Dlaczego owoc smoka jest tak drogi?

Smoczy owoc

Smoczy owoc jest jednym z tych owoców, które przykuwają uwagę, o której nudny owoc, taki jak kantalupa, mógłby tylko pomarzyć. Jest oczywiście dość egzotycznie wyglądający z zewnętrznym różowym miąższem i żywymi zielonymi liśćmi. Pokrój go, a jego miąższ jest równie imponujący z białymi owocami, które są nakrapiane drobnymi czarnymi nasionami. Nawet nazwa mówi: „Spójrz na mnie, jestem wyjątkowy!”. Z tego powodu owoc smoka zyskał taką samą reputację, która popchnęła inne egzotyczne owoce, takie jak granat, do strefy popularności.

Jeśli pójdziesz na zakupy po jakiś smoczy owoc, prawdopodobnie dość szybko zauważysz, że nie jest to najtańszy owoc w dziale produktów. Nie będzie cię to kosztować aż kwadratowy arbuz , ale jest też znacznie droższy niż banany. O co chodzi z wysoką ceną smoczego owocu i czy ten fajnie wyglądający i lekko słodki owoc jest tego wart?Smocze owoce są często importowane, co może podnieść cenę

zbiory smoczych owoców Obrazy AFP/Getty

Według Sieć spożywcza , ten egzotyczny owoc będzie cię kosztował nieźle, a może nawet sprzedać się za 10 USD $ każdy . To dużo ciasta jak na owoc niewiele większy od pomarańczy. Jak się okazuje, prawdopodobnie istnieje kilka powodów jego wysokiej ceny.

hot dog faszerowana pizza na cieście

Po pierwsze, owoce pochodzą z Meksyku, Ameryki Środkowej i Południowej, więc wiele z nich jest importowanych do Stanów Zjednoczonych — chociaż większość z nich sprowadzamy z Wietnamu. Już samo to sprawia, że ​​jest droższy niż domowe owoce, takie jak czerwone, pyszne jabłka. Kalifornia, Floryda i Hawaje uprawiają owoce, ale klęski żywiołowe, takie jak susze, huragany i pożary, mogą naprawdę dać ekonomiczny cios przemysłowi rolnemu w tych stanach (poprzez New York Times ). Nie pomaga to, że sezon zbiorów smoczych owoców — od czerwca do września — również prowadzi do pory pożarów i huraganów (poprzez Centrum Zasobów Marketingu Rolnego ).

Jest wyższy popyt niż podaż

jedzenie smoczego owocu

Prawo podaży i popytu dyktuje koszt prawie każdego dobra handlowego, a smoczy owoc nie jest inny. Kiedy weźmiesz pod uwagę atrakcyjność smoczego owocu, zdecydowanie wzrosła w ciągu ostatniej dekady (poprzez New York Times ). Według Agricultural Marketing Resource Center, popyt na smocze owoce w Stanach Zjednoczonych przekracza dostępną podaż — stąd wyższa cena na lokalnym stoisku z owocami.Organiczny owoce i warzywa również kosztują więcej niż zwykłe odmiany, a organiczne smocze owoce mogą kosztować dwa razy więcej. Wypłata do 10 USD za smoczy owoc może wydawać się dość stroma, ale to nie powstrzymuje fanów przed zachwalaniem jego licznych korzyści zdrowotnych.

Owoc smoka jest pełen korzyści zdrowotnych

trzyma smoczy owoc

Biorąc pod uwagę różnorodność korzyści zdrowotnych związanych ze smoczymi owocami, być może zdanie powinno brzmieć: „smoczy owoc dziennie trzyma lekarza z dala”. To może nie zsuwać się z języka tak dobrze, jak „jabłko dziennie”, ale korzyści zdrowotne tego owocu sprawiają, że jest tak popularny wśród smakoszy.

Według Linia zdrowia owoc jest bogaty w błonnik prebiotyczny oraz inne witaminy i minerały, takie jak magnez oraz witaminy E i C. Jest to również pokarm bogaty w przeciwutleniacze, dzięki czemu może być korzystny w zwalczaniu wszystkiego, od chorób serca po cukrzycę i zapalenie stawów. Punkty informacyjne, takie jak Czas wykazali, że w ostatnich latach środowisko zdrowia bardziej skoncentrowało się na znaczeniu zdrowia jelit. Zgadnij, jaki owoc jest powiązany z promowaniem zdrowia jelit? Ding, ding, ding — smoczy owoc!napoje energetyczne przyjazne dla keto

Dzieje się tak, ponieważ owoc pomaga w promowaniu wzrostu dwóch rodzajów zdrowych bakterii, które faktycznie chcesz w żołądku – bakterii kwasu mlekowego i bifidobakterii.

Możesz być w stanie pobić koszty zakupu, rozwijając go

smoczy ogród owocowy

Co więc może zrobić osoba, która lubi regularnie jeść ten egzotyczny owoc, ale nie chce płacić za niego wysokiej ceny tydzień po tygodniu?

Cóż, dobrą wiadomością jest to, że jeśli mieszkasz w ciepłym i wilgotnym klimacie, takim jak Południowa Floryda – lub masz szklarnię – prawdopodobnie możesz uniknąć drogich kosztów, uprawiając własną. Owoc smoka jest częścią rodziny kaktusów i zgodnie z Miami Herald ogrodnicy mogą wyhodować ją z nasion lub poprzez cięcie łodyg istniejącej rośliny. Rośliny wyhodowane z nasion mogą wyprodukować owoce po kilku latach, więc ta druga metoda jest prawdopodobnie lepszą opcją, jeśli masz nadzieję cieszyć się koktajlami ze smoczych owoców tak szybko, jak to możliwe.

ulubione jedzenie harry style

Smocze owoce prawdopodobnie nigdy nie będą tak tanie, jak inne owoce w dziale produktów w twoim sklepie spożywczym, ale dla niektórych jego egzotyczny wygląd i korzyści zdrowotne są warte swojej ceny.