Dlaczego warto pomyśleć dwa razy o zamówieniu zupy z kurczaka Tortilla Chick-Fil-A?

Zupa Tortilla Kurczak z Chick-fil-A- Instagram

Ach, Laska-fil-A. Jest domem charakterystycznej kanapki z kurczakiem i samą instytucją, znaną z pozycji menu, które są szczególnie odpowiednie na rodzinny posiłek. Według Smak domu Lojaliści Chick-fil-A uwielbiają kilka pozycji w menu, ale szczególnie nuggetsy z kurczaka tej marki, które w zeszłym roku były najpopularniejszą opcją w menu. Kultowa kanapka z kurczakiem była druga.

Inne popularne opcje w menu obejmują koktajle mleczne w restauracji, a na liście dominuje Cookies & Cream. Dodatkowo frytki waflowe w Chick-fil-A są również bardzo lubiane i były najczęściej zamawianym dodatkiem w 2019 roku. Dodatkowo, wraz z nadejściem sezonu świątecznego i zimy, marka oferuje ponownie swoje danie sezonowe, zupę z kurczaka Tortilla, dla fanów szukających coś ciepłego i pocieszającego, aby utrzymać je w ruchu. Zgodnie z marką stronie internetowej , zupa zawiera mieszankę czarnej i granatowej fasoli, posiekaną pierś z kurczaka, warzywa i przyprawy.kanapka śniadaniowa dunkin power power

Chick-fil-A oficjalnie zaczął podawać swoje zupa od 16 listopada w salonach marki na terenie całego kraju. ZA opis na stronie internetowej marki czytamy: „Ta obfita zupa to jeden z najsmaczniejszych sposobów na świętowanie sezonu w gronie przyjaciół i rodziny”. Jednak może to być zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, jeśli pilnujesz swojej wagi i dbasz o zdrowie.

zapiekanka z nadziewanych krewetek

Zupa z Kurczaka Tortilla z Chick-fil-A jest zwodnicza

Zupa Tortilla Kurczak z Chick-fil-A- Laska-fil-A

Z pozoru zupa brzmi jak całkowicie zdrowa opcja. Biorąc wszystko pod uwagę, ta zupa Chick-fil-A ma kilka rzeczy do zrobienia. Według Jedz to, nie to! , zupa z kurczaka tortilla ma 320 kalorii, 22 gramy białka i 26 gramów błonnika i zawiera pełnowartościowe składniki, takie jak warzywa i kurczak piersi, które mogą Cię sycić przez wiele godzin. Z drugiej strony musisz martwić się o 10 gramów tłuszczu, 45 miligramów cholesterolu i – poczekaj na to – ponad 1000 miligramów sodu.

Ta ilość stanowi prawie połowę całkowitego dziennego zapotrzebowania na sód. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zaleca, aby nie spożywać więcej niż 2300 miligramów sodu w ciągu jednego dnia, aby utrzymać zdrowie pod kontrolą i zmniejszyć ryzyko chorób serca, udaru i wysokiego ciśnienia krwi. Lepiej wybierz w restauracji coś o niższej zawartości sodu, takie jak Grillowane Nuggetsy z Kurczaka .