Kiedy codziennie jesz hamburgera, tak dzieje się z twoim ciałem

Hamburger na opakowaniu

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak by to było jeść to samo jedzenie każdego dnia? Na pierwszy rzut oka może być całkiem niesamowita. Kto nie chciałby pić jednego shake'a waniliowego każdego dnia lub być w stanie przewidzieć, że jego ulubiona kanapka będzie na niego czekać każdego dnia w porze lunchu? Wiemy, że Victoria Beckham codziennie je łososia (przez Linia zdrowia ) i wydaje się, że jej się to udaje. Ale co, jeśli twoją ulubioną potrawą jest smaczny, soczysty hamburger? To brzmi mniej zdrowo do jedzenia na co dzień niż łosoś.

Warto zauważyć, że przeciętny kotlet wołowy bez przypraw na bułce hamburgerowej ma około 266 kalorii i 10 gramów tłuszczu (poprzez Bardzo dobrze dopasowany ). Docelowe dzienne spożycie tłuszczu dla osoby dorosłej wynosi od 44 do 77 gramów dziennie, przy czym zaledwie 10 procent tych gramów pochodzi z przerażających tłuszczów nasyconych (poprzez Klinika w Cleveland ). Mielona wołowina to niestety pokarm, który wydziela tłuszcze nasycone, a typowy hamburger zawiera od 6,7 do 10 gramów tłuszczów nasyconych (poprzez Bardzo dobrze dopasowany ). Wszyscy słyszeliśmy doniesienia o tym, jak częste spożywanie przetworzonego czerwonego mięsa jest szkodliwe dla serca (poprzez Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne ). Więc co by się stało, gdybyś codziennie jadł hamburgera? Na szczęście jedna pionierska dusza przeprowadziła dla nas rozeznanie i to, czego dowiedział się o jedzeniu swojego codziennego burgera, może cię zaskoczyć.

Zaskakujący efekt codziennego zjedzenia burgera

Mężczyzna je burgera w samochodzie

Z tymi wszystkimi statystykami kalorii i tłuszczu, które nad nami krążą, rzeczy nie wyglądają dobrze na codzienny burger. Ale tu zaczyna się robić ciekawie. Mężczyzna z Toronto zidentyfikowany jako Reza wziął jednego dla zespołu i przez rok codziennie jadł burgera. Około 330 burgerów, z którymi miał wywiad Narcity , w którym Reza powiedział: „Czuję się lepiej niż w zeszłym roku! Jedzenie burgera dziennie zmusiło mnie do zmiany stylu życia. Chodzę średnio 6 km dziennie, jem zdrowsze posiłki, kiedy nie jem hamburgerów, a latem aktywnie gram w siatkówkę i przez cały rok w hokeja na lodzie”. Według niego nawet schudł.

Wiemy, że „schudłaś”. W tym wyniku może być pewna logika. Linia zdrowia zauważył, że codzienne jedzenie tego samego sprawia, że ​​śledzenie spożycia kalorii jest dość łatwe; utrzymuje nas w dyscyplinie w naszych wyborach żywieniowych; i jest to jedna decyzja mniej, którą musimy podjąć, co ostatecznie pomaga nam dokonywać zdrowszych wyborów w ciągu dnia. Jednak w wielu przypadkach często jedzące burgery – zwłaszcza te z dodatkowymi pasztecikami i wysokokalorycznymi dodatkami – mogą przybrać na wadze (poprzez SFGate ).

Burger dziennie zapobiega przybieraniu na wadze?

Osoba na wadze trzymająca hamburgera

To może sprawić, że pomyślisz, że burger dziennie nie jest takim złym pomysłem. Ale to nie burger zasługuje na uznanie. Podobno urozmaicenie naszej diety może przyczynić się do przybierania na wadze. Wydaje się to sprzeczne z intuicją, prawda? Ale jako Reuters Raporty, Komitet Zmiany Behawioralnej Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego na rzecz Poprawy Czynników Zdrowotnych stwierdził, że podkreślanie różnorodności w diecie może w rzeczywistości zachęcać do włączania zbyt wielu niezdrowych produktów spożywczych. Jak ujął to jeden z członków komisji: „Chociaż wybór szerokiej gamy zdrowej żywności pozostaje ważny dla dobrego odżywiania, rozszerzenie wyboru żywności o mniej zdrową żywność, taką jak pączki, frytki, frytki i cheeseburgery, nawet z umiarem, może przełożyć się również na jedzenie. zbyt wiele niezdrowych rzeczy, o wiele za często.

Ścisłe trzymanie się hamburgerów wydawało się działać dla Rezy, który powiedział: Narcity stracił 7 kilogramów (czyli około 15,4 funta). Zanim jednak wskoczysz na modę na codzienne burgery, pamiętaj, że nie możemy samodzielnie zweryfikować jego twierdzeń. Powiedział też, że zmienił styl życia. Stał się bardziej aktywny i brał udział w większej liczbie zajęć na świeżym powietrzu, co wydaje się być bardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem utraty wagi. Przypuszczalnie byłby jeszcze zdrowszy, gdyby robił te rzeczy bez codziennego burgera. Nadal nie sprzedajesz codziennie jedząc hamburgera? My też.

Zdrowie serca i hamburgery

Burger w kształcie serca

Wydaje się, że codzienne spożywanie burgera może naprawdę uszkodzić tętnice, na co eksperyment Rezy nie dał żadnego wglądu. A choroba serca to prawdziwy problem. CDC mówi, że choroby serca pochłaniają życie około 647 000 Amerykanów każdego roku. Według Narodowy Instytut Zdrowia , Codzienne spożywanie czerwonego mięsa może naprawdę odcisnąć swoje piętno na twoim ciele. Kiedy jemy hamburgery, nasze ciało tworzy nagromadzenie substancji chemicznej zwanej N-tlenkiem trimetyloaminy podczas procesu trawienia, co prowadzi do większego nagromadzenia cholesterolu wzdłuż ścian tętnic, potencjalnie przyczyniając się do chorób serca.

Chociaż codzienne jedzenie burgera wydawało się działać dla jednej osoby, nie oznacza to, że zadziała dla wszystkich. Nie znając długoterminowych skutków tego eksperymentu i biorąc pod uwagę naukowe dowody na ryzyko zdrowotne wynikające z regularnego spożywania czerwonego mięsa, lepiej zachować to jako czasami pożywienie.