Co powinieneś wiedzieć o pierścionkach z kurczaka White Castle?

Pierścienie Kurczaka z Białego Zamku Facebook

W amerykańskim uniwersum fast foodów Biały Zamek dziurkowane krążki z kurczaka wyróżniają się z opakowania. W porównaniu do wszystkich innych amorficznych kawałków kurczaka, zgrabny pierścionek z kurczaka White Castle jest cudem, którego tajemniczy projekt jest w stanie zainspirować całą Panel dyskusyjny NPR . Analizując pierścionek, jeden z uczestników wyznał, że podczas gdy optymista w nim był przekonany, że pierścionek z kurczaka z White Castle to tylko McNugget z „wszelkimi niezdrowymi rzeczami” wystającymi pośrodku, pesymista w nim zdał sobie sprawę, że to „jedno z kółek”. na karetce, która zawozi nas wszystkich do szpitala.

Co znamienne, reakcje ludzi na krążki z kurczaka często wydają się ciąć w obie strony. ' Niepokojąco smaczne 'ale nie tak pożywne, budzą uwielbienie i' wstręt (nie wspominając o modzie), czasem w tym samym czasie, o czym świadczy Yelper Laura P., która wyznała, że ​​ma z nimi „BARDZO dysfunkcyjny” związek miłości i nienawiści: „Jak mogę zerwać z pierścionkiem z kurczaka?”A jednak w ciągu prawie 20 lat istnienia krążki z kurczaka ukradkiem osiągnęły status wyjątkowej i natychmiast rozpoznawalnej ikony fast foodów. Oto wszystko, co musisz wiedzieć (i więcej) o przedmiocie sygnaturowym najczęściej identyfikowanym z Białym Zamkiem po jego legendarne suwaki (i mieli 81-letnią przewagę).

Pierścienie z kurczaka urodziły się w 2002 roku

Pierścienie Kurczaka z Białego Zamku Facebook

Sądząc po braku dostępnych w Google informacji dotyczących wynalezienia pierścionków z kurczaka White Castle, można by pomyśleć, że to nieskazitelny pomysł. Gdy Wiadomości o fast foodach pisarz zadał pytanie: „Co to do cholery jest pierścionek z kurczaka?” ubolewał nad brakiem dedykowanej strony internetowej poświęconej pierścionkowi z kurczakiem z autentyczną historią dotyczącą jej początków. Zamiast tego White Castle wyprodukował wirusowe wideo oparte na „ dawny mit miejski ' silnej, pikantnie pachnącej fermy drobiu, w której gromada kurczaków w kształcie litery „O” biegała z rozdziawionymi, podobnymi do pączków otworami w środku.

substytut mąki z tapioki

W rzeczywistości to, co wiadomo o tych kultowych pierścieniach – które składają się w 100 procentach z białego mięsa z kurczaka, które jest panierowane, panierowane, a następnie smażone na chrupko – jest to, że zostały pierwotnie wprowadzone na rynek przez White Castle w 2002 . Mimo, że występują w formie suwaka (pomiędzy dwoma bułeczkami), najbardziej popularne są jako bok. Dostępne w trzech, sześciu, dziewięciu i 20 porcjach, ich wysoka ocena podatności na zanurzenie wyjaśnia, dlaczego obowiązkowo towarzyszą im różne sosy do maczania.Ale koncepcja pierścienia z kurczaka sięga 1963 roku

Nuggetsy z kurczaka Facebook

Podczas gdy konkretne pochodzenie pierścienia z kurczaka pozostaje owiane mitem, pod względem jego genezy jako „gatunku”, można go prześledzić od wczesnych lat 60. XX wieku i Roberta C. Bakera. Profesor nauk o drobiu na Cornell University, Baker został opisany jako „ ojciec chrzestny pierścieni z kurczaka '

