Czego nie wiesz o słynnych suwakach White Castle

biały suwak zamku Instagram

Wiesz, jak wszystkie popularne dziś jadłodajnie szczycą się świeżymi składnikami, wyjątkowymi dodatkami i czystymi miejscami? Biały Zamek może być ostatnim miejscem, o którym myślisz, gdy myślisz o tych rzeczach, ale dokładnie tak stali się sławni. Tak, to samo miejsce, w którym Harold i Kumar poszli się pożreć mnóstwo suwaków był kiedyś szczytem innowacji i nie bez powodu. W rzeczywistości White Castle był odpowiedzialny za zmianę całego sposobu odżywiania się Amerykanów – i sposobu, w jaki myślimy o niektórych naszych ulubionych potrawach. A wszystko to zawdzięczają malutkiemu hamburgerowi. Oto historia suwaka w stylu White Castle — i wszystkiego, co musisz o nim wiedzieć, zanim zamówisz kolejne etui.

Były pierwszym hamburgerem typu fast food?

Załoga białego zamku z lat 20. XX wieku Instagram

Trudno myśleć o historii fast foodów i nie myśleć o McDonald's, ale Ameryka miała kilka sieci, zanim Złote Łuki stały się tym, czym są. Możesz zrobić całkiem niezły przypadek, że McDonald's właśnie brał co biały zamek zrobiłem i zwiększyłem.Edgar Waldo „Billy” Ingram, ubezpieczyciel, i Walter Anderson, restaurator, postanowili w 1921 roku rozpocząć małe przedsięwzięcie. Hamburgery – nowomodna „kanapka”, która istniała od około 30 lat (w zależności od tego historia pochodzenia masz ochotę) będzie głównym posiłkiem. Od tego pierwszego sklepu w Wichita, Kansas , rozszerzyli się dwa lata później do El Dorado w Kansas; potem wkrótce potem Omaha w Nebrasce, wszystko na mocy swoich hamburgerów. Szybko stali się pierwszymi fast food z hamburgerami? łańcuch na świecie.

Nie bez powodu zamek jest biały is

oryginalny biały zamek Instagram

Plan Ingrama i Andersona dotyczący sprzedaży hamburgerów wydaje się dziś oczywisty, jednak pogrążenie się w biznesie mięsnym było bitcoinem lat dwudziestych. Pomyśl o tym, duet chciał sprzedawać hamburgery w czasie, gdy Upton Sinclair's Dżungla ludzie wciąż myśleli najgorsze o przetworzonych mięsach. Ingram i Anderson zdecydowali, że pokażą, jak nieskazitelne jest ich miejsce (a co ważniejsze, ich produkt), malując budynek na biało i używając stali nierdzewnej od wewnątrz, aby nie było plam mógłby się ukryć gdziekolwiek . Zamek oznacza siła a biały to czysty. Zamek ze stali nierdzewnej brzmi całkiem balicznie, ale zamiast tego zdecydowali się na „Biały Zamek”… cokolwiek...

Nie bez powodu są małe

biały zamek Instagram

White Castle miał sekret szybkiego wydawania hamburgerów — były bardzo malutkie (i nadal są). White Castle zaprojektował swoje burgery Super cienkie i podsmażyłem je z obu stron, aby nadać im smak. Jeśli brzmi to wyjątkowo znajomo, to dlatego, że Stek 'N Shake , Pięciu gości , i nawet McDonald's Zrób to samo. I oczywiście im cieńszy burger, tym krótszy czas gotowania. Hamburgery są tak cienkie, że z jednego funta wołowiny można zrobić 18 suwaków ! Warto o tym pamiętać przy następnym zamówieniu 18 sztuk.Przestali przewracać hamburgery

białe suwaki zamkowe Facebook

biały zamek przyzwyczajony przerzucają hamburgery, ale to był powolny sposób. Biały Zamek nowa metoda gotowania polega na „ugotowaniu” hamburgerów na kupa cebuli , a ciepło gotuje hamburgery na parze cebulowej. Dolna bułka jest umieszczana na gotującym się jeszcze surowym burgerze, aby stworzyć łaźnię parową o pysznym smaku cebuli, która nadaje burgerowi White Castle niepowtarzalny smak. Ale wymyślenie idealnej metody ich parowania nie było łatwe.

