Kto właściwie produkuje whisky Kirkland?

Whisky Kirkland Facebook

Kirkland Signature linia likierów Costco pod marką własną są ogólnie uważane za całkiem przyzwoite zakupy w tej cenie, chociaż mają swoje hity i pudła. To, co sprawia, że ​​okazje z alkoholem Costco są jeszcze bardziej zabawne, to fakt, że w Internecie roi się od plotek o tym, dla których dużych butelek marki Kirkland są rzekomo dokładnymi naiwniakami.

Podczas gdy główni destylatorzy, którzy produkują te duże marki, mogą również dostarczać alkohol wielu prywatnym markom, w tym Costco, prawda kryjąca się za tym, kto wytwarza to, co nie jest dokładnie znane publicznie. Skonsultowanie się z oficjalną bazą danych COLA (Certificate of Label Approval) Biuro Podatków i Handlu Alkoholu i Tytoniu dostarcza tylko informacji, że bourbon Costco pochodzi z Tennessee Distilling Ltd. w Kolumbii w stanie Tennessee, podczas gdy jego kanadyjska whisky jest pozyskiwana przez Sazerac North America, Inc. w Louisville w stanie Kentucky. Ani słowa o szkockiej i żadnych prawdziwych nazw gorzelników, tylko dystrybutorzy.Szczęśliwie, Stempel udało się odkryć, że kanadyjska whisky Kirklanda jest produkowana przez Crown Royal, a ich bourbon przez George'a Dickela (choć wcześniej produkował ją Jim Beam). I zgodnie z Zegarek rynku , szkockie whisky Kirklanda pochodzą od rozlewni prywatnej marki Alexander Murray & Co., firmy, która współpracuje z około 12 różnymi szkockimi destylarniami.

Jakie znane marki najbardziej przypominają whisky Kirkland?

Szklanki whisky

Stuart Jensen, wieloletni barman i współwłaściciel Curio Bar w Denver, zgodził się przetestować smak różnych alkoholi marki Kirkland dla Thriller i rozważ z jego opinią eksperta co do ich prawdopodobnych źródeł. Uważa, że ​​Kirkland Signature Blended Scotch Whiskey jest prawdopodobnie destylowany albo przez Diageo (który jest właścicielem Johnnie Walkera) albo Bacardi (który, według Mycie whisky ). Zdaniem Jensena, Kirkland Scotch najbardziej przypomina White Label Dewara. Jensen uważa, że ​​w mieszanym napoju wszystko powinno być w porządku, ale nie zaleca pijąc to prosto .

Podczas gdy Kirkland Signature Premium Small Batch Bourbon jest zdecydowanie pozyskiwany od George'a Dickela, Jensen mówi: „Nie smakuje aż tak bardzo jak Dickel – nie mam w nim tak dużo pikanterii”. Z drugiej strony, pochodząca z Crown Royal, Kirkland Signature Blended Canadian Whisky „ma trochę więcej pikanterii niż Crown Royal”, ale Jensen uważa ją za „cienką, suchą i wysokotonową”, cokolwiek to znaczy. Mimo to uważa, że ​​jest to lepsza oferta niż jakakolwiek inna kanadyjska whisky w podobnej cenie (której przyznaje, że nie jest jej fanem).Jeśli zdecydujesz się zaoszczędzić kilka dolców kupując whisky Kirkland zamiast marki, ale nie chcesz, aby Twoi goście wiedzieli, oto pomocna wskazówka: chociaż jest to nie trzeba dekantować whisky , dekantacja to świetny sposób na pozbycie się tej charakterystycznej butelki Costco i sprawienie, że Twoja okazyjna gorzałka będzie wyglądać super elegancko.