Podczas II wojny światowej produkcja kurczaków w USA ogromnie wzrosła, napędzana potrzebą wyżywienia żołnierzy. Jednak po wojnie popyt spadł. W tym czasie większość kurczaków sprzedawana była przez rzeźników i spożywana w całości — przygotowanie ich było czasochłonne i brudne. Aby przetrwać, przemysł drobiowy musiał sprawić, że kurczaki stały się bardziej pożądane. Wchodzi Baker, który założył laboratorium technologii produktów drobiowych w Cornell. Tutaj stworzył dziesiątki jadalnych produktów z „dalszego przetworzenia” drobiu, tj. Zmielonego kurczaka, który wyglądał jak coś innego, w tym hot-dogi, klopsiki i wędliny.

Łupek opisuje, jak Baker wraz ze studentem studiów magisterskich opracowali prototyp krążków z kurczaka: mrożony, panierowany 'paluszek z kurczaka'. Ten pionierski produkt drobiowy był wyzwaniem związanym z dwoma wyzwaniami inżynierii żywności: utrzymywaniem zmielonego mięsa drobiowego razem bez otaczającej go skóry i utrzymywaniem ciasta przytwierdzonego do mięsa pomimo skurczu spowodowanego mrożeniem i wybuchowym ciepłem smażenia. Zrewolucjonizował także sposób, w jaki Amerykanie jedzą kurczaka. Według Fast Food i fast foody , do 1980 r. większość kurczaków sprzedawano w całości. Do 2010 roku 90 procent sprzedawano w kawałkach używanych do robienia kotletów, nuggetsów i pierścionków.Dlaczego krążki z kurczaka?

McNuggets Facebook

Pomimo wynalezienia przez Bakera „paluszków z kurczaka”, hamburgery (i suwaki) nadal rządziły w fast foodach aż do późnych lat siedemdziesiątych. W 1977 r. rząd USA wydał pierwszy w historii wytyczne dietetyczne , który ostrzegał Amerykanów, aby ograniczyli spożycie tłuszczu, a zwłaszcza czerwonego mięsa. W rezultacie konsumenci wpadli w panikę, a sprzedaż burgerów gwałtownie spadła.

Sieci fast foodów gorączkowo szukały mniej groźnej alternatywy i wylądowały na bogatym w białko kurczaku. Tak jak Czas donosi, że na czele poszukiwań znalazł się McDonald's, który posunął się tak daleko, że zatrudnił byłego szefa kuchni królowej Elżbiety, aby wniósł pomysły, takie jak ciasto z kurczaka (które zbombardowało). Ostatecznie McDonald's zdobył ogromne punkty z McNuggets . Dostępne w całym kraju w 1983 roku, szybko stały się zjawisko globalne .

Rywale Burger szybko wskoczył na modę samorodek. Burger King wydał własną wersję w 1985 , i Wendy a następnie chrupiące nuggetsy z kurczaka w 1986 . Co do Białego Zamku, według New York Times , starając się unowocześnić i przyciągnąć młodszych klientów, pionier fast foodów próbował również zerwać z powiązaniami z suwakami znanymi jako „pogromcy jelit” i „bombowcy brzucha”. W 1988 roku przetestowano marketing własnej wersji bryłek. W tajemniczy sposób minęło kolejne 14 lat, zanim krążki z kurczaka trafiły na rynek – imponująco długi okres inkubacji. Jednak pomimo obecności w 100 procentach białego mięsa, łatwo można rozwalić jelito. Wysoki poziom tłuszczu, sodu i węglowodanów w krążkach z kurczaka sprawia, że ​​są one zdecydowanie nieodpowiednie z żywieniowego punktu widzenia.

Pierścienie z kurczaka a bryłki to poważna rywalizacja o kurczaki

Nuggetsy z kurczaka a krążki z kurczaka

Co ciekawe, chociaż krążki z kurczaka i Nuggetsy z kurczaka mają wspólne pochodzenie i DNA produktu, firma White Castle zmierzyła się z rywalizacją między swoimi charakterystycznymi pierścieniami „o wspaniałym smaku i zabawnym kształcie” a „nudnymi, starymi” bryłkami konkurentów. Niedawno król suwaków dodał oliwy do ognia, gdy opublikował wyniki ogólnokrajowego badania subskrybentów e-maili White Castle przeprowadzonego w czerwcu 2020 r.

