfikacji GED dla pracowników, którzy chcą uzyskać GED, a także program utrzymania pracowników. Na przykład ich kampania Zacznij z nami, zostań z nami ma na celu pomóc studentom i pracownikom świeżo po studiach w przejściu na bardziej długoterminowe role w firmie. Wydaje się, że to też działa, aw ciągu pierwszych sześciu miesięcy programu marka odnotowała 30-procentową retencję pracowników.

Pracownicy Taco Bell starali się nadążyć za popytem na tacos Doritos Locos

doritos tacos Joshua Blanchard/Getty Images

Każdego niebieskiego księżyca firma fast food wybija złoto z pewną pozycją w menu, która rozpala się wśród publiczności i w mgnieniu oka marka serwuje swój nowy produkt jak gangsterzy. W 2012 roku firma Taco Bell zabłysnęła wraz z wprowadzeniem tacos Doritos Locos.

„Widzieliśmy to i wiedzieliśmy, wow”, powiedziała wiceprezes marketingu Taco Bell, Stephanie Perdue Atlantycki . — To jeden z tych momentów eureki. Nie minęło dużo czasu, zanim tacos Doritos Locos zapaliły się wśród publiczności iw krótkim czasie sprzedali milion sztuk dziennie.

Podobnie jak fenomen fast foodów Kanapka z kurczakiem Popeye'a? w 2019 roku pracownicy Taco Bell starali się nadążyć za popytem na tacos. „Współczuję ich pracownikom Popeyes, ponieważ pracowałem w Taco Bell, kiedy wyszły Doritos Locos i uff! Mów o zmęczeniu”. powiedział były pracownik Taco Bell na Twitterze.

Nowe tacos były takim hitem, że Taco Bell zatrudnił 15 000 dodatkowych pracowników, aby pomogli w szaleństwie taco (poprzez Insider biznesowy ). „Wygląda na to, że pracownicy Taco Bell nie doceniają tego, gdy zamawiasz tuzin tacos Cool Ranch Doritos Locos” jeden klient powiedział .

Taco Bell wyciągnął niektóre wersje Doritos tacos w 2019 roku, więc przynajmniej dało to pracownikom ulgę od manii Doritos Locos.

Pracownicy Taco Bell regularnie oglądają filmy szkoleniowe

wideo szkoleniowe youtube

Nikt nie rodzi się wiedząc, jak idealnie złoży Crunchwrap Supreme lub rzuć 7-warstwowe burrito — to wyuczona forma sztuki. Aby upewnić się, że pracownicy Taco Bell mogą nadążyć za rotującym menu i prawidłowo składać zamówienia na jedzenie, filmy szkoleniowe są stałym elementem koncertu.

„Co miesiąc jest też film, który obejrzysz, aby dowiedzieć się o nowych elementach lub przejrzeć bezpieczeństwo i obecne wersje produktów”, były pracownik i trener zespołu napisał na Quora . Podczas gdy jeden pracownik na Indeed powiedział, że „proces szkoleniowy jest często ignorowany” pracownicy otrzymują wynagrodzenie według zwykłej stawki godzinowej za oglądanie dowolnego filmu szkoleniowego, który jest im przydzielony.

żelazny kucharz alex guarnaschelli

Jeśli chodzi o to, jak wyglądają niektóre z tych filmów szkoleniowych, cóż, są one połączeniem animacji na żywo i niskobudżetowej animacji z początku XXI wieku. Niektóre filmy zawierają również fragmenty quizów. Na przykład, dzięki filmowi opisującemu, jak powstaje Crunchwrap Supreme, pracownicy mają trzy możliwości wyboru, jak długo ma być na grillu (poprzez youtube ). Odpowiedz niepoprawnie, a animowany trener Taco Bell cię beszta.

Tak, prawidłowe przygotowanie fast foodów taco to nie żart.

Pracownicy Taco Bell faktycznie wytwarzają większość jedzenia?

składanie tacos youtube

Dość prosta lista składniki, które dominują w menu Taco Bell , w połączeniu z faktem, że jest fast food, może łatwo doprowadzić do przekonania, że ​​kuchenki mikrofalowe i zamrażarki to jedyne rzeczy w kuchni. Chociaż gotowanie (i używamy tego terminu luźno) w Taco Bell nie jest wykwintne, pracownicy są zaangażowani w przygotowywanie posiłków.

„Robimy wszystko. Smażymy wszystko, przygotowujemy wszystko, przygotowujemy jedzenie (również nie przygotowujemy jedzenia), robimy napoje…” powiedział jeden pracownik przed dodaniem, że nie mają nawet miksera, ale wszystko ubijają ręcznie.

