Pracownicy ujawniają, jak naprawdę wygląda praca w Aldi

sklep Aldidi Obrazy Getty

W ciągu ostatnich kilku lat Niemiecki sklep spożywczy sieć Aldi stała się potentatem na konkurencyjnym amerykańskim rynku spożywczym. Klienci uwielbiają sklep za jego mniejszy układ i prosty sposób prezentacji towarów w konkurencyjnie niskich cenach. Pomimo wszystkich sukcesów, jakie Aldi odniosła na rynku spożywczym, nie musi to oznaczać, że jej pracownicy są zachwyceni pracą w sklepie. Prawdę mówiąc, wielu twierdziło, że jedyną dobrą rzeczą w tej pracy była płaca.

dlaczego koszmary kuchenne się skończyły?

Podczas gdy niektórzy pracownicy oczywiście lubią pracować dla firmy, wielu absolutnie nienawidziło tego doświadczenia, zgłaszając podobne skargi. Negatywne opinie wahały się od trudnej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym do niemożliwych oczekiwań dotyczących wydajności i braku wdzięczności. Mimo to Aldi nadal otrzymuje absurdalnie duża ilość podań o pracę na nieliczne dostępne stanowiska. Więc jak tam naprawdę się pracuje? Cóż, prosto z ust zarówno obecnych, jak i byłych pracowników, oto wyjaśnienie dotyczące znalezienia pracy w Aldi.To może być ciężka praca

rozładunek jedzenia Obrazy Getty

Jeśli myślisz, że podjęcie pracy w Aldi to po prostu przeglądanie artykułów spożywczych i uzupełnianie kilku półek bez kropli potu na czole, pomyśl jeszcze raz. Sklep spożywczy ma reputacja wśród swoich pracowników za doprowadzenie ich do wyczerpania. „To nie jest dla wszystkich”, Casey, pracownik powiedział w pewnym momencie youtube wideo. „Jeśli nie jesteś sprawny fizycznie i nie chcesz pracować szybko… ta praca nie jest dla ciebie”.

Nie chodzi o to, że praca na zmianę w Aldi jest jak trening CrossFit z zakupami, ale o to, że ciężka praca odbija się na ciele. „Często wracam do domu z urazami pleców oraz ramion i nóg” – powiedział jeden z pracowników Kora . Inne pracownik powiedział dalej że firma „pracuje ze swoimi pracownikami do szpiku kości” i że czuli, że wynagrodzenie i 30-minutowa przerwa nie równoważą się z fizycznymi wymaganiami. Hej, jeśli szukasz treningu, który nie wymaga członkostwa w siłowni i daje ci wypłatę, Aldi może być miejscem... jeśli możesz nadążyć.

Pracownicy mierzą czas zgodnie z ich szybkością

aldi kasa Obrazy Getty

Jeśli idea pracy w wolnym tempie jest czymś, czego szukasz w pracy, Aldi nie jest miejscem dla Ciebie. Właściwie to chyba dobry pomysł na zaopatrzenie się czerwony Byk lub kawa z dużą zawartością kofeiny, jeśli podejmiesz pracę w Aldi, ponieważ będziesz potrzebować energii, aby nadążyć za szybkim tempem. Jeden były pracownik powiedział employee Codzienna poczta firma mierzy swoich pracowników, ile przedmiotów mogą przeskanować w kasie w ciągu godziny — z oczekiwaną wartością docelową około 1000 przedmiotów. Slackers nie musi być stosowany, a ci, którzy nie mogą nadążyć, są spychani na krawężnik.„Jeżeli nie osiągniesz tych celów, zobaczysz swoją rzeczywistą prędkość i spotkasz się z kadrą kierowniczą na temat oceny wyników. Jeśli zdarzy się to trzy razy, możesz zostać zwolniony – wyjaśnił były pracownik.

