Pracownicy ujawniają, jak naprawdę wygląda praca w Starbucks

Starbucks Obrazy Getty

Starbucks jest znany nie tylko z charakterystycznych gorących napojów espresso i lodowato zimnych Frappuccino. Łańcuch kawowy, który jest is Największa jeden w USA, ma być również notorycznie świetnym miejscem pracy zarówno dla pracowników zatrudnionych w niepełnym, jak i pełnym wymiarze godzin. W 2018 roku Starbucks został uznany za piątą najbardziej podziwianą firmę na świecie przez Fortuna . Pojawił się również na Forbes ' listy Najlepszych Pracodawców dla Różnorodności, Najlepszych Firm 2018 roku oraz Najlepszych Pracodawców Dla Kobiet.

To właśnie sprawia, że ​​Starbucks jest jedną z najlepszych firm, które pracują dla korzyści, jakie oferują pracownikom, pracy zespołowej związanej z pracą oraz wspaniałych relacji menedżerskich i partnerskich. Ale jak każda inna praca w obsłudze klienta, praca w Starbucks ma swój sprawiedliwy udział lub wzloty i upadki — wystarczy zapytać rzeczywistych pracowników, którzy nigdy nie wstydzą się dzielić swoimi doświadczeniami w Internecie za pośrednictwem Reddit lub podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zobacz, jak naprawdę wygląda praca w Starbucks według ludzi, którzy wiedzą najlepiej.Mszczą się na niegrzecznych klientach

Starbucks Obrazy Getty

Większość pracowników zgadza się, że jedną z najtrudniejszych rzeczy w pracy w Starbucks jest kontakt z klientami, zwłaszcza tymi, którzy mogą być dość niegrzeczni podczas interakcji. A jeśli masz zamiar zlekceważyć osobę, która robi twoją kawę, możesz oczekiwać, że się zemści. Jeden barista Starbucks, z którym rozmawiał Kosmopolityczny o swojej pracy przyznał się do podawania im regularnych zastrzyków espresso, gdy prosili o bezkofeinową, lub zwykłego mleka, gdy prosili o odtłuszczone. Barista powiedział, że chociaż nie robią tego dla wszystkich, „jeśli ktoś jest nachalny lub niegrzeczny, ja to robię”.

Podobnie pracownicy mają tendencję do „odwetu” na klienta, który był wyjątkowo niegrzeczny, robiąc napój bezkofeinowy zamiast zwykłego – w końcu czy jest lepszy sposób na odwet na kimś, niż pozbawienie go szumu kofeinowego? W Reddit wątek , były partner Starbucks, powiedział: „Czuję, że mówię to dość uniwersalnie, ale kiedy myślisz, że masz prawo do wszystkiego i narzekasz, że nie masz problemu, dostajesz kawę bezkofeinową i nie przepraszam za twoją nieletnią niedogodność.'

czy możesz jeść za dużo arbuza?

Mają jednak swoje granice zemsty. Zapytany przez Kosmopolityczny jeśli kiedykolwiek splunęli do drinka, odpowiedź baristy brzmiała: „O nie, nigdy bym tego nie zrobił. Poza tym cały czas mamy na sobie kamery. Dzięki Bogu za kamery, prawda?Celowo źle przeliterują twoje imię

Starbucks Obrazy Getty

Jedną z rzeczy, z których znany jest Starbucks, jest całkowicie błędne imię. Gdy klient zamawia i podaje swoje imię, pracownik zapisuje je na kubku i jakoś zawsze udaje się mu być czymś całkowicie dostępnym, niezależnie od tego, czy jest to dziwna pisownia, czy po prostu niepoprawne imię. Najwyraźniej pracownicy mają z tego dużo frajdy. Jeden pracownik powiedział Kosmopolityczny że celowo błędnie napisali nazwiska na kubkach „tylko po to, by zadzierać z ludźmi”, dodając, że „uwielbiają widzieć ich reakcje”.

