Czego absolutnie nie powinieneś zamawiać w Applebee's

Jabłko Scott Olson/Getty Images

Pierwsza restauracja Applebee's Neighborhood Grill & Bar otwarty w 1980 w Atlancie w stanie Georgia. Ale tak się nazywało dopiero w 1986 roku — początkowo restauracja nosiła dość ociężałą nazwę T.J. Applebee's Rx na artykuły spożywcze i eliksiry. I faktycznie, założyciele, małżeństwo T.J. i Bill Palmer , rozważał obie nazwy Cinnamon's lub Pepper's , przekazując je tylko dlatego, że zostały już zajęte przez inne firmy zarejestrowane w Gruzji.

Dziś są prawie 2000 lokalizacji Applebee's rozprzestrzenił się na prawie tuzin krajów i we wszystkich stanach z wyjątkiem Hawajów. Restauracja jest ulubionym miejscem milionów rodzin, na niezobowiązujące lunche z przyjaciółmi, kolacje po pracy i drinki z kolegami oraz dla każdego, kto chce przyzwoitego posiłku w dobrej cenie.I rzeczywiście wiele przyzwoitych posiłków jest dostępnych na Applebee's , która serwuje wszystko, od zupy, przez łososia, burgery po piwo, w ciepłej i przyjaznej atmosferze, z personelem Applebuddies (tak, tak nazywają siebie pracownicy), którzy są przyjaźni i pomocni.

To powiedziawszy, w menu Applebee jest również wiele rzeczy, których należy unikać jak ognia, ponieważ mogą one mieć podobny do dżumy wpływ na kubki smakowe i ciało. W menu Applebee's jest wiele przerażających pod względem odżywczym posiłków, dodatków i deserów, a także garść posiłków, które są okropne pod względem smaku. Oto 12 przedmiotów Applebee, które powinny być trudne.

Zupa Applebee's Loaded Baked Potato jest naładowana tłuszczem

Jabłko Świergot

Załadowana zupa z pieczonych ziemniaków w Applebees może być pysznym jedzeniem pocieszającym, ale nie jest pocieszające, gdy znasz niektóre statystyki dotyczące zupy, która z nawiązką wyczerpie wiele z zalecanych przez ciebie dziennych wartości w kilku kategoriach. Zupa zawiera średnio 600 kalorii na porcję, z czego ponad 300 kalorii pochodzi z tłuszczu. Zawiera 36 gramów tłuszczów nasyconych, czyli 16 gramów więcej tych niezdrowych tłuszczów niż zalecają lekarze przeciętny dorosły spożywa codziennie. I chociaż zupa smakuje wyśmienicie, kiedy zdajesz sobie sprawę, co kryje się za tym smakiem, możesz zdecydować się na coś innego.Aby przygotować porcję zupy dla czterech do sześciu osób, składniki są po części: według własnej witryny Applebee : „2/3 szklanki masła, 7 szklanek mleka, 10 do 12 pasków bekonu, 1 i 1/4 szklanki posiekanego łagodnego sera cheddar, 1 szklanka kwaśnej śmietany”. Oczywiście jest tam też trochę ziemniaków, ale to ser, śmietana i bekon i takie zapewniają najwięcej smaku. I kalorie. Oraz tłuszcze i tłuszcze nasycone oraz sód, których jest 1290 miligramów, FYI.

Unikaj za wszelką cenę orientalnej sałatki z kurczaka Applebee's

Jabłko Applebee's

Słowa „sałatka” i „opakowanie” przywodzą na myśl lekką, zdrową dietę, którą możesz cieszyć się bez poczucia winy (lub nienawiści do siebie) i bez martwienia się o dietę, którą powinieneś utrzymywać. A teraz pobudka: musiałbyś coś zjeść would trzy Big Maci od McDonald's jeszcze garść frytek, aby równać się 1800 kaloriom nadziewanym Okład sałatkowy z orientalną sałatką Applebee's wejście.

To prawda, że ​​danie zawiera frytki i sos winegret, które zwiększają liczbę kalorii, ale niezależnie od tego jest to strasznie niezdrowa opcja posiłku. Najgorszy jest fakt, że wielu osobom ten posiłek może wydawać się zdrowym wyborem, podczas gdy w rzeczywistości talerz żeberek lub cheeseburger z bekonem jest mniej kaloryczny i tłusty. Jeśli musisz zjeść sałatkę z kurczaka, wybierz przynajmniej orientalną sałatkę z kurczaka z grilla, która wycina ponad 100 kalorii, z których 120 pochodzi z tłuszczu. Chociaż zawiera jeszcze więcej sodu, więc nadal nie wygrywasz.co podać do zupy grzybowej

Pakiet Applebee's Loaded Fajitas w sodzie

Jabłko Świergot

Sód jest niezbędnym minerałem, który pomaga Twojemu organizmowi we wszystkim, od funkcji mięśni i nerwów po równoważenie płynów ustrojowych i nawodnienia, a Twoje ciało potrzebuje części tego niezbędnego elektrolit funkcjonować. Ale kiedy spożywasz zbyt dużo sodu, zwiększasz ryzyko nadciśnienia, uszkodzenia nerek i innych narządów, chorób serca, udaru i innych dolegliwości.

