Dlaczego prawdziwy parmezan jest tak drogi?

Tarty parmezan

Ludzie, którzy kochają ser parmezan naprawdę uwielbiam parmezan. Prawdopodobnie widziałeś memy o wspomnianej miłości — te, w których kelner ściera rosnącą górę parmezanu nad talerzem makaron . Powiedz tylko kiedy? Tak, jasne. Ukochany Parmigiano Reggiano to najpopularniejszy ser we Włoszech (via Statystyka ), gdzie każdego roku produkuje się ponad 3,6 mln felg dobrego materiału, Wtajemniczony raporty.

bezcukrowe brei sonic

Jeśli jednak kupujesz parmezan w sklepie spożywczym, uważaj – w 2012 r. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków odkryła, że ​​niektórzy amerykańscy producenci sera sprzedawali „ser parmezan”, który w ogóle nie zawierał parmezanu (poprzez Foodbeast ), przy czym niektóre zawierają nawet miazgę drzewną i zupełnie inne rodzaje serów. Autentyczne, choć nieco droższe, warte jest popisu, z orzechowym smakiem i twardą konsystencją. Ale dlaczego prawdziwy parmezan jest tak drogi? Oto powód jego wysokiej ceny.



Robienie parmezanu to bardzo skomplikowany proces

Robienie parmezanu

Wszyscy słyszeliśmy stare powiedzenie: „dostajesz to, za co płacisz”. A w przypadku parmezanu jest to absolutnie prawdziwe — tzn. płacisz za godziny ciężkiej pracy parmezanów we Włoszech. Po pierwsze, na świecie jest tylko 329 mleczarni, które potrafią wyprodukować prawdziwy parmezan, ponieważ można go wytwarzać tylko w regionie Emilia Romagna, w północnych Włoszech, ze względu na specjalne bakterie, które tam rosną (poprzez Sposoby na majsterkowanie ).

restauracje fast food z kurczakiem?

Z kolei parmezan wymaga o wiele więcej mleko niż inne rodzaje sera, z pojedynczym kołem składającym się ze 140 galonów mleka, Dobrze się odżywiać raporty. Po zasoleniu koła przez około trzy tygodnie, należy je utwardzać przez co najmniej rok (ale może to potrwać do trzech lat), zanim zostanie zbadane przez Konsorcjum Parmigiano-Reggiano , który jest organem regulacyjnym nadzorującym produkcję parmezanu we Włoszech. Jeśli ser przechodzi test, w końcu trafia do lokalnego sklepu spożywczego — i dlatego płacisz za niego wyższą cenę niż zwykłe single Krafta.