Te błędy ortograficzne często przyciągają uwagę mediów społecznościowych, a ta sama pracownica powiedziała, że ​​jej przełożony przyznał, że „większość pracowników Starbucks używa ich jako narzędzia marketingowego. Większość ludzi nie opublikuje w mediach społecznościowych zdjęcia kubka z poprawną pisownią nazwiska”.

Starbucks odmówił temu Wiadomości BuzzFeed , mówiąc: „Nigdy nie prosiliśmy żadnego z naszych partnerów o błędną pisownię imion naszych klientów ani nie nakłanialiśmy ich z jakiegokolwiek powodu”. Tak czy inaczej, zawsze fajnie jest zobaczyć, co mówi twój kubek każdego ranka.To jest wyczerpujące

Starbucks Obrazy Getty

Jeśli kiedykolwiek byłeś w Starbucks w ruchliwym czasie, wiesz, jak bardzo może być zajęty i gorączkowy. Pracownicy zgadzają się, że praca może być czasem świetna, ale może być też bardzo stresująca. Jeden pracownik rozmawiał o tym z Insider biznesowy , mówiąc, że chociaż kierownictwo oczekuje, że pracownicy będą „nawiązywać kontakt z klientami”, często również zaniżają personel restauracji, mówiąc: „Starbucks wymaga, abyśmy wykonywali kilka zadań naraz, więc jak można oczekiwać, że będzie on „nawiązywał kontakt z klientami?”

Inny pracownik powiedział na stronie internetowej: „Bycie jedynym na podłodze i koniecznością rejestracji, gorącego baru i obsługi klienta jest męczące… Nic się nie posprząta. Nic nie jest zaopatrzone. Klienci krzyczą na nas za to, że nie jesteśmy wystarczająco szybcy, więc staramy się działać szybko i psujemy pieniądze albo psujemy drinki, a potem krzyczą na nas za marnowanie pieniędzy i marnowanie napoje. To wszystko jest niesamowicie męczące.

I dalej Reddit , jeden barista powiedział, że nie poleciłby tej pracy komuś, kto boryka się z lękiem lub depresją, mówiąc: „Stres, nawet pod dobrym menedżerem, jest do bani. Pod kiepskim menedżerem dosłownie cię pożre i wypluje. Kolejny barista podsumowałem to mówiąc: „Niektóre dni są do kitu, przyznaję. Twoje ciało będzie bolało, będziesz sparaliżowany i prawie zawsze będzie to stresujące. Brzmi dobrze!

Nienawidzą robienia Frappuccino

Starbucks

Zapytaj dowolnego baristę, który napój jest ich najmniej ulubionym napojem, a prawdopodobnie wszyscy udzielą ci tej samej odpowiedzi: którekolwiek z Frappuccino. Te lodowate, kremowe napoje mieszane są podstawą Starbucks, ale najwyraźniej są naprawdę denerwujące w zestawieniu. Jeden barista powiedział Nowy Jork Magazyn , „Kiedyś kochałem Frappuccino. Ale teraz ich nienawidzę. Wobec Frappuccino jest dużo nienawiści do baristów. Dlaczego? Wygląda na to, że ich wykonanie zajmuje dużo czasu i mogą łatwo odrzucić rutynę, co może skomplikować sprawy, jeśli jest bardzo zajęty.

Barista jest Reddit dodał, że nie tylko nienawidzą tego, jak czasochłonne jest przygotowywanie Frappuccino, ale także „nienawidzą składników do tego, a także przygotowywania do nich”. Wyjaśnili, że odkryli, że napoje zostały wykonane ze zbyt dużą ilością cukru, a za mało espresso, mówiąc, że z łatwością są jednym z najbardziej niezdrowych pozycji w menu, jakie mają.