Ich kotleciki mają specjalną konstrukcję

suwaki na grillu Facebook

Po ponad 30 latach działalności White Castle wciąż nie był wystarczająco szybki. Widzisz, w latach pięćdziesiątych wciąż stosowano metodę odwracania i przypiekania po obu stronach, ale gotowanie hamburgerów trwało po prostu zbyt długo. Earl Howell, kucharz z Białego Zamku w Cincinnati, nie mógł szybko przygotować hamburgerów i wiedział, że musi być lepszy sposób. Zasugerował, że umieszczając dziury w pasztecikach mięsnych gotują się szybciej i eliminują potrzebę przewracania. Ogólny pomysł jest taki, że z dziurą w burgerze ciepło przechodzi przez dziurę, a z bułką na niej gotują obie strony w tym samym czasie. I zadziałało! Pod koniec 1954 roku każdy White Castle gotował z pięciodołkowymi hamburgerami i wyrzucał łopatki. Cóż, niezupełnie, nadal potrzebowali ich do zdejmowania cebuli z grilla, ale nie przewracali już mięsa.

Cebule

suszona cebula

Mówiąc o tych cebulach, właśnie to sprawia, że ​​suwak White Castle jest a Suwak białego zamku . Kiedyś cebula była świeżo krojona i rozprowadzana po całym gorącym grillu. Ale z biegiem lat White Castle nieco uprościł sprawy; cebula jest teraz nawodniony . Pomyśl o cebuli McDonald's, jeśli nie znasz tej koncepcji – lub tych, które możesz kupić ze słoika w lokalnym sklepie spożywczym. Każdy suwak kończy się z nieco mniej niż dwiema uncjami cebuli – wystarczy, aby zachować ten smak cebuli w każdym kęsie.Zawartość burgera

białe suwaki zamkowe Instagram

Więc co się właściwie dzieje pod bułką? biały zamek śmiało twierdzi używają „100 procent” wołowiny. Ta dość niespecyficzna przechwałka tak naprawdę nic nie znaczy. Mielona wołowina może być dowolnym kawałkiem krowy, a Departament Rolnictwa twierdzi, że nie może mieć więcej niż 30 procent tłuszczu . Więc ile dokładnie tłuszczu ma White Castle? Każdy mały suwak się pakuje 6 gramów tłuszczu — 2,5 z czego jest nasycony. A z całym tym tłuszczem są kalorie, ze 140 suwakiem. Więc jeśli weźmiesz Crave Case (30 suwaków), na który patrzysz prawie 4200 kalorii .

Przeprowadzili „badanie”, aby udowodnić, że są zdrowi

białe suwaki zamkowe Instagram

W latach 30. hamburgery wciąż uważano za jakąś złą miksturę tajemniczych mięs. Cóż, tak jest do dzisiaj, ale wtedy było gorzej; książki żywieniowe ostrzegały, że jedzenie hamburgerów jest podobne do chrupania arsen . White Castle zrobił jedyną rozsądną rzecz, postanowili „naukowo” ustalić, że można i należy jeść hamburgery.

Billy Ingram, współzałożyciel Białego Zamku, zamówił Uniwersytet w Minnesocie Profesor chemii fizjologicznej dr Jesse McClendon aby pokazać, że ludzie mogą jeść burgery White Castle i być całkowicie zdrowymi. Przedmiotem testu został Bernard Flesche, student medycyny na uniwersytecie. Przez 13 tygodni jadł tylko hamburgery White Castle i pił wodę — nic więcej. Pomysł darmowego jedzenia początkowo wydawał się dobrym pomysłem, ale kilka tygodni w Flesche było dość znużonych suwakami. Co zaskakujące, kontynuował i ukończył 13-tygodniową dietę, zrzucając aż 20 suwaków dziennie.

Badanie, jak powiedział Ingram, wykazało, że ludzie „nie mogliby jeść nic poza naszymi kanapkami i wodą oraz w pełni rozwijać wszystkie zdolności fizyczne i umysłowe”. Ingram umieścił to w kampanii reklamowej i na pewno nie zaszkodziło to sprzedaży — co ponad trzykrotnie w dekadzie. Jeśli chodzi o Flesche, został lekarzem i zmarł na problemy z sercem w wieku 54 lat. Jego córka słynęła z twierdzenia, że ​​nigdy więcej nie zjadł z własnej woli hamburgerów.

