Czego nie wiedziałeś o pełnym mleku

dzbanek mleka

Niewiele napojów jest tak kontrowersyjnych jak całe mleko . Mogłeś słyszeć, że to jest dla ciebie złe, że niszczy środowisko , a nawet, że ci to da rak . I chociaż kilka twierdzeń o mleku pełnym ma w sobie trochę prawdy, inne są nieco bardziej złożone. Napój, który rodziny połykały przy kieliszku przy stole, miał ostatnio ciężki okres (poprzez Jedz to, nie to! ), ale czy naprawdę nadszedł czas, aby zastąpić go alternatywami bezmlecznymi? Najpierw kilka faktów na temat mleka pełnego odżywianie .

Być może wiesz, że „pełne” mleko nie jest tak bogate w tłuszcz. Mleko pełne waży 3,5 procent tłuszczu mleka, mniej niż dwa razy więcej niż 2 procent lub mleko odtłuszczone, które ma pozbawione tłuszczu i kalorii (poprzez Washington Post ). Nie jest też dużo bardziej kaloryczne niż mleko owsiane (przez Wiadomości Buzzfeed ). A jeśli nauczyliśmy się czegoś o tłuszczach w ciągu ostatniej dekady, to to, że pełnotłuste produkty mleczne mogą być pełne „dobrych” tłuszczów, a odmiany o obniżonej zawartości tłuszczu niekoniecznie są „zdrowsze” (poprzez Linia zdrowia ).Dietetycy twierdzą, że cały nabiał może być częścią zbilansowanej diety (poprzez: Amerykańskie Towarzystwo Żywienia i Jedz to, nie to! ), ale jeśli nie lubisz nabiału, alternatywy, takie jak mleko orzechowe i zbożowe, mogą być porównywalne pod względem odżywczym i często są wzbogacone wapniem, który można uzyskać z nabiału (poprzez Linia zdrowia i Klinika majonezu ).

Czy pełne mleko zasługuje na swoją reputację?

krowy

Mleko pełne ma oczywiście pewne wady. Niestety większość z nas, poza dzieciństwem, ciężko trawi laktozę, główny cukier w mleku pełnym (poprzez Linia zdrowia ). Mleko jest dobre dla dzieci, ale w zależności od tego, jak ewoluowały twoje geny, aby rozłożyć nabiał, możesz mieć złe wrażenia trawienne (poprzez Gastroenterologia kliniczna i eksperymentalna ). Co dziwne, mleko pełne zawiera mniej laktozy niż mleko o obniżonej zawartości tłuszczu Opiekun . Mleko pełne nie jest również dobrym wyborem dla środowiska w porównaniu z mlekiem sojowym lub owsianym, ponieważ pochodzi od krów jedzących ziarno i metanowych, które zużywają wiele zasobów, aby podnieść stan BBC .

I chociaż istnieją dowody wskazujące na nabiał jako czynnik powodujący wypryski, Bardzo dobre zdrowie wyjaśnia, że ​​jest to bardziej w przypadku mleka odtłuszczonego niż pełnego. Mimo to, jeśli masz skłonność do trądziku, pomocne może być ograniczenie. Ale jeśli chodzi o niektóre przerażające plotki, które mogłeś usłyszeć o mleku pełnym, weź je z przymrużeniem oka.Niedawne badanie powiązało picie mleka z rakiem piersi, ale jak się okazuje, wyniki były przesadzone Washington Post . Ale co z ryzykiem związanym z niepiciem? mleko organiczne albo o przyjmowaniu hormonów od krów, którym podawano sztuczne suplementy wzrostu? To, że „nie zrobione z krów leczonych rBST” może nie być całkowicie pokryte, ale to początek (poprzez Dolina Ekologiczna ). Jeśli możesz, wybieraj pełne mleko od krów traktowanych w sposób humanitarny etykiety jak „Certyfikowany humanitaryzm” lub „Zatwierdzony dobrostan zwierząt”. To zapewni Ci spokój ducha, jeśli chodzi o popijanie zimnego mleka.

co się stało z Andrew Zimmern