Inny pracownik powiedział, że fasola nie pochodzi z puszki, ale jest wysyłana na sucho, a pracownicy Taco Bell codziennie gotują dla nich wodę (przez Reddit ). Jeśli chodzi o mieloną wołowinę, cóż, to jedna rzecz, która Taco Bell wydaje się mieć wyjątkowy sposób gotowania.

Jeden z pracowników, który pracował tam w latach 90., powiedział, że przygotowanie mięsa faktycznie uniemożliwiło im jedzenie w tym miejscu. „Jedyną rzeczą, którą wyraźnie pamiętam, było to, że „mięso” przyszło w wstępnie uformowanych tubach i musiałem je przetrzeć na jakiejś tarce” były pracownik odwołany . – Patrzenie, jak przepływa, było niesmaczne. Nowi pracownicy zauważyli, że na szczęście ten proces się zmienił.

Chociaż przygotowanie może być mniej niż apetyczne, pracownik stwierdził, że „jest w 100 procentach zobowiązany do noszenia rękawiczek na linii przez cały czas”. Uff, to ulga.

Dokładają wszelkich starań, aby łazienki w Taco Bell były czyste

Taco Bell Saul Loeb/Getty Images

Nikt nie chce jeść w brudnej restauracji, a brudna łazienka może naprawdę zniechęcić klientów. Przy tak dużym natężeniu ruchu w restauracjach typu fast food utrzymywanie łazienek w czystości zdecydowanie wymaga pewnej staranności. Jak na miejsce takie jak Taco Bell, gdzie fasola i ser są podstawą tak wielu pozycji w menu, cóż... powiedzmy, że łazienki są narażone na wiele nadużyć.

Jeśli chodzi o to, jak dobrze sprzątane są łazienki, wydaje się, że w dużej mierze różni się to w zależności od restauracji. Jeden dzwonek Taco pracownik powiedział Reddit że „Nigdy nie są bardzo brudne” i „Czyścimy je raz lub dwa razy dziennie”. *Wzdychanie* Gdyby tak było w przypadku każdego Taco Bell. „Łazienki są prawie zawsze okropne” inny pracownik powiedział zanim przejdzie do opisu różnych obrzydliwych rzeczy, które tam widzieli. – Poważnie, to wystarczy, żebym stracił wiarę w ludzkość.

Każda restauracja, w tym Taco Bell, jest tylko tak dobra, jak osoba, która nią zarządza, i jak zauważył inny pracownik Taco Bell, jeśli łazienka jest brudna, to prawdopodobnie dlatego, że czysta toaleta nie znajduje się na szczycie listy zadań kierownika . „Kiedy zaczynałem, łazienki były zawsze czyste, a gdy przechodziliśmy kilka razy przez menedżerów, powoli stawało się to mniej priorytetem” pracownik powiedział .

Dobrzy współpracownicy i menedżerowie robią różnicę w Taco Bell

pracownicy dzwonka taco youtube

Fast food może być męczącą i gorączkową pracą, a jeśli twoi współpracownicy nie podnoszą swojej wagi, to tylko sprawia, że ​​praca jest o wiele bardziej wyczerpująca. Recenzje na stronach z ofertami pracy, takich jak Indeed, są zaśmiecone zarówno dobrymi, jak i złymi recenzjami pracy w Taco Bell, a jeśli był jeden aspekt, który mógł zmienić lub zepsuć doświadczenie zawodowe danej osoby, to byli to ludzie, z którymi pracowali.

Kilka osób z Quora powtórzyło, jak kluczowi byli współpracownicy dla dobrego doświadczenia w pracy w Taco Bell. „Współpracownicy mogą być wspaniali i pojawiać się na każdej zmianie i wykonywać swoją pracę, lub mogą często odwoływać się i nie robić wiele, gdy uda im się pojawić” powiedział jeden były pracownik . Podczas gdy jeden pracownik na Indeed stwierdzili, że ich menedżerowie byli „świetnymi” innymi byłymi pracownikami, jednak stwierdzili, że mieli „straszne” doświadczenie i ogólnie podsumowali je jako wynik złych menedżerów i apatycznych pracowników.

Własność Taco Bell wideo korporacyjne kultura przedstawia pracę jako zabawne i pełne energii środowisko, w którym pracownicy nazywają swoich współpracowników „drugą rodziną”. Jeśli myślisz o podjęciu pracy w Taco Bell, być może najpierw zbadanie lokalizacji i zwrócenie uwagi na interakcje między pracownikami nie jest złym pomysłem.

Kategorie Fakty Jak Zabawa