Dlaczego nigdy nie należy zamawiać wołowiny pekińskiej w Panda Express

Wołowina po pekińsku w misce Facebook

Przygotowany ze smażonej i chrupiącej panierowanej wołowiny, smażonej cebuli i czerwonej papryki oraz słodko-kwaśnego, pikantnego i pysznie lepkiego sosu (przez Panda express ), z oczywistych względów Pekińska Wołowina w Panda Express jest jednym z najpopularniejszych dań tej sieci fast foodów.

Nic dziwnego, że można znaleźć wiele treści Reddit na temat wołowiny pekińskiej. „Nie ma nic lepszego niż talerz z wołowiną po pekińsku i krewetkami z miodem orzechowym” – powiedział jeden z Redditorów. „Dosłownie jedna z najlepszych rzeczy, które serwujesz”, wtrącił inny. A kiedy Panda Express przestawiła się na bardziej ograniczone menu podczas pandemii koronawirusa w 2020 r., tym samym tymczasowo zaprzestając pekińskiej wołowiny, jeden z bardziej dramatycznych fanów tego dania oświadczył: „Nie mogę wrócić do Pandy, dopóki nie wróci ona do menu”.Paula Deen aktualizacja wiadomości

Mniej kusząca jest zawartość odżywcza wołowiny pekińskiej, dzięki czemu jest to danie do unikaj w Panda Express . Porcja o wadze 5,6 uncji zawiera 470 kalorii. Nie straszne, ale ponad połowa z nich (240) pochodzi z tłuszczu (poprzez Panda Express). Ale duży problem z wołowiną pekińską polega na tym, że jest naprawdę słodka, dzięki temu słodkiemu, lepkiemu sosowi. Wielkość porcji 5,6 uncji zawiera 24 gramy cukru, jeden gram mniej niż Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne zalecany limit 25 gramów cukru dziennie dla kobiet i prawie 36 gramów dziennego limitu cukru dla mężczyzn.

Panda Express ma zdrowsze opcje wołowiny

Wołowina brokułowa z Panda Express Facebook

Więc jeśli kochasz swoją Panda Express, ale chcesz ją przynajmniej zachować uprzejmy zdrowy, co robisz? Dobrą wiadomością jest to, że istnieją pyszne alternatywy dla smażonej, słodkiej pekińskiej wołowiny.

Rozważ wołowinę brokułową. Porcja o wadze 5,4 uncji zawiera tylko 150 kalorii, 1,5 grama tłuszczów nasyconych i siedem gramów cukru, w porównaniu z 470 kaloriami wołowiny Beijing Beef, 5 gramami tłuszczów nasyconych i 24 gramami cukru (poprzez Panda Express). I nie poświęcisz żadnego z tego pysznego amerykańsko-chińskiego smaku, który kochasz w Panda Express, ponieważ Broccoli Beef jest dostępny w pysznym imbirowym sosie sojowym.Inną mocną opcją, która zapewnia mnóstwo smaku, ale lepiej sprawdza się w dziale żywienia, jest stek z czarnej papryki Angus, opisany jako „Stek Angus smażony z woka z brokułami, cebulą, czerwoną papryką i grzybami w pikantnym sosie z czarnego pieprzu, ' według Panda Express. Brzmi niesamowicie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że 5,1 uncji zawiera tylko 180 kalorii, siedem gramów tłuszczu i sześć gramów cukru.

Ale jeśli naprawdę musisz mieć coś słodkiego, wybór krewetek miodowo-orzechowych jest lepszą opcją niż wołowina pekińska. Ma więcej kalorii (360) niż wołowina z brokułami lub stek z czarnego pieprzu Angus, ale nieco mniej tłuszczu ogółem (23 gramy) i tłuszczów nasyconych (3,5 grama) i znacznie mniej cukru (9 gramów) niż wołowina pekińska.

Konkluzja? Nie musisz rezygnować ze swojej Pandy, aby dobrze się odżywiać – po prostu wybieraj ostrożnie.