Zgodnie z wynikami ankiety, 87 procent „setek” respondentów było przekonanych, że woli krążki z kurczaka White Castle zamiast ich „amorficznego odpowiednika z kurczaka”. Twierdzili, że są smaczniejsze (86 proc.), bardziej „pożądane” (87 proc.), a nawet chętniej dzielone niż samorodki.

Jednak chociaż „Craver Nation” (tak nazywa się lojalnych poddanych królestwa Białego Zamku) może być pobożnym Drużyną Kurczaka Pierścienia, ogólna populacja jest mniej entuzjastyczna. Na Ranga, pierścienie z kurczaka ostatnio zajęły 25 miejsce z 28 jadalnych produktów White Castle (chociaż suwak pierścienia kurczaka znalazł się na siódmym miejscu). Strony z jedzeniem mają również tendencję do rzucania pierścieni White Castle na niższe poziomy rankingu samorodków fast foodów. Powołując się na ich pulchność i zdolność do zanurzania (choć z powodu braku smaku), Zjadacz zajęła szóste miejsce z dziewięciu kandydatów. Jeszcze mniej pod wrażeniem, Tłuczony i Fast food byli zjednoczeni w rankingu pierścieni jako ostatni (odpowiednio z ośmiu i 20), powołując się na nijakość i / lub po prostu dziwaczność.

Pierścienie z kurczaka o smaku i precelu były czymś?

Pierścionki z kurczaka z białym zamkiem i preclem Facebook

Być może dostrojony do wspomnianych wyżej zarzutów o mdłości, White Castle poczynił liczne próby podkręcenia smaku swoich krążków z kurczaka. Z biegiem lat sieć fast foodów wprowadziła ograniczone czasowo oferty smakowe, które obejmują: Bawół , Ranczo Hidden Valley i Tabasco (dwa ostatnie we współpracy z tymi markami). Nie mylić z sosami do maczania — które zawierały grilla, musztardę miodową, ranczo, ser nacho i pikantny zing — smak tych krążków z kurczaka rzekomo pochodzi od proszek smakowy , który wlewa się do torebki zawierającej świeżo usmażone krążki i wstrząsa. Reakcje na smak Hidden Valley Ranch na Wiadomości o fast foodach wahały się od „świetnego” przez „za mało proszku” do „dobrze smakowały… przyprawiały mnie o mdłości przez dwa dni”.

Starając się wymieszać nie tylko tradycyjny smak pierścienia z kurczaka, ale także jego konsystencję, w 2016 r. White Castle postanowił dowiedzieć się, co Jedzenie marki nazwany „trendem na precli”. Kolejny ograniczony czasowo eksperyment, pierścionki z kurczaka z precelkami White Castle były — jak Impulsywne kupowanie z zachwytem odnotowany — właściwie panierowany z chrupiącymi kawałkami precla (bez posypania solą kamienną). Zjadacz określił je jako hybrydę trzech zupełnie niespokrewnionych produktów spożywczych, które nie smakowały ani jak kurczak ani precle i miały bezsensowny kształt pączka. Chociaż precel chrupiący zasłużył na pochwałę, Zjadacz recenzent skrytykował brak istotnej „słodowości i słoności” precla, co sprawiało, że przysmak dostępny tylko w ograniczonym czasie był „wyjątkowo okropny”.

Suwaki z kurczaka są najlepsze i najgorsze

Suwaki z kurczaka White Castle z krążkami z kurczaka Facebook

Może się wydawać, że kulinarną sprzecznością jest myślenie, że nakładanie szalika na suwak z kurczaka White Castle może być zarówno dobre i źle dla Ciebie. Jednak w podziale żywieniowym zleconym przez Jedz to, nie to! , dyplomowany dietetyk Staci Gulbin udało się stworzyć przekonującą sprawę.