Wytyczne Centers for Disease Control and Prevention dotyczące dziennego spożycia sodu przez dorosłych mówią, że przeciętny dorosły w dobrym zdrowiu powinien spożywać maksymalnie 2300 miligramów sodu dziennie. Jednak CDC stwierdza, że ​​większość Amerykanów spożywa ponad 3400 mg sodu dziennie, czyli o 1100 miligramów więcej, niż jest to zalecane. Więc jak to wszystko ma się do fajitas z Applebee's?

Cóż, gdybyś sam skonsumował a Załadowany Fajita Stek i Kurczak posiłek z Applebee's, zjadłbyś 2700 miligramów sodu więcej niż dzienny przydział CDC, który jest również znany jako ponad dwukrotnie większy pełne dzienne zalecenie w jednym posiłku. Co jest również znane jako bardzo zła rzecz do zrobienia z twoim ciałem.

Grillowane dania z kurczaka w Applebee's nie są warte swojej ceny?

Jabłko Applebee's

Wiele osób je w Applebee's przede wszystkim dlatego, że restauracja ma wiele niedrogich opcji, które pozwalają im cieszyć się doznaniami kulinarnymi w restauracji bez rachunku, który rujnuje cały wieczór. (Lub wczesnym popołudniem lub późnym rankiem, w zależności od przypadku). Jeśli pilnujesz swojego budżetu i nadal chcesz jeść poza domem, nie zamawiaj posiłku w Applebee's z grillowaną piersią kurczaka jako kotwicą, bo nie przyjdziesz blisko zdobycia pieniędzy na posiłek.

DO były pracownik Applebee's (oczywiście Applebuddy) ujawnił, że sieć restauracji płaci średnio około 30 centów za pierś kurczaka używaną w tych posiłkach, z których wiele kosztuje następnie prawie 20 dolarów. Oczywiście są też warzywa, ryż, ziemniaki i inne dodatki do piersi z kurczaka. Ogólnie rzecz biorąc, możesz postawić na posiłek, który kosztuje 18,99 USD, co stanowi ponad pięćdziesiąt razy więcej niż restauracja płaci za jego składniki, podczas gdy ceny detaliczne są na ogół dwukrotną marżą w stosunku do cen hurtowych firmy. Z drugiej strony przynajmniej nie gotujesz ani nie zmywasz naczyń, co zdecydowanie jest coś warte.

Applebee's Strawberry Frozen Lemonade ma 76 gramów cukru

Jabłko Świergot

Tylko nie zamawiaj mrożonych lemoniad z Applebee's. Przynajmniej nie, jeśli chcesz uniknąć przyczyniania się do zapalenia ścian tętnic, zwiększonego ryzyka niewydolności serca lub udaru mózgu, zwiększonego ryzyka cukrzycy i raka, niepokoju, złego snu i wielu innych negatywnych skutków ubocznych spożywanie zbyt dużej ilości cukru . Te mrożone „przysmaki” zawierają od 52 do 76 gramów cukru (Classic ma najmniej; Truskawka jest najgorsza), co oznacza, że ​​nawet opcja mrożonej lemoniady o najniższej zawartości cukru ma dwa razy więcej dzienna dawka zalecana przez eksperta dla kobiety i 15 gramów więcej cukru niż dorosły mężczyzna powinien spożywać dziennie.

Z pewnej perspektywy porcja Coca-Cola Classic soda zawiera 26 gramów cukru (co równa się wykrzyczeniu sześciu łyżeczek), więc nawet to jest więcej niż wiele osób powinno mieć, ale to prawie trzy razy mniej cukru niż w Applebee's Strawberry Frozen Lemonade. Jeśli musisz mieć coś słodkiego, postaraj się trzymać koktajli owocowych, które zawierają przynajmniej prawdziwe owoce i zawartość cukru porównywalną do mrożonych lemoniad.

Przekaż każde danie z makaronu w menu Applebee's

Jabłko Applebee's

Prawdopodobnie słyszałeś, że to zdrowiej jeść od pięciu do sześciu mniejszych posiłków w ciągu dnia, niż zjeść trzy duże posiłki na śniadanie, lunch i kolację. W rzeczywistości nauka wciąż na ten temat nie istnieje, chociaż eksperci zgadzają się, że jeśli jesz zdrową żywność i obserwujesz spożycie kalorii, to, kiedy jesz, nie ma tak dużego znaczenia. (Chociaż przerywany wydaje się, że codzienny post przynosi wymierne korzyści dla celów odchudzania.)

