Co powinieneś wiedzieć przed kolejnym łykiem ginu

Co powinieneś wiedzieć przed piciem ginu

Istnieją dwie kategorie osób, jeśli chodzi o picie ginu. Są tacy, którzy lubią popijać wieczorny gin z tonikiem, delektując się wyjątkowymi kwiatowymi i ziołowymi smakami likieru, umiejętnie połączonego z mikserem. A są też tacy, którzy na imprezie mieli tylko dżin zmieszany z sokiem, dzięki Snoop Dogga piosenka Dżin i sok i obudziłem się następnego ranka z walącym bólem głowy. Z pewnością są imprezy pomiędzy nimi, z miłością/nienawiścią w relacji z duchem, ale wszyscy możemy się zgodzić, że smaki ginu są niesamowicie złożone.

Ze względu na te złożone smaki, gin czasami miał złą reputację, ponieważ nie zawsze był tak popularny jak inne czyste alkohole, takie jak wódka i biały rum . Ale ostatnio miał gwałtowny wzrost popularność ponieważ coraz więcej gorzelników rzemieślniczych wprowadza na rynek produkty specjalne, a coraz więcej konsumentów uczy się wykorzystywać ich wyjątkowe właściwości.Ale jakie dokładnie są wymagania, aby nazwać gin z likieru? A jaka fascynująca historia kryje się za jego zastosowaniami? Postanowiliśmy się zagłębić, aby przyjrzeć się bliżej. Oto, co musisz wiedzieć przed kolejnym łykiem ginu .

Gin został wynaleziony w Holandii

Gin wynaleziony w Holandii

Jeśli dopiero niedawno zapoznałeś się z ginem, to prawdopodobnie dlatego, że nastąpił ogromny skok w sprzedaż ginu (oszałamiające 267 procent), ponieważ ruch rzemieślniczej destylacji bawi się nowymi i unikalnymi opcjami alkoholi. Ale gin to opowieść stara jak czas.

Genever to holenderskie słowo oznaczające jałowiec, od którego pochodzi gin. Istnieją wzmianki o genever sięgające czasów 13tenstulecie i sposób, w jaki był używany do aromatyzowania napojów spirytusowych. Ale kiedy nadszedł XVII wiek, w Holandii istniały niezliczone destylarnie produkujące gin, zwłaszcza w Amsterdamie. W tym czasie produkowano go głównie do celów leczniczych, a popularność gwałtownie wzrosła podczas wojny trzydziestoletniej. Brytyjczycy odkryli wówczas wyjątkowy duch botaniczny, a na początku 18tenwieku, ludzie w Londynie oszaleli na punkcie tych rzeczy, co spowodowało, że gin zyskał na popularności. Kochali to tak bardzo, że ludzie zaczęli nawet robić własny dżin w domu, a Parlament musiał wkroczyć, aby przejąć kontrolę nad tym, ile dżinu wszyscy konsumowali.Gin ma specyficzne wymagania produkcyjne

Wymagania dotyczące produkcji ginu Carl Court/Getty Images

Chociaż faktyczne etapy produkcji ginu są dość podobne do każdego innego destylowanego trunku, istnieje kilka kluczowych różnic, jeśli chodzi o wytwarzanie tego trunku. Nazwa alkoholu pochodzi od jagody jałowca , i to właśnie te jagody tworzą największą różnicę między ginem a innymi trunkami.

kiełbasa jajko ser mcgriddle

jagody jałowca rosną na wiecznie zielonych krzewach w całej Ameryce Północnej, Europie i Azji, więc nie są strasznie trudne do znalezienia. Ale ponieważ rosną na wiecznie zielonych drzewach, ich smak nie przypomina smaku słodkich jagód. Te małe szyszki są znacznie bardziej drzewne lub o smaku sosnowym, co nadaje ginowi jego wyraźne cechy smakowe.

Gin musi mieć w produkcie końcowym napar z jagód jałowca. Jasne, z pewnością można do niego dodać inne zioła lub przyprawy, takie jak płatki róż, kolendra, lawenda lub mięta, ale w swoim rdzeniu musi zawierać jagody jałowca. Oprócz wymagań na jagody jałowca, dżin musi być butelkowany z nie mniej niż 40 procentami ABV lub 80 dowodami.Przygotowanie ginu wymaga wielu kroków

kroki do robienia ginu Carl Court/Getty Images

W porównaniu do innych likierów, gin jest dość prostym alkoholem do produkcji, butelkowania i sprzedaży. Podczas gdy alkohole takie jak whisky, szkocka i bourbon wymagają czasu w beczce, gin nie wymaga tego, co znacznie przyspiesza jego produkcję i eliminuje kilka kroków.

