Kiedy jesz za dużo nuggetsów z kurczaka, tak dzieje się z twoim ciałem

Nuggetsy z kurczaka Dan Kitwood/Getty Images

Niewiele osób może oprzeć się syreni śpiewowi soczystych, doskonale usmażonych kawałków kurczaka. Niezależnie od tego, czy jesteś kimś, kto pragnie nostalgicznej pyszności ulubionego posiłku z dzieciństwa, czy też rodzicem próbującym nakarmić samochód pełen głodnych dzieci, smaczne przekąski wydają się idealnym rozwiązaniem. I chociaż nie ma nic złego w zaspokajaniu od czasu do czasu głodu kurczaka, zbyt wiele dobrych rzeczy nie zawsze jest dobrą rzeczą.

Nuggetsy z kurczaka to jedna z tych potraw, które najlepiej smakować z umiarem, Sieć spożywcza mówi, ostrzegając, że Twoje zamówienie typu drive-thru ma niewielką wartość odżywczą. Nie tylko nuggetsy z kurczaka zawierają niezbyt dobre składniki, takie jak olej, cukier i bielona pszenica (poprzez Boldski ), ale zawierają również wyjątkowo duże ilości tłuszczu i sodu, w zależności od sposobu przygotowania bryłek. Te rzeczy mogą sprawić, że mięsiste kąski będą dobrze smakować, ale nie są tak dobre dla twojego ciała i ogólnego stanu zdrowia, zwłaszcza jeśli spożywasz je w dużych ilościach regularnie.Dodatkowe składniki mogą prowadzić do długotrwałych problemów zdrowotnych

Osoba zanurzająca bryłkę kurczaka

Większość nuggetsów z kurczaka jest zrobiona z kawałków białego mięsa, ale niestety zawierają również wiele innych składników wypełniających, które nie są tak zdrowe. Chociaż różni się w zależności od marki (lub restauracji do restauracji), wiele kawałków kurczaka jest smażonych w uwodornionych olejach i zawiera niezdrowe składniki i szokującą ilość konserwantów. Według Wiadomości NBC , nie tylko nuggetsy z kurczaka zawierają około połowy białka kurczaka bez skóry; mają też cztery razy więcej sodu i tłuszczu niż zwykła pierś z kurczaka.

Te składniki mogą mieć bardzo szkodliwy wpływ na organizm, gdy są spożywane w nadmiarze. Zbyt dużo cukru lub tłuszczu może nie tylko spowodować wzrost poziomu cukru we krwi i wzrost ciśnienia krwi, ale może również prowadzić do długotrwałych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca lub cukrzyca. Ponadto spożywanie dużej ilości tych sztucznych składników i olejków może spowodować, że organizm będzie gromadził więcej tłuszczu, co może spowodować niechciany przyrost masy ciała, a nawet otyłość.

Za dużo sodu nie jest dobre dla twojego serca

Nuggetsy z kurczaka i frytki

Być może największym przestępcą, jeśli chodzi o zawartość twoich nuggetsów z kurczaka, jest zawartość soli. Sieć spożywcza donosi, że przeciętne zamówienie na sześć kawałków kurczaka z restauracji typu fast food zawiera 230 miligramów sodu, co stanowi około jednej czwartej dziennego zapotrzebowania osoby dorosłej (2300 mg). Oznacza to, że jeśli dostaniesz 10-częściowy pudełko z McDonald's , możesz spożywać prawie połowę swojego zapotrzebowania na sód (i kalorie) w jednym posiłku.Jeszcze bardziej zaskakujące, Web MD odkryli, że podczas gdy niektóre popularne marki mrożonych nuggetsów z kurczaka mogą zawierać zaledwie 370 mg na porcję, inne miały nawet 500 mg. Nuggetsy Morningstar, które mogą brzmieć jak o wiele zdrowsza, bezmięsna alternatywa, zawierały 600 mg sodu. Sól jest niezbędna dla Twojego organizmu, za dużo sodu może mieć negatywne konsekwencje dla twojego zdrowia, od powodowania niechcianej retencji wody po podnoszenie ciśnienia krwi. Regularne nadmierne spożycie może również zwiększyć ryzyko poważnych chorób, w tym raka, chorób serca i udaru mózgu.