Mają ciężarówkę z jedzeniem

ciężarówka z jedzeniem w białym zamku Facebook

Białe Zamki nie są wszędzie. W przybliżeniu jest nieco ponad 400 sklepów 13 stanów , więc jest całkiem spora szansa, że ​​nigdy nie miałeś suwaka White Castle. Tak, są tam inne małe burgery „wsuwane” (wśród nich szef Kryształu), ale jeśli chcesz prawdziwego, istnieje możliwość, że Biały Zamek może wtoczyć się w twoją szyję lasu – dosłownie.

W 2015 r. White Castle zaparkował ciężarówkę z jedzeniem przed parkiem rozrywki w Orlando (to był Fun Spot, a nie ten z myszą), a sześć godzin później sprzedali 10 000 suwaków . Dla obszaru, w którym nie ma Białego Zamku, ciężarówka White Castle Crave Mobile jest idealnym miejscem, by poczuć nostalgię i wysoki poziom cholesterolu. Ciężarówki wyjechały na drogi w 2013 roku, głównie jadąc do wydarzenia takie jak wyścigi NASCAR lub targi. Więc jeśli zobaczysz zabawnie wyglądającą ciężarówkę, która pachnie cebulą, może to być White Castle.

Harold i Kumar prawie nie poszli do Białego Zamku

Harold i Kumar youtube

Harold i Kumar idą do Białego Zamku może być najbardziej znanym występem rozrywkowym White Castle, ale nie jest pierwszym. Jest piosenka z The Smithereens, Biały Zamek Blues , albo jeśli jesteś oldschoolowy, może pamiętasz, że The Beastie Boys nauczali wszystkich: „Frytki z Białego Zamku są dostępne tylko w jednym rozmiarze” (to nieprawda, ale to dla ciebie artystyczny błysk). Ale bądźmy prawdziwi — kiedy słyszysz White Castle, myślisz o Harold i Kumar.

Jednak nie uwierzysz, jak blisko było nie będące złączem suwaka. Producenci filmów najpierw zwrócili się do Krispy Kreme, aby uczynić je najlepszym miejscem na przekąskę, ale oni z szacunkiem odmówiono . Coś w fabule, w której para dzieciaków oszalała na punkcie ich umysłów, nie skłaniało woli do wizerunku, który chcieli sprzedawać pączki. White Castle wykorzystał okazję i wyrył swoją nazwę w historia popkultury .

Są numerem jeden wśród sprzedawców mrożonych burgerów

biały zamek mrożone burgery Instagram

Jeśli w twoim stanie nie ma Białego Zamku, a na drodze nie ma ciężarówki z jedzeniem, istnieje inna opcja, aby go zdobyć. White Castle faktycznie zaczął sprzedawać mrożone burgery w 1950 r., a w 2014 r. sprzedaż spożywcza wyniosła 19 procent wszystkich całkowitych przychodów . Oni są numer jeden sprzedawca mrożonych burgerów, co w porównaniu z konkurencją jest niemałym wyczynem. Mrożone hamburgery pochodzą z tej samej fabryki, która produkuje te sprzedawane w sklepie; jedyną różnicą jest marynata. Marynowane marynaty nie mikrofalują bez przekształcenia się Pokaz sztucznych ogni (nie próbuj tego w domu. Poważnie).

Prawdopodobnie źle piszesz nazwę

białe suwaki zamkowe Facebook

Jeśli chcesz rozpocząć małą wojnę, powiedz smakoszowi, że suwak jest to samo jako mini hamburger. I faktycznie mają rację, jest różnica. Mini hamburger jest dokładnie tym, hamburgerem wielkości kufla. „Suwak” to coś, co jest gotowane na parze i spoczywa na stosie cebuli. Trochę podoba mi się to, co robi White Castle, ale tak naprawdę suwaki White Castles też nie są „suwakami”.

Nazwa handlowa firmy dla ich hamburgerów to ślizgacze — z literą „y”, aby wyglądało fajnie. Jeśli poszukasz w Internecie hasła „White Castle Slyders”, Twoi dobrzy znajomi z Google zastanowią się nad Twoją literówką i pokażą Ci wybór „Sliders”. Nikt nie nazywa ich „slyderami”, nawet internet. A White Castle wie, gdzie ich... um... hamburgery są gotowane na parze . Nawet na oficjalnej stronie internetowej są określane jako Oryginalny suwak . Znak towarowy czy nie, to suwak.