Nie chodzi tylko o skanowanie w czasie. „Dostajesz czas na robienie palet z ciężarówki rano, zwykle jest to maksymalnie pół godziny na paletę, a jeśli jesteś głównym kasjerem tego ranka, lepiej zrób to przed otwarciem sklepu”, jeden z pracowników na Reddit powiedział .

Znajomość praw pracowniczych jest kluczowa

Aldi wejście Obrazy Getty

Ważne jest, aby znać swoje prawa pracownicze w przypadku każdej pracy, którą podejmujesz, ale jest to szczególnie ważne, jeśli ta praca obejmuje ciężki element pracy fizycznej. Według opinii na stronie Indeed za pośrednictwem Codzienna poczta , pracownicy niższego szczebla są postrzegani jako niepotrzebni i „stale musisz znać swoje prawa i konfrontując się, aby uzyskać to, do czego masz prawo w odniesieniu do przerw”, choć wydaje się, że jest to kwestia, która różni się od sklep do sklepu. Zgodnie z amerykańską ustawą o uczciwych standardach pracy, prawo federalne tak naprawdę nie wymaga pracodawcy zapewniają przerwy na odpoczynek i jest to na ogół decyzja stan po stanie. Prawdopodobnie dobrze jest poznać przepisy dotyczące przerw na odpoczynek w twoim stanie przed podjęciem pracy, chyba że nie masz nic przeciwko pracy przez całą dobę – przynajmniej według tych pracowników.Nie chodzi tylko o to, by mówić o przerwie, z którą niektórzy pracownicy Aldi mają problem. Jeden pracownik zgłosił wniosek w dniu Kora molestowanie seksualne zostało uciszone, aby sklep nie musiał zwalniać swoich menedżerów. Kolejny były pracownik na Szklane drzwi powiedział, że firma pozwoli ci przejść do szczegółów technicznych, jeśli narzekasz na molestowanie seksualne.

Należy zauważyć, że Aldi strona mówi molestowanie seksualne i inne formy molestowania „zgodnie z definicją prawa” są w firmie zabronione. Tak jak powiedzieliśmy, znajomość praw pracowniczych jest bardzo ważna.

Nauczysz się wykonywać prawie każdą rolę

pracownik aldi pracuje youtube

Jednym ze sposobów, w jaki Aldi utrzymuje niskie ceny, jest trzymanie mniejszej liczby pracowników w swoich sklepach w porównaniu z innymi sieciami spożywczymi. Wiele sklepów zatrudnia tylko około 10 pracowników, a to oczywiście oznacza, że ​​ci pracownicy często żonglują wieloma obowiązkami. Jeden pracownik powiedział Reddit że zaczynali jako współpracownik, zanim awansowali na kierownika zmiany i że „musisz być dobry we wszystkim w sklepie”. Czasami możesz sprzątać, a innym razem sprawdzać ludzi lub rozładowywać paletę produktów — wszystko w ciągu tej samej zmiany!

„Aldi chodzi o wstawanie i ruszanie” – powiedziała Linda Richie, kierownik zmiany w Aldi Wideo Aldi na YouTube . – Jeśli przyjdziesz jako współpracownik, to nie znaczy, że przyjdziesz i zadzwonisz. Możesz wejść każdego dnia i będziesz umieszczać produkty spożywcze na półce, wystawiać nasze produkty, uzupełniać chłodziarkę, zaopatrywać zamrażarkę lub pomagać klientom.

Jeden z doświadczonych pracowników Aldi, Eric Kaiser, pracuje w firmie od 20 lat i chociaż jest teraz nietrwałym odbiorcą, wykonał w firmie niezliczoną ilość zadań. „Nie jestem nawet pewien, ile różnych prac mógłbym potencjalnie wykonywać” – powiedział Kaiser w innym Wideo Aldi . „Zdecydowanie nauczyłem się być bardzo, bardzo elastycznym, ponieważ nie ma jednej pracy do wykonania, są dziesiątki”.