Po pierwsze, dobra wiadomość: Gulbin uważa suwak z kurczakiem z serem za jedną z „najlepszych” opcji posiłków w White Castle. Pomimo niezbyt uspokajającej obecności dwojga panierowany krążki z kurczaka, Gulbin twierdzi, że umiarkowane poziomy kalorii, tłuszczu i sodu w kanapce sprawiają, że jest to „przyzwoity” wybór.

Gorzej jednak, szybko, jeśli chodzi o chrupiący pierścień z kurczaka z serem. Kto by pomyślał, że jedno słowo – „chrupiące” – może wyrządzić tyle szkód? Czyni to jednak radykalnie podnosząc poziom sodu z 470 mg do 620 mg ( ( Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne idealny limit to 1500 mg na cały dzień). Morał menu: jeśli jesteś w dobrym stanie umysłu, unikaj „chrupiących”.

Zhakuj menu krążkami z kurczaka

White Castle Mini Gofry ze skrzydełkiem kurczaka Facebook

Podobnie jak wszystkie fast foody warte swojej soli, White Castle ma tajne menu, którego jednym z ulubionych hacków jest akurat prezentacja suwaka z pierścieniem kurczaka. Nazywa się to kowbojski suwak i polega na zamówieniu suwaka do pierścieni kurczaka wraz z bokiem krążków cebuli i sosem BBQ. Najpierw górna bułka musi (tymczasowo) zsunąć się z suwaka. Zostań Władcą (lub Panią) Pierścieni, układając chrupiące krążki cebuli na chrupiących krążkach z kurczaka. Następnie podkręć temperaturę, oblewając wszystkie te krążki sosem, po czym umieść bułkę z powrotem na wierzchu i odgryź kowbojowi duży kęs wielkości Teksasu.

Kolejny ulubiony hack na śniadanie (którym można się cieszyć przez cały dzień dzięki White Castle's) całodzienna polityka śniadaniowa ) łączy w sobie zamówienie krążków z kurczaka z zamówieniem mini gofrów belgijskich, które są dostarczane z niezbędną porcją syropu. Po prostu ułóż krążki między dwoma goframi, w stylu kanapki, zalej syropem, a następnie pozwól, aby dzień zaczął się (niezależnie od godziny). Nawiasem mówiąc, kiedy Thriller pierwotnie wymyśliłem ten hack w 2015 roku, w czasach, zanim w ogóle istniały gofry White Castle, został on stworzony za pomocą ( żałośnie przerwane ) Pamiętam francuskie tosty.

White Castle rozdał diamentowe pierścionki z kurczakiem o wartości 5000 dolarów

Pierścionek z kurczaka z białego zamku Facebook

W obliczu ciągłej fali krytyki kwestionowanie samego istnienia z bryłki kurczaka w kształcie pierścienia, White Castle wytrwale broni swojego znaku rozpoznawczego dla drobiu, wyzywająco podkreślając jego podobieństwa do prawdziwego blingu. W 2019 r. White Castle posunął się tak daleko, że połączył siły z Dr. Pepperem, aby stworzyć Zadzwoń do rozdawania rzeczy . Klienci White Castle, którzy zamówili porcję pierścieni z kurczakiem wraz z dowolnym napojem bezalkoholowym o dowolnej wielkości, zostali automatycznie włączeni do loterii z nagrodami, które obejmowały 400 kuponów na suwaki i 100 par kolczyków z pierścieniami z kurczakiem.

