Dlaczego orzeszki piniowe są tak drogie?

Pesto w słoiku

Mają kształt małych łez z kości słoniowej, smakują słodko i maślano, mogą być spożywane na surowo lub pieczone, i są najbardziej znane ze swojej gwiazdy w letnim pesto obok bazylii, czosnku, dobrej oliwy z oliwek i parmezanu (przez New York Times ), mimo że są również szeroko stosowane jako część posiłku, od przekąsek, przystawek i przystawek po desery.

kiedy uzupełniają się artykuły domowe?

Na południowym zachodzie Stanów Zjednoczonych Kuchnia mówi, że orzeszki piniowe są nawet parzone z kawą. Znany również jako pignoli lub pignon nut, orzeszki pinii są jednym z najdroższych składników na świecie, dzięki ilości czasu potrzebnej na uprawę orzechów i ilości wysiłku wymaganego do wydobycia orzeszków piniowych z ciasnego uścisku jego podwójna powłoka.Nie wszystkie sosny mogą wytwarzać orzeszki piniowe

sosna z szyszkami orzeszków piniowych

Wszystkie 40 gatunków sosen na całym świecie produkuje dziś orzeszki pinii (poprzez HuffPost ), ale tylko około 20 rodzajów sosny produkuje nasiona, które są wystarczająco duże do zbioru (poprzez Świerk ). Spożywane przez nas orzeszki pinii pochodzą z czterech rodzajów drzew, które lubią krążyć w pobliżu półkuli północnej (poprzez HuffPost ): sosna meksykańska (Pinus cembroides), pinion z Colorado (P. edulis), sosna szkarłatna (P. pinea) i sosna chińska (P. Koraiensis).

Nasiona są przechowywane w części drzewa, którą najlepiej znamy — szyszce sosny, a sosna zaczyna produkować nasiona zwykle od 15 do 25 lat, a nawet trzy razy więcej (więc daj lub weź 45 do 75 lat), aby drzewa osiągnęły swój najlepszy rok produkcji orzechów sosnowych (via Świerk zjada ).

Szyszki sosnowe potrzebują 18 miesięcy na rozwój

Szyszki sosnowe z orzeszkami pinii

Kiedy myślimy o szyszkach sosnowych, zazwyczaj myślimy o Bożym Narodzeniu, a ponieważ wydają się być wszędzie na ziemi, można by nam wybaczyć myślenie, że nie trzeba wiele, aby szyszki sosnowe wyrosły i wypadły z drzew. Przeciwnie, HuffPost mówi, że niektóre szyszki potrzebują 18 miesięcy, aby rozwinąć słodkie małe orzeszki, podczas gdy inne potrzebują nawet trzech lat ( co? ), zanim będą gotowe do drogi ze swoim cennym ładunkiem.Sosny zaczynają pączkować wiosną i rosnąć do końca lata. Szyszki przestają rosnąć i przechodzą w stan uśpienia przez całą jesień i zimę, a następnie dojrzewają wiosną lub latem.

Orzechy sosnowe należy wyciskać ręcznie

jutowy worek z szyszką i orzeszkami pinii

Orzechy sosny są gotowe do zbioru około półtora tygodnia przed osiągnięciem dojrzałości, co oznacza, że ​​po zebraniu szyszek należy je pozostawić w spokoju, aby dojrzały, zanim będzie można je wydobyć. Aby im pomóc, pracownicy ładują szyszki do worków jutowych i pozostawiają je na słońcu do wyschnięcia na około 20 dni. Mówi się, że ciepło pomaga otwierać się szyszki, dzięki czemu można łatwiej wydobyć orzechy (przez Opactwo Retuerta ). Gdy są gotowe, szyszki są następnie rozbijane, dzięki czemu nasiona można oddzielić – ręcznie – od popękanych resztek ich oryginalnej skorupy.

Ale to nie koniec. HuffPost mówi, że orzechy pinii mają drugą łupinę, która musi również usunąć (również ręcznie) przed zjedzeniem orzechów. Te muszle mają grubość od bardzo cienkich (łatwiejszych do usunięcia) do bardzo grubych, co może być trudniejsze do złamania. Abadia Retuerta z Meksyku twierdzi, że po wyekstrahowaniu orzeszków piniowych są one sortowane według wielkości, a następnie szczotkowane, myte, a następnie pakowane i gotowe do dystrybucji. Mężczyźni i kobiety zaangażowani w wydobywanie orzeszków piniowych są rzemieślnikami, co powinno wyjaśniać, dlaczego orzeszki piniowe są wyceniane tak, jak są.Możesz uzyskać sosnowe usta, jedząc zbyt dużo orzeszków piniowych

Orzechy sosnowe w misce

Wydobycie orzeszków piniowych i ustalenie, że wnętrze szyszki było nie tylko jadalne, ale pyszne, ale naukowcy zajmujący się żywnością twierdzą, że orzeszki pinii musiały wymagać więcej niż odrobiny wysiłku i kreatywności. są częścią ludzkiej diety od około 2000 lat. Dziś orzeszki piniowe są zjadane z torebek lub pieczone i używane jako dodatek do różnych potraw.

Ale może być zbyt wiele złych rzeczy, zwłaszcza jeśli chodzi o spożywanie orzeszków piniowych. Usta sosny lub syndrom orzeszków piniowych zdarzają się, gdy jesz zbyt dużo orzeszków piniowych i prawie wszystko, co jesz, ma metaliczny i gorzki smak przez kilka dni później. Ale Świerk zjada Mówi również, że gęganie sosny najczęściej występuje w przypadku orzechów produkowanych przez rodzaj sosny, który występuje w Chinach, więc dopóki trzymasz się z dala od tych orzeszków (i ograniczysz je dla pewności), wszystko powinno być w porządku. Kuchnia ostrzega również, że orzeszki pinii szybko jełczą, dlatego najlepiej przechowywać świeże orzechy w lodówce, dopóki nie będą gotowe do spożycia.