Gin zaczyna się od ziarna zacier kukurydzy, jęczmienia i żyta lub ich mieszaniny, która jest następnie wielokrotnie destylowana. Pierwsza destylacja z pewnością wytwarza alkohol, ale nie jest to zbyt przyjemne do picia. Proces destylacji powtarza się, aby kontynuować oczyszczanie spirytusu. Ale kicker z ginem polega na tym, że zanim nastąpi druga destylacja, należy dodać jagody jałowca i składniki botaniczne.

Trochę gorzelniki wybierz, aby jagody i składniki roślinne po prostu zanurzyły się w spirytusie, pozwalając smakom i aromatom wsiąknąć w płyn przed drugą destylacją. Dla innych wykorzystują proces infuzji pary, który napełnia jagody jałowca i zioła, wykorzystując kosze nad destylatorami. Tak czy inaczej, wprowadza się jagody jałowca i składniki botaniczne, a spirytus musi przejść drugą destylację. A po zakończeniu ostatniego etapu destylacji, do mieszaniny dodaje się wodę, aby spirytus osiągnął swój cel.

Gin zazwyczaj nie leżakuje w beczkach

dżin nie George Rose/Getty Images

Jeśli spojrzysz na różne rodzaje likierów, zazwyczaj lżejsze, klarowne trunki wymagają znacznie mniej czasu produkcji niż ciemniejsze opcje, takie jak whisky, szkocka i bourbon. A to wszystko za sprawą czasu, jaki alkohol spędza w beczce.

Ciemne trunki starzeją się w zwęglonych beczkach, często przez kilka lat i właśnie ten proces nadaje im z czasem kolor. Ale to się nie dzieje dla Gin . Aby zrobić gin, nie trzeba go starzeć się w beczce. A bez wymaganego czasu w beczce, sprawia, że ​​jest to niezwykle atrakcyjny trunek do pracy dla nowych gorzelników, którzy mają nadzieję na szybkie wypuszczenie produktów. Często destylarnia zaczyna od ginu i wódki, ponieważ może to sprzedać wcześniej w swoim biznesie, czekając, aż inne trunki zestarzeją się w beczce

W miarę jak ruch gorzelników rzemieślniczych nadal szturmem zdobywa świat, coraz więcej gorzelni zostało eksperymentować z dodawaniem ginu do beczki. Dla wielu gorzelników gin stanowi doskonałe płótno do zabawy, aby dodać unikalnych właściwości smakowych. A jeśli możesz osiągnąć profil smakowy z drzewnymi, sosnowymi smakami jagód jałowca, połączonymi z nutami zwęglonej przyprawy i wanilii, gin dojrzewający w beczkach może stworzyć coś jeszcze bardziej wyjątkowego, niż ktokolwiek kiedykolwiek myślał, że jest to możliwe.

Gin może mieć pewne korzyści zdrowotne

korzyści zdrowotne ginu

Rzadko zdarza się, że możesz twierdzić, że alkohol może być dla ciebie dobry. Jasne, możesz być w stanie rozwinąć tę teorię i twierdzić, że miksery w twoim starannie przygotowanym koktajlu oferują trochę Korzyści zdrowotne , ale większość alkoholi z pewnością nie jest uważana za część zdrowego stylu życia.

Ale z ginem może ci ujść na sucho. Ponieważ gin wykorzystuje jagody jałowca, aby nadać alkoholowi smak, niektóre korzyści zdrowotne płynące z tej super jagody faktycznie trafiają również do ginu. Jagody jałowca mają potencjał do zwalczania infekcji, ponieważ w rzeczywistości działają dezynfekująco. Dodatkowo są naładowane przeciwutleniaczami i mają zdolność powodowania regeneracji komórek, ostatecznie tworząc gładką, zdrową skórę.

Jagody jałowca są również flawonoidami, które odgrywają rolę w zapobieganiu chorobom serca i wspomaganiu krążenia krwi. I chociaż nie czerpiesz maksymalnych korzyści z jagód jałowca po prostu picie ginu tak jak podczas spożywania jagód, niektóre korzyści z pewnością przychodzą.

Gin jest bardzo niskokaloryczny

dżin jest niskokaloryczny

Spojrzmy prawdzie w oczy. Jeśli kiedykolwiek obserwowałeś swoją wagę lub dietę, być może przeszło ci przez myśl, jak nadal możesz cieszyć się koktajlem lub dwoma bez nabierania kalorii. Często kalorie w koktajlach pochodzą z dodawanych do nich mikserów, takich jak soki czy napoje gazowane, ale część tej liczby kalorii pochodzi również z samego trunku.

Według Żyj silnie , półtora uncji dżinu zawiera 97 kalorii. W porównaniu do Everclear z 190 kaloriami na jedną uncję shota i Bacardi 151 Rum ze 122 kaloriami na strzał, dżin zdecydowanie jest świetną opcją, gdy chcesz utrzymać niską liczbę kalorii przy barze.

kto robi płatki Millville?