Wynagrodzenie nie jest straszne

znak Aldi Obrazy Getty

Przy długich godzinach pracy i wielu obowiązkach zawodowych nikt nie może powiedzieć pracownikowi Aldi, że nie zarabia na swoją wypłatę. Podczas gdy niektórzy pracownicy mogą uznać, że obowiązki służbowe nie są tożsame z ich wynagrodzeniem, inni pracownicy są zadowoleni z pieniędzy i czują, że są lepsze niż inne prace o podobnej pracy. Jeden pracownik powiedział Reddit że po 10 miesiącach nadal są zadowoleni z pracy i stwierdzili, że jest ona lepsza niż przeciętne wynagrodzenie i świadczenia.

„Czek na 1300 dolarów co 2 tygodnie jest całkiem niezły w przypadku pracy, która nie wymaga żadnych dostrzegalnych umiejętności” – mówili. „Otrzymujemy również wiele fajnych, małych dodatków, niesamowitą opiekę zdrowotną, przerwy na lunch, dolara za godzinę pracy w niedziele, płatne święta itp. Zdecydowanie dbają o ciebie i nagradzają za poświęcenie”.

Taco Bell Pizza Hut Combo

Wydaje się, że Aldi ogólnie płaci swoim pracownikom kilka dolarów więcej niż wymagana płaca minimalna, a pracownicy doceniają ten aspekt firmy. Na przykład , w Londynie, gdzie płaca minimalna wynosi 7,20 GBP za godzinę, Aldi płaci swoim pracownikom 9,75 GBP za godzinę. „Wynagrodzenie jest świetne, a Twoja podwyżka może być co roku inna” – pracownik, który niedawno otrzymał podwyżkę o 2 USD powiedział Reddit .

Nawet jeśli pracownicy Aldi pracują do szpiku kości, przynajmniej robią to za więcej niż płacę minimalną.

Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym może być trudna

pracownik aldi youtube

Praca w Aldi jest nie tylko niesamowicie męcząca z powodu szybkiego tempa pracy czy wielu obowiązków, które są przypisywane pracownikom sklepu. Długie godziny pracy również mogą mieć swoje konsekwencje, a wielu pracowników twierdzi, że osiągnięcie dobrej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym ze sprzedawcą spożywczym może być trudne. „Firma będzie cię naciskać, dopóki nie zranisz się lub nie zrezygnujesz z wyczerpania”, jeden z pracowników, który pracował ponad rok, napisał na Szklane drzwi (przez Słońce).

Inny były pracownik, który przez półtora roku pracował w Aldi, pisał dalej Kora że firma nie szanuje pracowników w ich dni wolne i „Dzwoniłbym do ciebie o każdej porze dnia po coś, co mogło poczekać. I broń Boże, żebyś nie odbierał telefonu. Inne pracownik złożył skargę kierownictwo oczekuje, że pracownicy będą przestrzegać mentalności „biznes jest na pierwszym miejscu” nad innymi obowiązkami w ich życiu.

Oczywiście nie każdy pracownik uważa, że ​​nie da się osiągnąć dobrej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Współpracownik sklepu Glenda McKeever powiedział w film Aldi że lubi elastyczność w swoim harmonogramie, którą oferuje Aldi. „Pracuję rano, a popołudnia mogę spędzać z wnuczkami”. Oczywiście, to stwierdzenie zostało zawarte w filmie nakręconym i opublikowanym przez Aldi, więc prawdopodobnie można potraktować ten komentarz z przymrużeniem oka.

Nie ma dużo czasu na interakcję z klientem

klienci aldi Obrazy Getty

Jeśli kiedykolwiek robiłeś zakupy w Aldi i zauważyłeś, że pracownicy są tak zajęci, że ledwo mają sekundę, aby spojrzeć w górę i się przywitać, jest ku temu powód. Ponieważ pracownicy starają się pracować zgodnie z wytycznymi czasowymi dla niektórych zadań, generalnie nie ma dużo czasu na interakcję z klientami. „Klienci są poganiani jak bydło, jeden pracownik delegowany dalej Kora , przed dodaniem „nie masz czasu z nimi rozmawiać lub sprawiać, by się uśmiechali”.