Nie pieką tych ciastek

Starbucks Obrazy Getty

Jeśli myślałeś, że kanapki, ciastka i ciasta Starbucks są robione na miejscu, pomyśl jeszcze raz. Wielu pracowników stale musi poprawiać ludzi, aby wiedzieli, że cała oferowana żywność jest wstępnie zamrożona. W Reddit jeden z pracowników napisał: „Cała żywność Starbucks to odgrzewana żywność mrożona. To śmieszne, jak mało ludzi zdaje sobie z tego sprawę. Nie oznacza to, że nie smakuje dobrze, po prostu wcale nie jest świeże i jest niesamowicie drogie”. Inny Redditor dodał: „Całe „nasze wypieki są podawane tylko podgrzane, aby można było się nimi w pełni cieszyć”, aby nie zdawać sobie sprawy, że zostały zamrożone 10 sekund przed zamówieniem”.

Jednak według innego baristy, klienci oczekują, że coś takiego jak wypieki będzie świeże Reddit . „Kiedy klient usłyszał, jak opowiadam nowemu bariście o trwałości ciastek (niektóre są jednodniowe, inne dwudniowe), zatrzymał mnie i zapytał: „Czy chcesz powiedzieć, że ten duński może być ma dwa dni?? B**** to było dwa tygodnie stary, zanim pojawił się w drzwiach, proszę się uspokoić.

substytut mąki migdałowej

Na innej Reddit wątku, przełożony Starbucks wyjaśnił, że rano pracownicy rozmrażają określoną ilość jedzenia na dzień, zanim można je włożyć do piekarnika. Wyjaśnili: „I nie mamy zbyt wiele miejsca w lodówce/zamrażarce z tyłu, więc dostajemy tylko tyle produktów spożywczych na raz”. Jeśli Twojej ulubionej bułeczki lub muffinki zawsze brakuje w magazynie, może to być przyczyna — jest po prostu nadal zamrożona.

Niektórzy klienci są szczególnie okropni

Starbucks Obrazy Getty

Chociaż wielu pracowników może cenić przyjaźnie, które nawiązali ze stałymi klientami, większość z nich powie również, że niegrzeczni klienci są niefortunną częścią pracy. Belen Jimenez, partner Starbucks, napisał na ten temat cały wpis na blogu Życie baristy . Jimenez wyjaśniła, że ​​często ma do czynienia z klientami, którzy niewiele wiedzą o kawie, mówiąc: „Klienci przychodzą dzień po dniu, minuta po minucie, prosząc o rzeczy, które absolutnie nie mają sensu, myśląc, że są bogami kofeiny i to Starbucks to ich Olympus. Sporadycznie spotykam klientów, którzy wiedzą coś o kawie... Ale najczęściej spotykam nastolatków, którzy domagają się soczystych, słodkich napojów mieszanych i starszych klientów, których irytuje ilość piany na espresso macchiato.

Kolejny barista Starbucks włączony Reddit wyraził to samo zdanie, mówiąc: „Starbucks stworzył bardzo konkretną, niszową i uprawnioną bazę klientów, która czasami może zamienić twoje życie w piekło. Jeśli potrafisz radzić sobie z niegrzecznymi ludźmi, zachować profesjonalizm i zachować spokój w sytuacjach, w których ktoś może dosłownie krzyczeć ci w twarz, ponieważ zapomniałeś o jednej pompce ich chudego syropu waniliowego, nic ci nie będzie.

Kolejny barista włączony Reddit wyjaśnił, że chociaż można się spodziewać niegrzecznych klientów, jest gorzej, niż można sobie wyobrazić. Według tego baristy klienci często nazywają baristów, gdy robią drinki, przyjmują naprawdę długie zamówienia, nigdy nie dają napiwków i tęsknią za drinkami, gdy do nich dzwonią. Pracownik ostrzegł: „Nie pracuj w Starbucks, jeśli nie jesteś przygotowany na radzenie sobie z bez wątpienia najgłupszymi, najbardziej niegrzecznymi, najbardziej uprawnionymi klientami, jakich kiedykolwiek spotkasz”.

Stali bywalcy często sprawiają, że praca jest tego warta

Starbucks Obrazy Getty

Wielu pracowników odkryło, że jedną z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy w pracy w Starbucks nie są korzyści (choć te są naprawdę niesamowite!), ale relacje, które zyskują ze stałymi klientami.