Inną piękną częścią ginu jest to, że tak dobrze łączy się z wieloma mikserami. Jasne, możesz zaplanować gin z tonikiem, dodając prawie 150 kalorii do dnia dla każdego drinka. Jednak równie łatwo możesz zamienić ten tonik na wodę sodową, która nie dodaje żadnych dodatkowych kalorii do mieszanki. I nie zapomnij tego kawałka limonki, aby to wszystko zwieńczyć. Niezbędna jest odrobina dodatkowego smaku.

Gin to idealny alkohol do koktajli

Owocowe koktajle z dżinem

Jeśli chodzi o opcje przy barze, gin jest jednym z najbardziej znanych alkoholi, którymi barmani uwielbiają bawić się przy koktajlach. Czyste likiery, takie jak gin, mają tendencję do łączenia się z sokiem, wodą sodową, tonikiem, wodą sodową i likierami lepiej niż likiery ciemne ze względu na ich proste smaki. Whisky i Burbon mają zwykle nuty wanilii, karmelu i przypraw ze starzenia się w beczce, więc nie można ich tak łatwo łączyć z owocowymi mikserami.

dżin delikatny napar o drzewnym, sosnowym smaku z jagód jałowca i innych roślin i ziół prowadzi do idealnego trunku do połączenia z ciekawymi owocowymi opcjami. A piękno każdego rodzaju dżinu z różnymi nutami botanicznymi polega na tym, że barmani mają ogromną różnorodność opcji do zabawy, jeśli chodzi o łączenie smaków.

Barmani uwielbiają używać ginu do ubijania klasycznego martini z ginem, aby naprawdę pokazać smak roślinności w duchu. Ale jest to również doskonały dodatek do koktajli owocowych, takich jak truskawkowy dżin, zrobiony z pokruszonych truskawek, limonki, cukru, dżinu i sody lub francuski 75 , który łączy gin z sokiem z cytryny i winem musującym.

Gin i toniki zostały wynalezione do walki z malarią

Koktajl z ginem i tonikiem zwalcza malarię

Podczas 19tenstulecie Brytyjscy żołnierze stacjonujący w Indiach byli narażeni na zwiększone ryzyko zachorowania na malarię. Na szczęście wymyślono tonik, który miał w tym pomóc. Na szczęście chinina , który znajduje się w korze chinowca, odkryto, że ma właściwości zapobiegawcze w przypadku malarii, a nawet może wspomagać gojenie. Drzewa chinowe są zwykle spotykane w niektórych częściach Afryki, Ameryki Południowej i Ameryki Środkowej, a chinina jest związkiem zawartym w korze. Aby mieć pewność, że żołnierze mogli dostać ten lek w prostej formie, firma produkująca napoje Schweppes w końcu ożywił moc chininy w łatwej do picia sodzie.

Dzięki temu odkryciu żołnierze mieli coś do jedzenia, aby zapobiegać i zwalczać malarię, ale jak można sobie wyobrazić, picie kory nie było zbyt atrakcyjne. W tamtych czasach żołnierze mieli racje ginu, zwłaszcza że był on tak popularny na obszarze brytyjskich Indii Wschodnich. Połączyli więc swoje porcje ginu z tonikiem, dodali trochę wody, trochę cukru i odrobinę limonki do mieszanki i nazwali to ginem z tonikiem.

Od tego czasu od lat pijemy gin z tonikami w barze, oferując idealny orzeźwiający koktajl w upalny dzień – z koniecznością walki z malarią lub bez niej.

Istnieje wiele odmian ginu

Odmiany ginu

Tak jak whisky , z odmianami takimi jak Irlandzka whiskey , szkocka whisky i Burbon , gin występuje w wielu formach. Proces produkcji i destylacji jest bardzo podobny dla każdego, wraz z wymogiem dodania jagód jałowca, ale istnieją pewne różnice, które wyróżniają się wśród trzech najbardziej popularne odmiany .

London Dry Gin to najbardziej znany styl, oferujący podstawowy styl ginu. Nie musi być produkowany w Londynie, ale musi być destylowany do co najmniej 70 procent objętości alkoholu. Nie może zawierać więcej niż 0,1 grama cukru na litr ginu, co nadaje mu wytrawnego wyróżnienia. Bez zbyt dużej ilości cukru, pozwala spirytusowi zawierać więcej botanicznych smaków niż słodyczy. Z drugiej strony, Old Tom Gin skupia się bardziej na słodyczy i bardziej słodowym smaku, a czasami starzeje się, by wydobyć te smaki. Wreszcie, Plymouth Gin ma bardziej okrągły smak, wykorzystujący równowagę zarówno składników botanicznych, jak i słodyczy na palecie. Ale aby nazywać się ginem Plymouth, musi być wyprodukowany w Plymouth w Anglii i tylko jeden szczęśliwy destylator, Plymouth Gin Distiller, może się do niego ubiegać.