toksyczność owoców łapy łapy

Według jednego z byłych pracowników Aldi sama szybkość, z jaką kasjerzy są zmuszani do pracy, może nawet zniechęcać niektórych klientów. „Musiałem być szybki i wielu klientów nie było z tego zadowolonych” – powiedział Andrei Ignatescu Wiadomości z Cambridge . „Czasami klienci przeklinali mnie z powodu tego, jak szybko jechałem”. Ignatescu powiedział, że w ciągu dwóch lat pracy dla Aldi, w końcu jako zastępca menedżera, poruszył tę kwestię w wyższej kadrze zarządzającej, ale jego obawy nie zostały wysłuchane.

Jeśli jesteś typem osoby, która nienawidzi small talku, z pewnością możesz się pocieszyć, wiedząc, że pracownicy Aldi nie będą z tobą rozmawiać.

Poczucie winy przez kierownictwo może być normalną rzeczą?

lokalizacja Aldi Obrazy Getty

Krytyczne informacje zwrotne są częścią każdej pracy i generalnie nie są uważane za coś złego. Casey, pracownik Aldi, podkreśliła youtube że ważne jest, aby wiedzieć, jak zaakceptować krytykę, jeśli pracujesz dla firmy. „Jeśli nie potrafisz zaakceptować krytyki, ta praca nie jest dla ciebie”. To sprawiedliwe, ale niektórzy pracownicy wyrazili obawy, że menedżerowie Adli nie wygłaszają konstruktywnej krytyki, ale grożą poczuciem winy.

Jeden pracownik powiedział dalej Kora że chociaż ich przełożony zauważył, że wykazali poprawę, to nigdy nie wystarczyło. „Aldi nigdy nie może powiedzieć „dobrze dzisiaj spisałeś”, zawsze jest „w porządku, było lepiej, ale musisz zrobić więcej, bo inaczej będziesz musiał zostać pociągnięty do odpowiedzialności za swoją wydajność” – powiedział pracownik. Kierownik sklepu na Glassdoor (przez Słońce ) wyrazili podobne obawy i powiedzieli, że kierownicy obszarów mogliby skorzystać na szkoleniu w zakresie słuchania pracowników, ale zamiast tego stosowali kulturę przywództwa, która była bardziej „zagrożeniami i presją”.

Opinia, że ​​wyższe kierownictwo Aldi jest niewdzięczne pracownikom, nie ogranicza się tylko do kilku nowych pracowników. Kolejne szklane drzwi przegląd pracy jeden z menedżerów, który pracował w Aldi od ponad dziesięciu lat, powiedział, że nigdy nie chwalono ich za dobrze wykonaną pracę, a od pracowników „oczekuje się, że będą pracować jak roboty”.

Może być miejsce, aby wspiąć się po drabinie pracy

pracownik firmy aldi youtube

Chociaż Aldi żąda od swoich pracowników niemal nadludzkiej kwoty pod względem obciążenia pracą, wydaje się, że przynajmniej oferują pracownikom dużo miejsca na awans – lub przynajmniej część z nich. Jeden pracownik powiedział Reddit że w niecały rok w pracy awansowali na kierownika zmiany i widzieli znaczny wzrost płac w wysokości „dodatkowych 500 lub więcej miesięcznie”. Z takich pieniędzy nie ma się co szydzić, a według pracownika istnieje „ogromny potencjał wzrostu, jeśli jesteś oddany”.

Z drugiej strony niektórzy pracownicy Aldi dalej Szklane drzwi narzekali, że firma niechętnie promuje osoby, które nie prowadziły już jednego sklepu. Jeden kierownik zmiany, który gościł Reddit Zapytaj mnie o cokolwiek sesja powiedziała, że ​​chociaż lubią firmę, zdobycie szansy na awans nie jest łatwe. „Ubiegałem się o stanowisko kierownika dystryktu (jest to strażnik w każdej pracy w firmie). Nie otrzymałem nawet ogólnego listu o odrzuceniu przed wywiadem. Moim zdaniem to bardzo niesmaczne i niegrzeczne – powiedział. „Każda firma warta soli promuje się wewnętrznie i szanuje swoich pracowników na tyle, aby kontaktować się z nimi w sprawie celów i ambicji. Z tego, czego doświadczyłem, tak nie jest w przypadku Aldi.

