Dlaczego warto pomyśleć dwa razy o kupowaniu masła od Aldi

Znak Aldi Matthew Horwood/Getty Images

Jeśli chodzi o masło, tańsze nie zawsze jest lepsze. Chociaż w Aldi jest wiele świetnych ofert, strzeż się kupujących z ograniczonym budżetem: masło nie jest jednym z nich. Po pierwsze, masło nie jest zbytnią okazją w Aldi. Ze względu na wysokie w historii spożycie masła (po części dzięki trendom wysokotłuszczowym, takim jak kawa kuloodporna) oraz globalne wąskie gardło w produkcji masła, ceny masła rosną .

Następnie należy wziąć pod uwagę jakość. Ponieważ masło marki Aldi jest tak zbliżone ceną do markowych maseł, warto obniżyć koszty gdzie indziej i pozostać przy wspaniałej, złocistej masełce produkowanej przez twoją ulubioną markę. I są szanse, że twój cel może być importowany z Irlandii. Kuchnia potwierdza, że ​​Kerrygold jest jedną z najpopularniejszych marek masła spożywanych w Stanach Zjednoczonych nie bez powodu — ich zdaniem jest również najlepsza.Irlandia od dawna słynie z dekadenckiego masła. W rzeczywistości irlandzkie masło kusi palety już od 3000 lat (poprzez NPR ). Chociaż czyste irlandzkie masło Kerrygold nie jest już ubijane ręcznie, nadal jest produktem tradycji pasterskiej: Kerrygold Krowy hodowane są na pastwisku, a to robi ogromną różnicę.

Irlandzkie masło jest najlepsze

Irlandzkie masło

Kerrygold również na topie Bardzo Chrupiące lista najlepszych maseł ze sklepu spożywczego (chociaż, żeby być uczciwym, nie uwzględniono masła Aldiego). Wśród swoich pochwał Kerrygold jest ogłaszany za słodko-słony smak i soczysty smak.

Kerrygold radzi sobie nawet w połączeniu z wyszukanymi (i znacznie droższymi) masłami – takimi, które mogą wymagać specjalnej wyprawy na zakupy. John Winterman, partner zarządzający w Bâtard i miłośnik masła, powiedział, Bardzo Chrupiące , „Mówienie o tym, jak dobra jest Kerrygold, jest jak mówienie o tym, jak dobra” biały Dom jest.' Innymi słowy, klasyk jest klasykiem, ponieważ jest powszechnie rozumiany jako świetny.Co sprawia, że ​​Kerrygold jest tak bezdyskusyjnie i wręcz pyszny? Irlandzkie masło to w rzeczywistości zupełnie inny rodzaj masła, według Prawdziwe proste . Europejskie masło różni się o wiele światów (a przynajmniej o ocean) od amerykańskiego masła. Największa różnica sprowadza się do tłuszczu maślanego: europejskie masło zawiera 82 procent tłuszczu maślanego, podczas gdy amerykańskie masło zazwyczaj wynosi 80 procent. Może się to wydawać nieistotną różnicą, ale wyższa zawartość wody w amerykańskim maśle przyczynia się do innego smaku i konsystencji. Warto zauważyć, że irlandzkie masło jest reklamowane jako znacznie bardziej smarowalne niż amerykańskie. Jego wyższa zawartość tłuszczu przyczynia się również do doskonałych wypieków, od ekstra kruche skórki ciasta, po smakowite maślane herbatniki (poprzez Szeroko otwarte jedzenie ).

Najlepsze masło jest żółte

masło na chlebie

Kolejne rozróżnienie jest widoczne gołym okiem: irlandzkie masło słynie z żywej, złotej barwy. Słoneczny żółty kolor przypisuje się bujnym pastwiskom Irlandii. Krowy pasące się na trawie będą produkować mleko o wyższym poziomie beta-karotenu. Mleko to, używane do produkcji masła, nadaje masło charakterystyczny teraz żółty odcień.

W porównaniu z tym amerykańskie masło może często wyglądać na nieco ziemiste. Insider biznesowy przypisuje mdły kolor faktowi, że większość amerykańskich mleczarni pozyskuje mleko od krów karmionych zbożem, a nie trawą. Ale zrozum: Anemiczne amerykańskie masło od krów karmionych kukurydzą ma historię farbowania z powodów kosmetycznych (poprzez National Geographic ). Niektórzy komercyjni producenci mleka, według New York Times , użyj annato do wzmocnienia żółtego masła. Nieobce w przemyśle mleczarskim, annato – pochodzące z nasion tropikalnego drzewa achiote – jest również używane do nadawania żółto-pomarańczowego blasku niektórym serom.Irlandzkie masło Aldi

masło na nożu

Zagorzali zwolennicy Aldi mogą pamiętać czasy masła Kerrygold, które Aldi kiedyś sprzedawało jako produkt sezonowy po rzekomo niskich cenach (poprzez Aldi Nerd ). Gigant spożywczy zaczął wycofywać Kerrygold z lodówki nabiałowej w 2018 roku, zgodnie z Recenzent Aldi . W jej miejsce wprowadzili własną markę irlandzkiego masła: Countryside Creamery Pure Irish Butter. Zgodnie z etykietą jest to rzeczywiście produkt z Irlandii i nie zawiera żadnego dodatku barwnika, który mógłby maskować masło pochodzące od zwierząt karmionych trawą. Warto zauważyć, że zawiera tylko 80 procent tłuszczu. Jako zwykły zakup Aldi, ten miękki spread można znaleźć konsekwentnie w sklepach Aldi za bardzo rozsądną cenę.

Choć nawet Aldi Nerd daje lepsze oceny smaku Kerrygold w porównaniu ze standardowym masłem do smarowania i masła w sztyfcie Aldi Countryside Creamery, mówiąc, że różnica jest niewytłumaczalna, ale także niezaprzeczalna. Aby być uczciwym, Recenzent Aldi mówi, że domowa marka kosztuje nieco mniej niż to, za co Aldi sprzedał wcześniej Kerrygold. Zgłaszają, że wygląda i smakuje bardzo podobnie do Kerrygold — z dodatkowymi punktami za mniejszą zawartość sodu. Ich zdaniem to przyzwoity zamiennik. Niektórzy mogą jednak powiedzieć, że tam jest nie zastępuj.