Gin jest szalenie popularny w Wielkiej Brytanii i na Filipinach

popularność ginu na Filipinach Matthew Horwood/Getty Images

W tym momencie dżin jest popularny na całym świecie, ale są pewne kraje, które mają tendencję do nawigowania w kierunku tego ducha bardziej niż inne. Kiedy gin po raz pierwszy udał się do Anglia , ludzie natychmiast się w nim zakochali. Mieli taką obsesję na punkcie tych rzeczy, że ludzie robili to w domu, aby w jakikolwiek sposób dostać się do nich, a parlament musiał wprowadzić przepisy, aby powstrzymać wszystkich przed oszustwami.

Wygląda na to, że miłość do ducha przeniosła się do obecnych czasów, ponieważ gin jest nadal szalenie popularny w Wielkiej Brytanii. Według Niezależny , w 2017 roku sprzedano 47 milionów butelek ginu, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z 40 milionami butelek sprzedanych w 2016 roku. A ta astronomiczna sprzedaż wiąże się z tym, że dżin jest ulubionym alkoholem wszystkich. Gin został uznany za najbardziej ulubiony alkohol konsumentów w Wielkiej Brytanii w 2016 roku, pokonując whisky i wódkę, tworząc przemysł o wartości ponad miliarda dolarów.

Filipiny również nagradza gin jako swojego najbardziej ukochanego ducha, zdobywając naród tytuł największego rynku ginu na świecie. W latach 2013-2018 rynek ginu na Filipinach wzrósł o 5,8 procent, a prognozowano, że do 2023 roku wzrośnie o kolejne 3,8 procent.

Tak, dżin w wannie był prawdziwy?

wanna gin

Jeśli słyszałeś raz lub dwa termin wanna gin i myślałeś, że to mistyfikacja, to z pewnością nie. Koncepcja ginu do wanny może być najbardziej znanym daniem z epoki prohibicji i nie bez powodu.

Zakaz w Stanach Zjednoczonych rozpoczął się w 1920 r. wraz z odejściem 18. poprawka . W tym czasie browary, winiarnie i destylarnie nie mogły produkować ani sprzedawać napojów alkoholowych. Tak więc, chociaż konsumentom technicznie pozwolono nadal pić alkohol, najwyraźniej trudno było im go zdobyć. Mając to na uwadze, konsumenci skupili się na tym, co mogli robić w tamtym czasie, a to był gin do wanny.

Ci, którzy zajmują się tworzeniem rojenia aby utrzymać płynność spirytusu, fermentowałby ich miazgę zrobioną ze wszystkiego, co mogli zdobyć, od kukurydzy, przez owoce, po obierki ziemniaczane, i byłaby destylowana w bardzo wysokich gatunkach. Jak możesz sobie wyobrazić, to samo w sobie smakowało okropnie, więc dodali olej jałowcowy, aby lekko go posmakować i dodali trochę wody, aby było trochę do picia. Musisz wziąć to, co możesz dostać, prawda? Ale bez wystarczającego kranu w kuchni, aby napełnić butelkę, wykorzystali wodę z wanny, ostatecznie zdobywając słynną nazwę tej nielegalnej alkoholu.

Możesz zrobić swój własny gin

zrób własny gin

Oczywiście istnieje wiele niesamowitych gorzelni wytwarzających dżiny rzemieślnicze. A te butelki wypełniają półki w alejce z alkoholami, oferując wiele opcji. Ale jeśli chciałbyś spróbować swoich sił w robienie ginu samodzielnie w domu, absolutnie możesz. I prawdę mówiąc, to naprawdę nie jest takie trudne.

najlepsze bezglutenowe fast foody?

Ponieważ gin to w zasadzie tylko wódka, która jest nasycona jagodami jałowca oraz innymi ziołami i przyprawami, wszystko, czego potrzebujesz, aby zrobić własny gin, to butelka dobrej wódki na początek. Otwórz butelkę wódki i dodaj kilka łyżek jagód jałowca, pokruszone strąki kardamonu i skórkę cytryny. Oczywiście możesz dodać dowolne inne dodatki, takie jak nasiona kolendry, płatki róż lub inny rodzaj cytrusów, aby dostosować swój gin. Głównym wymaganiem jest to, aby zawierała co najmniej jagody jałowca.

Gdy wszystko zostanie dodane do butelki, załóż z powrotem nakrętkę i pozostaw ją do zaparzenia w chłodnym, ciemnym miejscu przez co najmniej 24 godziny. Pozostawienie go na kilka dni zapewni mocniejszy napar, zbierając więcej smaku. Po upływie tego czasu odcedź dodatki do naparu i dodaj gotowy dżin z powrotem do butelki, aby się cieszyć.