Wszyscy eksperci w dziedzinie nauk medycznych i żywienia mogą się jednak zgodzić, że spożywanie około trzech czwartych całkowitej dziennej ilości kalorii podczas jednego posiedzenia nie jest sposobem na bycie zdrowym. Więc jeśli zamówisz makaron z Applebee's, powinieneś naprawdę przeciąć go na pół i wziąć na wynos 50 procent posiłku. Jeśli uśredniasz razem kalorie znalezione w obecnie oferowanych sześciu daniach z makaronu, otrzymujesz średnią liczbę kalorii 1400 kalorii na danie główne. I nawet nie chcesz wiedzieć o gramach zawartości tłuszczu lub sodu. (Ale jeśli to zrobisz, to wszystko na Informacje o wartościach odżywczych menu Applebee teren.)

00 mąka vs mąka chlebowa

Pomiń ręcznie panierowaną rybę z frytkami w Applebee's

Jabłko youtube

Eksperci ds. zdrowia radzą, aby przeciętny dorosły zdrowy, spożywał od 20 do 35 procent swoich dziennych kalorii w postaci tłuszczów, co dla osób na diecie zawierającej 2000 kalorii dziennie oznacza od 44 do 77 gramów tłuszczu dziennie. Połączmy je i podzielmy przez dwa, aby uzyskać średnią ilość 60,5 gramów tłuszczu dziennie.

Ręcznie panierowany posiłek z rybą z frytkami ładuje cię 95 gramów tłuszczu . Jednym z głównych problemów jest fakt, że wiele osób uważa ryby za pokarm o niskiej zawartości tłuszczu. Tak może być, gdy przygotowanie nie obejmuje smażenia panierowanej ryby na głębokim tłuszczu. Wybierz 9-gramowy Blackened Cajun Salmon jako o wiele zdrowszą opcję, ale pamiętaj, że może to sprawić, że poczujesz się trochę głodny, ponieważ panierowane danie rybne ma 1430 kalorii, podczas gdy Blackened Cajun Salmon ma całe 240. Ale zawsze są frytki i paluszki do napełniania. Oczywiście, jak wkrótce zobaczymy, paluszki chlebowe nie są najmądrzejszą opcją dodawania do talerza.

Applebee's Strawberry Shake to szklanka pełna cukru

Jabłko Świergot

Jak zauważono, omawiając mrożone napoje lemoniady z Applebee's, zbyt duża ilość cukru może być bardzo zła dla zdrowia. Ale podczas gdy najgorszy przestępca miał… 76 gramów cukru, jeśli chodzi o koktajle, jeden ma 61 gramów cukru, kolejne 75, następne najgorsze 100, a potem mamy 110 gramów cukru Strawberry Shake. Który również zawiera 38 gramów tłuszczu, z czego 23 to tłuszcze nasycone, co przekracza cały zalecany dzienny limit .

Prawdopodobnie dobrym pomysłem jest pominięcie Decadent Shake, również w oparciu o podstawową liczbę kalorii: ich nazwy nie kłamią, ponieważ najniższy kaloryczny Decadent Shake, Vanilla, ma 730 kalorii, podczas gdy Truskawkowy Shake ma 920, czyli prawie połowę standardowego dziennego zalecana wartość dla całej diety. W jednej filiżance. To jest spożycie na poziomie WALL-E, a w „przysmaku” najprawdopodobniej będziesz cieszyć się po zjedzeniu całego posiłku, który już przekroczył prawie wszystkie wartości odżywcze.

Nie kupuj orientalnej sałatki z kurczaka, jeśli próbujesz jeść lekko?

Jabłko Applebee's

Dobrą wiadomością jest to, że w Applebee's można dostać wiele doskonale zdrowych sałatek — to znaczy sałatek o niskiej kaloryczności, niskiej zawartości tłuszczu, umiarkowanie zawartości sodu i tak dalej. Zła wiadomość jest taka, że ​​są to tylko różne podejścia do House Salad Side Salad, jak House Salad z dressingiem Honey Balsamic lub House Salad z beztłuszczowym włoskim dressingiem.

Jeśli zamówisz jedną z sałatek, nie oszukuj się, że dokonujesz zdrowego wyboru. Pełna połowa dania głównego sałatki w menu Applebee's mają ponad 1000 kalorii, a kilka z nich ma ponad 1500 kalorii, tak jak ta orientalna sałatka z kurczaka, którą możesz uważać za solidny wybór żywieniowy. Przepraszamy, ale to i tak Cię cofnie 1560 kalorii . (Zgadujemy, że nikt nie uważa, że ​​sałatka Big Tex Taco z wołowiną lub kurczakiem w limonce Chipotle jest dobrą opcją dietetyczną.) Również dla odniesienia, ponad połowa kalorii pochodzi z tłuszczu we wszystkich sałatkach Applebee z wyjątkiem dwóch.

