Dlaczego woda na Fidżi jest tak droga?

Fidżi, woda butelkowana Erik Voake/Getty Images

Codziennie pijemy wodę. Kąpiemy się w nim, pływamy w nim iw większości jesteśmy z niego zrobieni. Możemy go również kupić w butelkach z całego świata. Jest woda francuska, włoska, norweska, źródlana, filtrowana, destylowana, etyczna i wzbogacona. Jest nawet woda butelkowana z etykietą „bez tłuszczu”, co bardzo niewielu ludzi jest niejasnych. Dlaczego więc woda na Fidżi jest tak droga?

Przykładem tego, jak duży jest kontrast między ceną Fiji Water a ceną innych marek, jest 1-litrowa butelka Fiji Water w Cel sprzedaje się za około 2,59 USD, a 6 szt kosztuje 6,99 USD (ceny mogą się różnić w zależności od lokalizacji). Odpowiednik butelki Polska Wiosna , również woda z naturalnego źródła, w przeciwieństwie do filtrowanej, kosztuje 89 centów, a 24-pak to tylko 4,39 USD — czyli taniej niż sześciopak Fidżi.Koszt transportu Fiji Water

Fidżi

Pierwszy powód jest oczywisty, jeśli się nad tym zastanowisz. Fiji Water pochodzi z Fidżi, kraju wyspiarskiego na Pacyfiku, który jest oddalony o prawie 7000 mil. Oznacza to, że transport wody z Fidżi do Stanów Zjednoczonych zajmuje dużo czasu i energii. Aby to zobrazować, aby dostać się z Nowego Jorku na Fidżi, należałoby odbyć 18-godzinną podróż samolotem, a następnie, po przybyciu na Fidżi, przejechać się czterogodzinną drogą King's Highway, dwupasmową autostradą, dostać się do źródła wody (przez Szybka firma ). Ze względu na logistyczne aspekty sprowadzania wody z Fidżi do Stanów Zjednoczonych połowa hurtowych kosztów Fiji Water jest przeznaczona tylko na pokrycie kosztów jej transportu.

Co ciekawe, Fiji Water reklamuje swoje zobowiązanie do zrównoważonego rozwoju na Strona internetowa firmy : „W ramach swojego wieloletniego zaangażowania na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska Fiji Water uruchomiło kompleksowy plan zmiany wykorzystania plastiku przy jednoczesnym promowaniu gospodarki o obiegu zamkniętym”. To faktycznie przyczynia się do wysokich kosztów wody Fidżi. Z mniej niż przychylnym spojrzeniem na butelki z wodą i ich negatywnym wpływem na środowisko, Fidżi wydała miliony na marketing jako firma ekologiczna (poprzez Matka Jones ).

Koszt wizerunku Fiji Water

Fidżi, woda butelkowana, woda Erik Voake/Getty Images

Fidżi jest najczęściej importowaną wodą w Stanach Zjednoczonych i ma trochę statusu za swoją nazwą (via Pieniądze Inc. ). Na przykład w hotelu Peninsula w Beverly Hills minibary we wszystkich pokojach zawierają wodę Fidżi. Wcześniej w minibarze znajdowała się Evian, a w tamtym czasie dietetyczna cola była najlepiej sprzedającym się produktem z minibaru (przez Szybka firma ). Oznacza to, że zapotrzebowanie na wodę z Fidżi jest duże, a dla tych, którzy pamiętają swoją ekonomię 101, wysoki popyt wiąże się na ogół z wyższymi kosztami.Butelki na wodę Fiji Water mają inny wygląd niż każda inna marka wody butelkowanej. Inna woda butelkowana jest dostępna w okrągłej butelce — nawet w przypadku innych ekskluzywnych marek — ale butelki na wodę Fidżi są kwadratowe, co zwiększa koszty produkcji. Plastik użyty do produkcji butelek to najwyższej jakości plastik PET (politereftalan etylenu) (przez Fidżi Woda ). Według firmy Fiji Water drukuje na tych plastikowych butelkach sześć różnych etykiet, aby „przekazać inną część historii Fiji Water”. Etykiety te to „najlepsza woda na Ziemi”, „naturalne elektrolity”, „naturalny artezyjczyk”, „Fundacja Fidżi Wody”, „delikatny smak litej skały” i „nietknięty”.

Pochodzenie Fidżi Water

Viti Levu, Fidżi

Prowadzi to do innego, kosztownego aspektu Fidżi Water. Firma wykorzystuje wodę artezyjską z Fidżi, którą wyjaśnia: „Woda artezyjska pochodzi z warstwy wodonośnej; naturalnie uformowana podziemna komora”. Poziom wodonośny znajduje się pod warstwami ziemi i skał, chroniąc wodę przed zanieczyszczeniem zewnętrznym. Ta woda nie wypływa na otwartej przestrzeni jak woda ze strumienia, więc warstwa wodonośna musi być podłączona, aby uzyskać dostęp do wody.

Prowadzenie fabryki na Fidżi wiąże się z własnym zestawem kosztów dla firmy. Elektrownia wodna Fidżi działa 24 godziny na dobę, co wymaga energii elektrycznej. Lokalna struktura energetyczna Fidżi nie jest w stanie zapewnić tak dużej ilości energii elektrycznej, więc aby rozwiązać ten problem, Fiji Water dostarcza własną energię elektryczną, uruchamiając trzy duże generatory zasilane olejem napędowym.bawole dzikie skrzydła wegetariańskie

Fiji Water wydaje również pieniądze na marketing, aby przyciągnąć konsumentów. Woda Fidżi wycenia swoją wodę wyżej, aby konsumenci myśleli, że jest lepsza, kierując się ideą, że najdroższy produkt musi być najlepszy. To sprytne rozwiązanie, jeśli weźmie się pod uwagę, że konsumenci płacą od dwóch do czterech razy więcej niż benzyna za wodę butelkowaną, produkt dostępny bezpłatnie z kranu w każdym zlewie, co jest jednym z powodów, dla których możesz ulec pokusie całkowicie zrezygnować z kupowania wody butelkowanej .

Kategorie Wskazówki Zabawa Fakty