Dlaczego Burger King na zawsze zmienił życie Roberta Downeya Jr.?

Robert Downey Jr. je burgera Burger King Podziwiać

W 2003, Robert Downey Jr. znalazł się w drodze do Burger Kinga. Jego samochód, jak LondynNet cytaty z zagubionego wywiadu z Imperium , był wypełniony „tonami pieprzonego narkotyku”. Tak jak ABC zgłoszony w 2000 roku, Downey przeżył już lata niestabilnego zażywania narkotyków, trafiając do więzienia w 1999 r. i aresztowany w listopadzie 2000 r., cztery miesiące po zwolnieniu. Publicysta aktora zauważył, że ciężko pracował, aby utrzymać pewien poziom trzeźwości, choć nawrotowy. Nie jest nierozsądne sądzić, że kara więzienia zaszkodziłaby temu niepewnemu państwu.

Wizyta w Burger King jednak, jak kontynuował Downey w swoim wyjaśnieniu: Imperium , okazało się inne: „Muszę podziękować Burger Kingowi. To był taki obrzydliwy burger, który zamówiłem. Miałem to i tę dużą wodę sodową i myślałem, że stanie się coś naprawdę złego. Po tym, jak twierdzi, wrzucił narkotyki do morza, podobno rezygnując z nich na zawsze.Insider biznesowy zwraca uwagę, że ten odcinek zainspirował część pierwszego Hombre de Hierro film, w którym pierwszym życzeniem Tony'ego Starka po powrocie do Ameryki z więzienia było „amerykański cheeseburger”. Okazuje się, że burger, który dostaje, pochodzi od Burger Kinga. Chrupie to, wyjaśniając, że Stark Industries zaprzestanie swoich wcześniejszych prób uzbrojenia wojska. Podobieństwa między Robertem Downeyem Jr. i Tonym Starkiem są tak silne, że trudno zignorować możliwość zamiaru.

co oznacza krewetka

Czy RDJ nienawidzi burgerów BK?

Niemożliwy napój frytki Whopper Michael Thomas/Getty Images

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Burger King nie wypadł dobrze w historii Roberta Downeya Jr. W końcu, jeśli rola produktu ma być taka obrzydliwy że uratował życie uzależnionemu, można by to odczytać jako dwulicowy komplement. Innym sposobem odczytania tego jest to, że Downey był tak zadufany w sobie, że widok jego jedzenia Burger Kinga doprowadził go do trzeźwości. Jednak żadna z nich nie wydaje się prawdopodobna.

czy królowa mleczna podaje śniadanie?

Najbardziej prawdopodobnym powodem, dla którego zmienił on jego życie, jest to, że jego narkotyki sprawiły, że burger miał obrzydliwy smak. Narodowy Instytut Narkomanii wymienia suchość w ustach lub kserostomię jako możliwy krótkotrwały efekt heroiny. Objawy kserostomii wymienione przez Amerykańskie Stowarzyszenie Stomatologiczne obejmują „problemy z żuciem, połykaniem, smakowaniem lub mówieniem” oraz „zmieniony smak lub nietolerancja pikantnych, słonych lub kwaśnych potraw lub napojów”.Tak więc teoria byłaby taka, że ​​Robert Downey Jr ugryzł burgera, który powinien był dobrze smakować, ale w jego ustach stał się absolutnie paskudny. Być może ta instynktowna reakcja skłoniła go do uświadomienia sobie, jak bardzo jego uzależnienie od narkotyków go niszczy, podwajając jego wysiłki, by rzucić palenie. Mówiąc bardziej anegdotycznie, jest to również rozumowanie, które ludzie podają Reddit do historii, powołując się na własne doświadczenia z narkotykami.