Dlaczego należy unikać kupowania sody oczyszczonej w sklepie z dolarami?

słoik po sodzie oczyszczonej

Jeśli chcesz zaoszczędzić złotówkę, wydając jednego, sklep dolarowy oferuje przyzwoity zestaw artykułów gospodarstwa domowego, które możesz sprawdzić na swojej liście. Ale jeśli proszek do pieczenia jest jedną z tych pozycji, nie skreślaj jej jeszcze.

pisklę fil paski z kurczaka

Nie ma wątpliwości, że soda oczyszczona jest podstawowym artykułem w amerykańskim gospodarstwie domowym i jest duża szansa, że ​​żaden dom nie jest bez niej przynajmniej jeden pudełko lub torba. Według Poważne jedzenie , środek spulchniający daje pieczony towary na poddaszu, wytwarza lekkie i chrupiące ciasto w tempurze, przyspiesza rumienienie cebuli, obniża kwasowość pomidorów w puszkach, zmiękcza ciecierzycę na hummus i zamienia spaghetti w ramen jednym szybkim ruchem. Soda oczyszczona odgrywa również kluczową rolę w aksamitowaniu, technice stosowanej w chińskiej kuchni do zmiękczania mięsa (przez Smacznego ).Poza kuchnią łagodny materiał ścierny ma właściwości dezodoryzujące i jest używany na niezliczone sposoby w całym domu, od czyszczenia zlewów, pryszniców, piekarników, biżuterii i zębów, po usuwanie pestycydów z produktów, plam z dywanów, bruzd na paznokciach i zapachy z lodówki, ubrań i butów (przez HuffPost ).

Wydaj tego dolara gdzie indziej i zdobądź dwa razy więcej

podziel obrazek z krewetką w tempurze po lewej i sodą oczyszczoną, cytryną, biszkoptem, rękawiczkami i octem po prawej

Przy tych wszystkich zastosowaniach kulinarnych i domowych producenci mogą pobierać opłatę za wodorowęglan sodu, a my prawdopodobnie byśmy go rozwidlili. Ale proszek do pieczenia jest tani, a jeśli kupisz te rzeczy, w dowolnej ilości, gdzieś indziej niż w sklepie za dolara, prawdopodobnie zaoszczędzisz trochę kasy (poprzez Taniizm ).

czy możesz zamrozić ajerkoniak?

W sklepach takich jak Drzewo dolara , wszystko to w rzeczywistości jeden dolar, więc za jedno funtowe pudełko sody oczyszczonej otrzymasz jednego dolara. Ale przejdź do Aldi a to samo pudełko kosztuje 49 centów, czyli połowę ceny. Jeśli nie masz Aldi w swojej okolicy, Walmart i Target zazwyczaj przewożą większe ilości sody oczyszczonej (nazwa marki) Arm & Hammer za mniej niż 60 centów za funt (za pośrednictwem Clark ).Sklepy magazynowe, takie jak Costco i klub Sama często sprzedają markową sodę oczyszczoną w pakietach, średnio około 85 centów za pudełko. Soda oczyszczona nie psuje się, więc możesz zaopatrzyć się (lub zarezerwować część do gotowania, a część do sprzątania) i nazwać to dniem (przez Dzisiaj ).