Dlaczego Dick Van Dyke zjada ten owoc każdego dnia?

Dick Van Dyke trzymający trofeum Frazer Harrison / bafta La / Getty Images

Aktor, piosenkarz i tancerz Dick Van Dyke bawi ludzi od lat pięćdziesiątych. Jeśli widziałeś film z 2018 roku Mary Poppins powraca z udziałem Emily Blunt , znasz Van Dyke'a, który pojawił się w małej roli pana Dawesa Jr. Ale twoi dziadkowie znają go z klasyka Disneya z 1964 roku Mary Poppins . gdzie zagrał obok Julie Andrews jako Bert kominiarz (przez Opiekun ).

Van Dyke faktycznie ma zdumiewające 78 punktów aktorskich na jego nazwisko z 1957 roku (poprzez IMDb ). Obejmują one klasyczne seriale telewizyjne, takie jak Pokaz Dicka Van Dyke i Carol Burnett Show i filmy takie jak Chitty Chitty Bang Bang i Noc w muzeum .W wieku 95 lat Van Dyke nadal podejmuje pracę aktorską. Jaki jest jego sekret? Codzienny Posiłek Niedawno przyjrzeliśmy się celebrytom powyżej 90 roku życia, aby sprawdzić, czy może sztuczka do długowieczności leży w ich diecie. Nie ujawnił się żaden dostrzegalny wzór wśród tych gwiazd. Były gospodarz teleturnieju Bob Barker , 97 lat jest wegetarianką podczas gdy aktorka Betty Biały , 99 lat, przyznał się do regularnego spożywania przed obiadem hot dogów i frytek, a także Red Whips i wódki na skałach z dużą ilością cytryny. I nie jest jedyną nielatającą się osobą, która ma zamiłowanie do pobłażliwości. W 2015 roku prawie 90-letni Dick Van Dyke przyznał się do zjedzenia pół litra lodów przed snem. Każda noc. Konkretnie, Häagen-Dazs wanilia polana syropem czekoladowym (via Chicago Tribune ). Zgadza się. Każda noc.

Van Dyke nie ma dnia bez jagód

Jagody w koszyku

Więc co je 95-letni aktor Dick Van Dyke, aby przyczynić się do jego wigoru i wigoru? Jednym z jego codziennych pokarmów są jagody. W rzeczywistości powiedział Codzienna poczta w 2016 roku, mimo zamiłowania do smażonego kurczaka, codziennie je dla nich słodkie jagody przeciwutleniacze .

Podejrzewamy, że jego żona, młodsza o 46 lat, również pomaga zachować rześkość Van Dyke'a. Para spotkała się na rozdaniu nagród SAG w 2006 roku, a utalentowana tancerka nazwała ją „świetną kucharką”, zgodnie z Bliżej co tydzień . W 2015 roku Van Dyke napisał książkę: Ruszaj się i inne porady i prawdy dotyczące starzenia się . W nim wyraził opinię: „Dobre nawyki mają znaczenie… Jedzenie lekkie i świeże. Trzymanie się z dala od szybkiej i przetworzonej żywności”. Dodał ponadto, że on… oddaje się mięsu „może raz w tygodniu” (przez Chicago Tribune ).Van Dyke omówił również przezwyciężanie złych nawyków. Spędził dekady pijąc alkohol i paląc papierosy, ale po tym, jak lekarz odkrył na jego płucach blizny związane z rozedmą płuc, zrezygnował, dzięki czemu jego długowieczność była jeszcze bardziej imponująca.

Bycie aktywnym zawsze było również kluczem do zdrowego stylu życia Van Dyke. W 1967 Van Dyke został ranny na planie on Chitty Chitty Bang Bang . Zdjęcie rentgenowskie doprowadziło do rozpoznania rozległego reumatoidalnego zapalenia stawów, a jego lekarz przedstawił miażdżącą prognozę, że 42-letni wówczas wykonawca zostanie przykuty do wózka inwalidzkiego w ciągu pięciu lat. Jednak Van Dyke wyjaśnił, że aktywność pomogła mu zachować zdrowie: „Tak długo, jak poruszam się i robię moją jogę Wszystko w porządku.'

Czy jagody naprawdę są kluczem do zdrowia?

Jagody, żurawina, granat, zdrowa chemia

Oprócz aktywnego stylu życia, który obejmuje jogę, 95-letni Dick Van Dyke wcześniej przypisywał przeciwutleniacze znajdujące się w jagodach, które je codziennie, dobre zdrowie. Ale czy naprawdę zasługują na swoją reputację superfood?Według niedawnego artykułu w Postępy w żywieniu , którego streszczenie pojawia się w dniu Pubmed , istnieją istotne dowody na poparcie tezy, że jagody są bardzo pożywnym pokarmem. Jagody są pełne fitochemikaliów, w tym pigmentów antocyjanów, które nadają kolor jagodom i innym czerwonym, niebieskim i fioletowym roślinom i żywności. Te antocyjany mogą być najzdrowszym składnikiem fitochemicznym jagód.

Ta substancja fitochemiczna ma właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające, które pozytywnie wpływają na „funkcję naczyniowo-regulacyjną”. Autorzy twierdzą, że regularne, umiarkowane spożywanie jagód lub antocyjanów z innych źródeł wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem zgonu, chorób sercowo-naczyniowych i cukrzycy typu 2. Co więcej, borówki wydają się wspierać zdrową mikroflorę przewodu pokarmowego. Wszystko to pomaga chronić przed procesem starzenia się organizmu.

Według Journal of Food Processing and Technology , antocyjany mogą obniżać ciśnienie krwi, poprawiać widzenie, a nawet „zmniejszać proliferację komórek rakowych i hamować powstawanie guzów. Borówki to nie jedyny pokarm, który dostarcza antocyjanów. Według Dobre jedzenie BBC przeciwutleniacz występuje w wysokich stężeniach w jeżynach, czarnej porzeczce, żurawinie, wiśniach, czerwona kapusta i skórka bakłażana.

Wygląda na to, że Dick Van Dyke ma rację co do tego pysznego owocu.