Dlaczego maliny są tak drogie?

maliny

Maliny znane są ze swojego słodko-cierpkiego smaku i przypominających klejnoty rubinowo-czerwonych owoców – idealne do wszystkiego, od jogurtów po domowe przetwory. Są również znane ze swoich korzyści zdrowotnych: Według Wiadomości medyczne dzisiaj , maliny zawierają mnóstwo przeciwutleniaczy, w tym witaminy C i E, luteinę, zeaksantynę, beta karoten, likopen, selen i flawonoidy, a także imponującą ilość ośmiu gramów błonnika na filiżankę. Dostarczają również mangan, witaminy z grupy B, miedź, żelazo i kwas foliowy (poprzez Fakty organiczne ).

Ale maliny nie są tanie. Północnoamerykańskie Stowarzyszenie Maliny i Jeżyny poinformował po ankiecie z 2018 r., że maliny sprzedają się za średnią cenę 6,46 USD za pintę, a 58 procent hodowców pobiera od 5 do 8 USD za pintę – co odpowiada mocnej średniej cenie 8,42 USD za funt. I chociaż maliny najlepiej kupować z lokalnych źródeł (ze względu na ich krótki okres przydatności do spożycia), a Stany Zjednoczone są trzecim co do wielkości producentem na świecie, większość z nich jest eksportowana do Kanady, podczas gdy większość dostaw w USA pochodzi z Meksyku ( przez Centrum Zasobów Marketingu Rolnego ).co je Melania Trump

Przyczyny wysokich kosztów malin

rośliny malin

Maliny są tak drogie z powodów innych niż koszty importu. News.com.pl wyjaśnia, że ​​należy je zbierać ręcznie, a nie maszynowo, a ich sezonowy charakter w ogóle ogranicza pory roku, więc uprawa w szklarniach lub hydroponicznie jeszcze bardziej podnosi cenę.

Jednak ostatnie osiągnięcia technologiczne mogą to zmienić. W Wielkiej Brytanii rolnicy obawiają się, że Brexit zmniejszy liczbę pracowników migrujących zbierających maliny, a rosnące koszty pracy oznaczają, że każdy kilogram ręcznie zbieranych malin kosztuje od jednego do dwóch funtów brytyjskich, czyli połowę całkowitych kosztów produkcji (poprzez Opiekun ). W związku z tym, jak donosiła gazeta w 2019 r., opracowano robota do zbierania ponad 25 000 malin dziennie; jego „ostateczna wersja” miała wejść do produkcji w 2020 roku.

Inne narody również wskakują do pociągu produkcyjnego. Świeży plac zauważa obecny „projekt pilotażowy” w Abu Dhabi, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, pierwszą próbę uprawy własnych malin, aby zarobić na popularności owoców w kraju i ich solidnych zyskach (pomimo tego, że są „znacznie pracochłonne i wrażliwe na ciepło ').Niezależnie od pochodzenia, istnieją sposoby na zmaksymalizowanie smaku tych drogich owoców. Linia zdrowia zaleca spożywanie ich w ciągu jednego lub dwóch dni od zakupu, kupowanie w czasie zbiorów (latem i/lub jesienią) i zbieranie twardych (nie zmiażdżonych lub spleśniałych) owoców. Lub po prostu kup zamrożone, aby cieszyć się przez cały rok!