Jeden barista powiedział Odyseja że nawiązywanie przyjaźni ze stałymi klientami jest jednym z największych plusów w ich pracy, wyjaśniając: „Pomimo tego, że jestem introwertykiem, zawsze udaje mi się ożyć w pracy, częściowo dzięki przyjaźniom, które nawiązałem z moimi stałymi klientami. .. Wiem, że nigdy bym nie spotkał tych wspaniałych ludzi, gdyby nie wspólna miłość do kawy za drogie”.

Na Reddit , jeden z pracowników powiedział, że stali klienci mówią im, że tęsknią za nimi, gdy nie widzą, jak pracują, a niektórzy wręczają im prezenty świąteczne. Dodali, że są w stanie wywołać u kogoś uśmiech na co dzień, mówiąc: „Już samo to sprawia, że ​​praca jest dla mnie tego warta”.

A w wywiadzie z Kosmopolityczny Inny pracownik zgodził się z tym sentymentem, mówiąc: „Moją ulubioną częścią mojej pracy są klienci. Uwielbiam widzieć blask na ich twarzach, kiedy próbują nowego napoju i uwielbiają go… To te małe rzeczy przeważają nad złem”.

Nienawidzą tajnego menu

Starbucks Obrazy Getty

Kolejna rzecz, której pracownicy niemal powszechnie nienawidzą? Idea „ sekretne menu ”, która jest podobno listą napojów, które Starbucks może sprawić, a które nie pojawiają się w rzeczywistych menu. Bariści twierdzą jednak, że tajne menu nie jest rzeczywistą rzeczą. Rozmawiając z Poczta Huffington , wyjaśnił jeden z pracowników, „Nienawidziłem, gdy ludzie prosili o napoje z „tajnego menu”, ponieważ nie istnieją. Pracownicy Starbucks zawsze chętnie spersonalizują Twój napój, ale nigdy nie wiemy, co jest w tych szalonych!

Na Reddit , jeden z baristów napisał: „Nie ma przepisu na drinki o nazwie Clint Eastwood, Undertow, Tear Drop, Tuxedo, Bloody Tuxedo lub moje ostatnie ulubione „Butter Beer”. nazwisko na nim, ale bardziej niż prawdopodobne, twój barista Starbucks nic o tym nie wie.

substytut octu sherry

Jak wyjaśnił inny barista Nowy Jork Magazyn , nie możesz po prostu podać im nazwy napoju, o którym czytasz w internecie, i oczekiwać, że to zrobią. Zamiast tego powiedz im dokładnie, co w nim jest, a zrobią to za Ciebie.

Jest dużo sprzątania

Starbucks Obrazy Getty

Wiele osób martwi się, że restauracje typu fast food, zwłaszcza te tak zatłoczone jak Starbucks, nie są tak czyste, jak powinny. Pracownicy sieci upierają się jednak, że w większości sklepów panuje wysoki standard czystości we wszystkim, od wyglądu po serwowane jedzenie. Na Reddit , były kierownik Starbucksa powiedział, że musieli sprawdzać temperaturę lodówki i pudełka z jedzeniem trzy razy dziennie, a jeśli było za ciepło, wszystko wyrzucano do śmieci. Dodali: „Odkażaliśmy dzbanki na mleko co kilka godzin. Wszystko, co dotykało czegokolwiek jadalnego, było dezynfekowane przynajmniej raz dziennie… Kawę mieloną trzymaliśmy tylko przez 12 godzin, a kawę parzyliśmy przez 30 minut na zegarach”.

Winnym Reddit wątek , przełożony Starbucks powiedział, że chociaż klienci czasami zostawiają bałagan w barze samoobsługowym lub na stole, pracownicy są zwykle bardziej czyści. Powiedzieli: „Bariści spędzają dużo czasu na sprzątaniu. Nowi pracownicy są zszokowani koniecznością ciągłego sprzątania”.

Najcięższą częścią pracy jest szkolenie

Starbucks Obrazy Getty

Jeśli praca jako barista wydaje się być przytłaczająca i dezorientująca, to dlatego, że może być, szczególnie dla zupełnie nowych pracowników. W rzeczywistości wielu pracowników uważa, że ​​szkolenie na początku było najtrudniejszą częścią ich pracy. Nie możemy ich winić — czy możesz sobie wyobrazić, jak nauczyć się robić wszystkie te drinki? ?