Największą nagrodą był jednak pierścionek z brylantem w stylu halo o wartości 5000 dolarów, którego kluczową cechą projektu — pustym środkiem — był sobowtór na chrupiący przysmak z kurczaka firmy White Castle. To, że projekt pierścionka dawał wibracje „Let's Get Engaged”, nie umknęło uwadze firmy fast food, której kierownictwo jest dumni z faktu, że jej pierścionki z mięsa i kości (bez kości) odegrały kluczową rolę w wiele propozycji małżeństwa które miały miejsce w Białym Zamku.

„Nierzadko zdarza się mieć wspaniałe wspomnienia, niezależnie od tego, czy są to propozycje ślubne, czy rzeczywiste wesela” – wyznał Jamie Richardson, wiceprezes rodzinnej firmy. Restauracja Biznes , dodając: „Zawsze mogą użyć krążków z kurczaka”.

Niektóre pary podają — i wymieniają — obrączki z kurczaka na weselach

Pierścionki z kurczaka z białego zamku na wesele Facebook

Jamie Richardson jest związany z White Castle od 1999 roku i według, Dzwonnik , jest frajerem miłości w środowisku fast food. Jak opisano w Atlantycki, Biały Zamek jest w rzeczywistości sceną wielu „królewskich” wesel ( 75 i liczenie ), z których wiele odbywa się w Walentynki. Nie dzieje się tak tylko dlatego, że wiele par uwielbia suwaki i pierścienie z kurczaka, czy też dlatego, że White Castle oferuje dość tanie miejsce. Wynika to również z faktu, że sieć aktywnie wyszukuje zaręczone pary, sięgając nawet do lokalnych stacji radiowych w celu wyśledzenia kandydatów.

Pozornie żaden ślub w Białym Zamku nie jest kompletny bez symbolicznych (choć jadalnych) obrączek. Byli wybitni w Mariany i Jasmine Ślub Bronx 2015, a także na 2012 Ślub w Indianapolis gdzie goście mogli wybierać między pierścieniami z kurczaka ranczo i suwakami z serem jalapeno.

Potem był Adam, który dorastał w Queens, gdzie rozwinął ' głęboko zakorzeniona miłość ' dla Białego Zamku. Przed związaniem się z drugą miłością swojego życia, Whitney, Adam po raz pierwszy zabrał swoją narzeczoną do White Castle, gdzie, jak powiedział Panny Młode , „od razu zakochała się w Chicken Rings”. Na szczęście pozostało jej wystarczająco dużo miłości, by związać się z Adamem (wśród wieże z krążków z kurczaka ) na ślubie w White Castle w Las Vegas.

50 000 fanów dostroiło się do wydarzenia na Facebooku Live White Castle z pierścionkami kurczaka

Pierścionek z kurczaka z białego zamku na palcu Świergot

Jedna z bardziej oryginalnych promocji fast foodów w ostatnich latach miała miejsce w 2018 roku, kiedy White Castle wystawił what Wiek reklamy opisane jako „imponująco autentyczne” wydarzenie zakupów domowych na Facebook Live. Riff na boiskach z biżuterią w stylu QVC, kaskader White Castle, w którym wystąpiły Heather i Janelle, grane przez dwie improwizowane aktorki z poważnymi, ruchomymi włosami. Handlując mnóstwem przewracania oczami i soczystymi kalamburami, spędzili około 45 minut przezabawnie, nakręcając i sprzedając pierścionki z kurczaka White Castle (12 za 2,99 USD!) wraz z kwartetem sosów do maczania.

różnica między aldi a lidl

Po drodze pojawiły się sceny drugoplanowe Sarah, modelki pierścienia kurczaków, Douga, rzeczoznawcy pierścieni i Dylana, idealnego chłopaka, który z podekscytowaniem wyznał, że zamierza oświadczyć się swojej dziewczynie z White Castle z — czym jeszcze? — pierścień z kurczaka.

Heather i Janelle odpowiadały również w czasie rzeczywistym na komentarze niektórych z ponad 50 000 widzów, którzy dostroili się, aby obejrzeć transmisję na żywo. Na youtube , gdzie opublikowano skróconą 30-sekundową wersję udawanej reklamy, która uzyskała ponad 2,3 miliona wyświetleń, komentator Jame Mayweather nazwał ją „najlepszą reklamą w historii”.