Nie zamawiaj Southwestern Steak Salad w Applebee's

Jabłko youtube

Klienci zabrali głos i wrażenie jest dość jasne: dwie trzecie gości poleca Cięers nie kupuj Southwestern Steak Salad z Applebee's. Ludzie odrzucili posiłek o ten margines na popularnym portalu ankietowym Ranker.com i zjadliwie Przegląd TripAdvisor , jeden z klientów miał do powiedzenia: „Kiedy [Sałatka Southwestern Steak] pojawiła się na stole, prezentacja całkowicie mnie zniechęciła. Wyglądało to na coś, co mogę zrobić w domu. Sałata była zwiędnięta, a mięso miało temperaturę pokojową. Bardzo rozczarowujący.'

Inny recenzent na TripAdvisor zestawił obraz sałatki reklamowanej przez restaurację — zdjęcia były oczywiście wspaniałe — obok podanego posiłku, który wyglądał jak przerażający stos zwiędłych roślin obok kawałka mięsa klasy C . Jeden klient na Twitterze powiedzieli, że zamówili sałatkę, a restauracja zapomniała o steku. Czasami zdjęcia naprawdę mówią więcej niż tysiąc słów, a w tym przypadku bardziej trafne są cztery słowa: Nigdy nie zamawiaj tego posiłku.

Unikaj paluszków chlebowych z sosem Alfredo

Jabłko Applebee's

Spożywanie zbyt dużej ilości tłuszczów nasyconych jest poważnie szkodliwe dla zdrowia ludzkiego. Tłuszcze nasycone zwiększają niepożądane Poziomy cholesterolu LDL w twoim ciele i może przyczynić się do znacznie podwyższonego ryzyka udaru, zawału serca lub innych poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego lekarze i eksperci ds. żywienia zalecają, aby przeciętny dorosły spożywał nie więcej niż średnio 17-18 gramów tłuszczów nasyconych dziennie.

Zamówienie paluszków Applebee's z sosem Alfredo ma 48 gramów tłuszczu na zamówienie, co stanowi lepszą część trzykrotności tego, ile tego śmiecia należy jeść każdego dnia. Pamiętaj, że przy takich rzeczach jak tłuszcze nasycone nie musisz myśleć o określonej ilości, jaką powinieneś przyjmować każdego dnia, jak na przykład w przypadku wapnia i witaminy C, ale raczej o zasiłku. Nie powinno się spożywać więcej niż 18 gramów tłuszczów nasyconych dziennie, ale na pewno tak się stanie, nawet jeśli podzielimy tę niezdrową przystawkę na trzy sposoby. Zakłada to jednak, że w ciągu dnia jesz praktycznie każde inne jedzenie. Proszę, po prostu pomiń paluszki chlebowe, to jedyna rzecz, którą musisz zabrać z tego artykułu.

jak działa ratownictwo w barze?

Nawet pracownicy Applebee's przechodzą na Bourbon Street Steak

Jabłko youtube

Można by pomyśleć, że większość obecnych, a nawet byłych Applebuddies próbowałaby mówić przychylnie o jedzeniu, które oferuje ta sympatyczna sieć restauracji, ale jest jedno danie, które były pracownik Applebee błagał swoich kolegów Redditorów nigdy nie zamawiać: Bourbon Street Steak.

W swojej anegdocie opisującej przystawkę były Applebuddy powiedział po części: „Nie kupuj steku po bourbonie z Applebee's. To jak stek o smaku czarnej lukrecji. To nie ma sensu. Jestem przekonany, że każdy z tych, które kiedykolwiek ugotowałem, był kimś, kto próbował tego po raz pierwszy.

Następnie przypomnieli sobie pewien szczególny czas, kiedy kelnerzy byli przez to szczególnie wyłączeni. „Pamiętam, jak kiedyś przypadkowo ugotowaliśmy dodatkową porcję i zaoferowaliśmy ją kelnerce do zjedzenia. Wzięła jeden kęs i natychmiast go wypluła – powiedział były pracownik. - Przez całą noc pytała nas: „co na nią włożyliście?!” była przekonana, że ​​nałożyliśmy na nią coś paskudnego, żeby z nią zadzierać. Nic z tym nie zrobiliśmy… po prostu byli źli.

I to od kogoś, kto generalnie komplementuje swój czas pracy w Applebees i nie ma żadnego interesu w odciąganiu ludzi od łańcucha. Po prostu mówił swoją prawdę o naprawdę… zły stek .