Były pracownik Starbucks wyjaśnił: Poczta Huffington że nowo zatrudnieni przechodzą dwa tygodnie pełnych dni szkoleniowych, podczas których uczą się, jak zrobić każdy napój i ćwiczą robienie rzeczy źle, aby wiedzieli, jak naprawić błąd podczas pośpiechu.

chick-fil-a grillowane nuggetsy

Jeden z baristów Starbucks napisał dalej Reddit że niektórzy nowi pracownicy nawet nie przechodzą przez szkolenie, mówiąc, że wiele osób, z którymi szkolili się, „odchodzi natychmiast, ponieważ przyjęli tę pracę ze względu na „estetykę” bycia baristą”, dodając: „To nie jest efektowne, tylko nie piękna.'

Jednak pod koniec dnia ten trening się opłaca. Były pracownik powiedział Poczta Huffington , „Praktyka czyni mistrza, a po kilku zmianach w barze (gdzie powstają napoje) to było jak druga natura”.

Jest wiele korzyści

Starbucks Obrazy Getty

Starbucks jest znany z tego, że pracownicy wielkie korzyści , takich jak ubezpieczenie zdrowotne, plany 401(k), urlop rodzicielski i czesne. A ludzie, którzy tam pracują, mówią, że to jeden z powodów, dla których kochają swoją pracę.

Powiedział jeden były barista Wiadomości Yahoo , „Jeśli pracujesz w pełnym wymiarze godzin, masz opcje ubezpieczenia dentystycznego i zdrowotnego. Jedyną niesamowitą rzeczą, jaką uzyskałem dzięki pracy tam, były moje akcje w Starbucks: w ciągu trzech lat zarobiłem około 400 dolarów, kiedy w końcu sprzedałem swój udział.

Oprócz korzyści, pracownicy czerpią również korzyści z darmowych rzeczy – głównie kawy. Były pracownik Starbucks powiedział Poczta Huffington że pracownicy otrzymywali jeden darmowy napój podczas każdej zmiany, na której pracowali, i mogli zaparzyć darmową kawę, kiedy tylko mieli na to ochotę. Mogli również jeść zepsute lub nieużywane jedzenie, którego nie można było sprzedać, a także napoje, które nigdy nie zostały odebrane. W rzeczywistości pracownik dodał: „W pewnym momencie moi przyjaciele musieli posadzić mnie i powiedzieć, że muszę zmniejszyć spożycie kawy, ponieważ wymykało się to spod kontroli”.

Chodzi o pracę zespołową

Starbucks Obrazy Getty

Chociaż część pracy może być trudna, wielu pracowników najbardziej lubi pracę zespołową związaną z ich stanowiskiem. Aby sklep działał prawidłowo, niezbędna jest wspólna praca. Musisz przyznać, że zawsze wyglądają, jakby dobrze się bawili za ladą!

Jedna z pracownic Starbucks, Alecia Li Morgan, napisała dalej Kora że zespoły były „niesamowite”, mówiąc, że chociaż z pewnością byli ludzie, którzy nie dbali zbytnio o swoją pracę, ogólnie zawsze było to wspaniałe doświadczenie. Opisując zespoły, powiedziała: „Były różnorodne, zabawne i pełne pasji”. Dodała: „Wszyscy wzięliśmy udział w naszych sklepach, a kiedy tak się dzieje, wszyscy wygrywają”.

Inny były pracownik powiedział Nowy Jork Magazyn o „zielonym fartuchu” w Starbucks, który jest zasadniczo systemem kart z podziękowaniami. Zasadniczo piszą sobie nawzajem małe notatki, które są pełne komplementów jako motywacji. Powiedzieli: „Więc zawsze znajdziesz małe notatki w swoim miejscu, takie jak „Skopałeś dzisiaj tyłek!”. Lub „Tak się cieszę, że mogę z tobą pracować”.