Co powinieneś wiedzieć o jedzeniu surowych grzybów

Surowe grzyby

Grzyby są podstawą w wielu domach ze względu na ich niezrównane smaki i fakt, że można je bez wysiłku włączyć do wielu kuchni. Według Linia zdrowia , technicznie poprawne byłoby sklasyfikowanie grzybów jako grzybów, ale zwykle są one określane jako zdrowe warzywa, które mogą nieco urozmaicić dietę. Oczywiście dobrym pomysłem jest kupienie ich w lokalnym supermarkecie i eksperymentowanie z różnymi rodzajami grzybów, z którymi chciałbyś gotować.

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem posypywania grzybami innymi warzywami domowej pizzy, czy lubisz smażyć je na śniadanie ze świeżymi tostami, istnieje kilka metod gotowania grzyby dokładnie tak, jak lubisz. Z przyprawami, odrobiną sosu, a może nawet z porcją topionego sera? Ale tak atrakcyjne jak grzyby dodawane do kultowych potraw, jedząc je na surowo ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? może być dla ciebie raczej niebezpieczne. Dlatego.Zawierają związek, który może Ci zaszkodzić

Grzyby

Problem z jedzeniem surowych grzybów polega na tym, że możesz nieświadomie sabotować swoje zdrowie. Zgodnie z Sojusz na rzecz Naturalnego Zdrowia , dobrze jest zawsze gotować grzyby, ponieważ zawierają śladowe ilości związku zwanego agarytyną. Badania wykazały, że agarytyna może mieć działanie rakotwórcze. Niektóre badania naukowe wykazały jednak, że nie ma skutków ubocznych. Jest to kwestionowane, ale gotowanie grzybów zapewnia, że ​​zmniejszysz lub wyeliminujesz wszelkie potencjalne efekty, które mogą wystąpić w przeciwnym razie. Plus, jak wyjaśnił CNN , większość warzyw jest dla ciebie lepsza po ugotowaniu. Cały proces zasadniczo pomaga pozbyć się twardych warstw i zewnętrznych struktur kilku warzyw, umożliwiając łatwiejsze czerpanie korzyści pod względem odżywczym.

Poza tym gotowanie grzybów jest czynnością wszechstronną i wcale nie jest skomplikowane. Szef kuchni Jamie Oliver sugeruje smażenie grzybów przed dodaniem ich do makaronu lub eksperymentowanie i pieczenie warzyw z odrobiną czosnku i pietruszki na pyszne danie główne. Działają dobrze z kilkoma opcjami, dodaje Oliver, i mogą być dobrze stosowane w sosach, risotto, ciastach, potrawach smażonych i nie tylko.