Nie oznacza to jednak, że przejście ze sklepu do biura firmy jest niemożliwe. Pracownik Aldi, Brittany Sayles, jest w firmie od 14 lat i zacząłem jako kasjer przed awansem na stanowisko księgowego ds. zapasów po korporacyjnej stronie firmy.

Posiadanie dobrych współpracowników robi różnicę

Menedżer Aldi youtube

Stare powiedzenie, że firma jest tak dobra, jak jej pracownicy, brzmi szczególnie w przypadku firmy takiej jak Aldi, która jest tak zależna od niewielkiej liczby osób w każdej lokalizacji. Wiele kont pracowników świadczy o tym, że posiadanie oddanych współpracowników robi różnicę na świecie, jeśli chodzi o wydajność sklepu i satysfakcję z pracy.

Jeden pracownik powiedział że pracowali w dwóch różnych sklepach Aldi i mieli różne doświadczenia w każdym z nich. „Nie ma zbyt wiele czasu na kontakty towarzyskie w godzinach pracy sklepu, ale zaprzyjaźniłem się z całym sklepem... Jednak kiedy przeniosłem się do sklepu w Massachusetts, nie miałem tego samego doświadczenia. Sklep nie był dobrze prowadzony, a kierownictwo było słabe, więc mój czas tam był krótki i niezbyt przyjemny”.

Po prostu nie jest to rodzaj pracy, w której człowiek może przemknąć się bez ściągania wszystkich innych w dół. Jeśli jedna osoba nie ciągnie na wadze, to gwarancja, że ​​zauważą to inni pracownicy. „Jesteśmy mniejszą grupą ludzi i wszyscy musimy robić wszystko” – powiedziała w swoim sklepie współpracowniczka Glenda McKeever. Wideo Aldi .

jak smakuje pasternak?

Korporacja nie zgadza się z wieloma roszczeniami pracowników

szyld sklepu aldi Obrazy Getty

W porządku, więc słyszeliśmy od pracowników sklepów Aldi i kierowników sklepów o tym, jak to jest pracować dla firmy. Czy to tylko zgorzkniali pracownicy rzucają się i gryzą w rękę, która ich karmi? Być może szefowie Aldi zgadzają się z obawami pracowników i przyznają, że środowisko pracy może trochę mniej przypominać rzymski statek niewolników?

Jak można sobie wyobrazić, tak nie jest i Aldi nie zgadza się szczególnie z negatywnymi opiniami niektórych pracowników. ZA rzecznik dla detalisty spożywczego w Wielkiej Brytanii wskazał, że w „niedawnej, niezależnej ankiecie pracowniczej, 85 procent naszych pracowników oceniło Aldi jako świetne miejsce pracy, co jest wynikiem wyższym niż branżowy punkt odniesienia wynoszący 80 procent”. Oświadczenie Aldi Australia do Codzienna poczta bronione twierdzenia o złej równowadze między życiem zawodowym a prywatnym, wskazując, że harmonogramy pracowników są „planowane z dużym wyprzedzeniem, aby ludzie mogli zarezerwować urlopy i inne zobowiązania związane z ich harmonogramami pracy”.

Chociaż z pewnością istnieją dość nieprzyjemne opinie pracowników na temat pracy w firmie, Aldi nadal ma dość solidną ocenę pracy. Według Szklane drzwi , Aldi ma 3,3 gwiazdki na pięć na podstawie ponad 3000 recenzji, według stanu na kwiecień 2019 r. Podczas gdy 55 procent pracowników może polecić pracę w Aldi znajomym, pozostałe 45 procent… cóż, wiesz, jak się czują.