Pierścienie z kurczaka to najlepsza muza mody

Telfar i White Castle inspirują krążkami z kurczaka Facebook

Kto by pomyślał, że smażona w głębokim tłuszczu bryłka kurczaka w kształcie pierścienia zrobiona przez burgera z Ohio stanie się muzą jednego z nowojorskich najbardziej awangardowych projektantów mody ? Jeśli jednak pierścień pasuje ...

Uważany za jednego z najważniejszych młodych projektantów Ameryki (i zwycięzca wielokrotnych Nagrody CFDA ), Telfar Clemens dorastał jedząc w White Castle w swoich rodzinnych Queens. To doświadczenie odżywiło go do tego stopnia, że ​​nie tylko przeprojektowany około 12 000 nowych i pozbawionych płci mundurów dla pracowników w 400 lokalizacjach, ale ma też Strój inspirowany Białym Zamkiem we własnych kolekcjach. Był też taki czas, kiedy samodzielnie ożywił scenę after-party nowojorskiego Tygodnia Mody, trzymając co ID opisana jako „zadziwiająca, wyjątkowa i nieskończenie inspirująca impreza” w Białym Zamku na Times Square. Oprócz dudniących melodii DJ Michaela Magnana za ladą, personel krążył z suwakami i pierścieniami kurczaka. Niedawno, w 2019 roku, ukochane pierścienie pojawiły się ponownie na właściwym pokazać .

W rzeczywistości, jak zauważa ID, synergię między Telfar i White Castle najlepiej wyraża najbardziej „niezgrabna” pozycja menu White Castle. Inne konwencjonalne nuggetsy z kurczaka próbują ukryć swoje „dalsze przetworzone” pochodzenie. Jednak nieskazitelny pierścionek z kurczakiem nie stwarza takich pozorów, stając się trafnym symbolem dla własnej, bezsensownej, ale uroczystej wizji Ameryki na co dzień.

Przygotuj się na smażone przez robota krążki z kurczaka

Robot może robić krążki z kurczaka Facebook

Okazuje się, że wbrew powszechnemu przekonaniu White Castle jest nie tylko w modzie, ale także w technologicznej awangardzie. W 2020 roku sieć fast foodów obchodziła 99. rok działalności, ogłaszając partnerstwo z Miso Robotics, twórcą Flippy the Robot.

Najnowszy model Flippy jest zawieszony nad głową na szynie, z której może się przesuwać w przód iw tył. W White Castle Flippy będzie obsługiwać (robotować?) kilka stacji smażenia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wkrótce będzie odpowiedzialny za odpowiednią ostrość i chrupkość Twoich krążków z kurczaka.

Chociaż negocjacje White Castle z Miso rozpoczęły się w 2019 r., COVID-19 uczynił roboty jeszcze bardziej atrakcyjnymi w kontekście, w którym restauracje są restrukturyzowane w celu zminimalizowania kontaktu między pracownikami ludzkimi, a także między pracownikami ludzkimi a żywnością. Co więcej, roboty mogą radzić sobie z zadaniami kuchennymi – takimi jak smażenie na głębokim tłuszczu – które mogą być zarówno niebezpieczne, jak i męczące, nie wspominając już o nudnej powtarzalności. W wywiadzie z lipca 2020 r. z Łyżka , Wiceprezes White Castle Jamie Richardson ogłosił, że Flippy wkrótce rozpocznie pracę w nieujawnionej lokalizacji w Chicago. „Nowy pracownik, taki jak Flippy, umożliwia członkom zespołu robienie innych rzeczy, takich jak dostawa , co stało się ważniejsze w czasach pandemii. Zobaczymy, czy nowe krążki z kurczaka smażone w robotach będą smakować inaczej niż oryginalna wersja smażona przez człowieka.