Z czego tak naprawdę zrobiony jest tajny sos In-N-Out?

Burgery In-N-Out Tommaso Utopić / Getty Images

Burger In-N-Out , sieć fast foodów na zachodnim wybrzeżu, słynie z wielu rzeczy, od niezbyt tajnego menu po świeże burgery wołowe i legendarne gęste koktajle i frytki (oraz zwykłe frytki, które niektórzy uważają za dość rozczarowujące ). Od ich burgerów po frytki w stylu zwierzęcym, słynny burger z sieci fast foodów jest tym, co nadaje tym produktom ich charakterystyczny smak i zastanowiło nas - z czego tak naprawdę składa się tajemny sos In-N-Out?

Sos jest kremowy, cierpki, słony i lekko słodki, przywodzący na myśl dressing z Tysiąca Wysp. Ale nie jest całkiem tak prosty. Chcieliśmy dowiedzieć się, co tak naprawdę jest w spreadzie i jak można to zrobić w domu.Prawda o tajemniczym sosie In-N-Out

Sos burgerowy In-N-Out

In-N-Out nie wymienia składników do smarowania na swojej stronie internetowej (przez In-N-Out ), ale jest kilku detektywów burgerów, którzy wierzą, że odkryli sekretną formułę.

J. Kenji Lopez-Alt, szef kuchni i badacz żywności, myśli, że to rozgryzł (poprzez: Poważne jedzenie ). Lopez-Alt złamał recepturę pasty, najpierw degustując ją samodzielnie, prosto z opakowania, a następnie odtwarzając. Według niego pasta do smarowania jest rzeczywiście sosem w stylu Tysiąca Wysp, zrobionym z Keczup , majonez i słodka marynata.

Po rozbiciu sosu przez obliczenie jego części na podstawie kalorycznego makijażu, a nawet przez odcedzenie i zważenie smakowitych kawałków, Lopez-Alt wywnioskował, że sekretny sos In-N-Out powstaje z połączenia 2 łyżek stołowych i 2 łyżeczek majonezu, 1 łyżka ketchupu i 2 łyżeczki marynaty. Odrobina ocet winny i szczypta cukru równoważy smaki i voila – masz burger do smarowania In-N-Out, który możesz zrobić w domu.Czy jest identyczny z prawdziwym? O ile In-N-Out nigdy nie wyda swojej oficjalnej listy składników lub przepisu, nigdy się nie dowiemy. Ale do tego czasu jest to tak blisko prawdziwej oferty, jak tylko możesz.

Czy In-N-Out Animal Style używa pasty do hamburgerów?

Frytki w stylu zwierzęcymOut

Burgerowy spread firmy In-N-Out jest domyślnie dostępny we wszystkich burgerach, ale jest jeden obszar, w którym naprawdę błyszczy: w menu sieci „Zwierzęcy styl”.

Burger w stylu zwierzęcym jest dostarczany z wybranym burgerem, ale z pewnymi ulepszeniami. Kotleciki do burgerów są duszone w musztardzie i grillowane, co nadaje im karmelizowany, pikantny wygląd. Następnie układa się je na bułce z sałatą, pomidorem, piklami, grillowaną cebulą i ukoronowaniem: dodatkowy pasta do hamburgerów.Frytki w stylu zwierzęcym zawierają również mnóstwo burgerów Poważne jedzenie ). Polecamy zamawianie frytek Animal Style „dobrze zrobione”, więc są gotowane dłużej, co oznacza, że ​​frytki stają się chrupiące i złocistobrązowe.

Oznacza to, że będą lepiej radzić sobie z dodatkami: roztopionym serem amerykańskim, grillowaną cebulą i ogromną porcją kremowego kremu do burgerów.

Jeśli chcesz położyć burgera na innych pozycjach menu lub jeśli chcesz po prostu więcej, możesz również dostać paczki z rzeczami, które możesz wycisnąć na jedzenie. Nawet lepiej? Zamawianie dodatkowych pakietów do smarowania burgerów jest bezpłatne (przez Zhakuj menu ).

Czy burger w sosie Tysiąca Wysp firmy In-N-Out?

Sos tysiąca wysp

Ze względu na podobieństwa w ich kolorze, smaku i konsystencji, ludzie czasami myślą, że burger do smarowania In-N-Out to sos Tysiąca Wysp, ale tak nie jest. Tradycyjnie sos Thousand Island zawiera te same składniki, co sos do burgerów In-N-Out – majonez, ketchup i smak marynat – ale prawdziwy sos Thousand Island jest nieco bardziej skomplikowany. Oryginalny przepis na Tysiąc Wysp został również zmieszany z jajkiem na twardo, aby go zagęścić, i doprawiony odrobiną sosu Worcestershire (przez NPR ).

Z drugiej strony burger do smarowania In-N-Out zawiera po prostu majonez, ketchup, słodki smak marynat i odrobinę octu. Jest podobnie, a jeśli potrzebujesz naśladowczego burgera z rozsmarowanym w szczypcie burgerem In-N-Out, może wystarczyć sos Tysiąca Wysp, ale tak nie jest całkiem Prawdziwa rzecz.

Czy McDonald's i In-N-Out mają ten sam „specjalny sos”?

McDonald Paul J. Richards/Getty Images

In-N-Out nie jest jedyną siecią burgerów, która ma charakterystyczny sos, który nakłada na swoje kanapki. McDonald's słynie z sosu Big Mac, który podawany jest na kanapce o tej samej nazwie (via McDonald's ). „Specjalny sos” McDonald's ma podobną konsystencję i smak do pasty do burgerów In-N-Out.

Bliższe spojrzenie na listę składników pokazuje jednak jedną zasadniczą różnicę między nimi: podczas gdy McDonald's, podobnie jak In-N-Out, zawiera słodką marynatę i majonez w sekretnym sosie, McDonald's nie zawiera ketchupu ani żadnych produktów z pomidorów w wszystkie (przez Słońce ). Bez ketchupu sekretny sos Big Mac jest trochę mniej słodki i trochę mniej pikantny niż pasta do hamburgerów In-N-Out.

Big Mac McDonald's zawiera również kilka innych przypraw, w tym sproszkowaną cebulę i nasiona gorczycy, które nadają mu bardziej pikantny smak.