Co tak naprawdę sprawia, że ​​kwaśne cukierki są kwaśne?

kwaśny cukierek

Jeśli kiedykolwiek wrzuciłeś do ust cukierka Warheads lub zjadłeś garść Sour Patch Kids, prawdopodobnie doświadczyłeś pośpiechu i brzęczenia kwaśnych cukierków. To uczucie, którego wszyscy kochamy nienawidzić, a dla niektórych ten smak marszczenia ust jest taki pożądany że to jedyny rodzaj słodyczy, jaki jedzą. To idealna równowaga owoców i cierpkich.

Przemysł cukierniczy sprzedaje ponad pięć milionów funtów cukierków rocznie w samych Stanach Zjednoczonych, a kwaśne cukierki stanowią pokaźną ilość część tego. Wydaje się, że jest wystarczająco dużo ludzi, którzy uwielbiają czuć pieczenie kwaśnych cukierków, a zdecydowanie potrzeba kilku dodatkowych kroków w procesie produkcyjnym, aby wyprodukować te przyciągające wzrok kwaśne smakołyki.Ale na czym dokładnie polega proces, który sprawia, że ​​te cukierki są tak kwaśne? Jak zdobywają tę niesławną piaskową powłokę? Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej. To właśnie sprawia, że ​​kwaśne cukierki są kwaśne.

Kwaśny cukierek jest szlifowany z kwaśną powłoką

kwaśne cukierki słomkowe Facebook

Cukierki kwaśne są zwykle wytwarzane przez dodanie zewnętrznej powłoki do produktu cukierkowego o smaku owocowym. Ta metoda jest powodem, dla którego, gdy wgryzasz się w kawałek cukierka Sour Patch Kids lub Sour Punch Straw, otrzymujesz to słodkie uczucie z odrobiną marszczenia w tym samym czasie.

Według firmy Univar, wprowadzenie kwaśnych smaków bezpośrednio na powierzchnię pomaga zapewnić smak superkwaśny, jakiego oczekują konsumenci, a producenci używają więcej kwasu, aby to osiągnąć. 'Aby osiągnąć zwiększoną kwaskowatość, producenci szlifują zewnętrzną powierzchnię cukierków za pomocą kwasów lub mieszanek zawierających kwas...' donoszą. „Zazwyczaj kwas jest dodawany jako część suchej mieszanki do szlifowania”.Według Żyj silnie , większość kwaśnych cukierków zawiera jeden lub więcej rodzajów kwasów. Kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, kwas winowy i kwas fumarowy są najczęstszymi wyborami, ale mogą być włączone inne rodzaje w zależności od cukierka i celu smakowego. Ponieważ różne kwasy dodają różnej kwasowości, producenci starannie dobierają mieszankę kwasów, aby stworzyć idealną recepturę.

Większość kwaśnych cukierków zawiera kwas cytrynowy

owoc cytrusowy

Chociaż kwaśne cukierki wykorzystują wiele kwasów, aby uzyskać smakowity smak, kwas cytrynowy jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych. Według Żyj silnie kwas cytrynowy znajduje się w cytryny , limonki, grejpfruty — zasadniczo wszystkie owoce cytrusowe. Ponieważ kwas cytrynowy wzięła swoją nazwę od owoców cytrusowych, które generalnie oferują tę cierpkość, z którą wszyscy łączy nas miłość/nienawiść, sensowne jest dodanie go do kwaśnych cukierków.

Według Przewodowy , istnieje proces chemiczny, który wchodzi w grę, gdy kwas cytrynowy jest używany w kwaśnych cukierkach. 'Podobnie jak wszystkie kwasy, kwas cytrynowy wytwarza jony wodorowe, które aktywują receptory kwaśnego smaku na języku' - stwierdzili.Kwas cytrynowy występuje naturalnie w owocach cytrusowych, ale aby wykorzystać go w cukierkach, musi być produkowany komercyjnie. Według Żyj silnie , odbywa się to poprzez fermentację cukru za pomocą mikroorganizmów, tworząc jeden z najpopularniejszych składników do wykorzystania nie tylko w kwaśnych cukierkach, ale jako przyłączeniowy w innych produktach spożywczych, suplementach, a nawet środkach czyszczących.

Przedłużony smak kwaśnych cukierków to zasługa kwasu jabłkowego

kwaśne cukierki dla dzieci Facebook

Jeśli zassałeś kwaśny cukierek Warheads, wiesz, że uderza cię raz, uderza dwa razy, a potem kwaśny smak po prostu trwa. Jest wytrwałość w kwaśnych cukierkach i to wszystko jest zamierzone. Według Przewodowy , kwas jabłkowy jest wprowadzany do mieszanki właśnie z tego długotrwałego powodu. 'Aby przedłużyć fałd, kwas jabłkowy jest powlekany uwodornionym olejem palmowym, który prawdopodobnie działa jak niewidoczny mechanizm uwalniania czasu' - stwierdzili. „Gdy olej topi się, uwalnia uderzenia kwasu jabłkowego”.

Kwas jabłkowy można naturalnie znaleźć w jabłka , morele, wiśnie i pomidory, więc jest to bardziej łagodny, cierpki smak. Ale według Żyj silnie , część jego roli w cukierkach kwaśnych polega na zwiększeniu intensywności kwaśnych i jednocześnie wzmocnieniu smaku owoców.

Przypadkowo kwas jabłkowy jest również powszechny w produktach do pielęgnacji skóry, zwracając uwagę na możliwość zmniejszenia oznak starzenia lub wspomagania leczenia trądziku. Może pocieranie kwaśnych głowic bojowych na twarzy może być teraz uważane za twoją nową? Ochrona skóry reżim?

Kwaśny cukierek ma niski poziom PH

kwaśne gumowate robaki

Jednym z powodów, dla których nasze kubki smakowe reagują na kwaśny cukierek, jest jego poziom pH. Termin poziom pH pochodzi od samego definicja terminu — moc wodoru. Poziom pH przedmiotu zależy od jego kwasowości. Według Myśl Co , skala pH jest skalą logarytmiczną, co oznacza, że ​​biegnie od 1 do 14, a każda liczba na skali określa inną szybkość. 'Każda całkowita wartość pH poniżej 7 (pH czystej wody) jest dziesięć razy bardziej kwaśna niż wartość wyższa, a każda cała wartość pH powyżej 7 jest dziesięciokrotnie mniej kwaśna niż ta poniżej' - powiedzieli. „Tak więc mocny kwas może mieć pH 1-2”

Według Foodbeast kwaśne cukierki mają poziom pH porównywalny z kwasem akumulatorowym. Jak się okazuje, każdy pikantny cukierek ma zazwyczaj pH około 3 lub 2,5 na skali, podczas gdy kwaśne cukierki mierzą około 1,8. Ale Warheads Sour Spray wygrywa koronę, ponieważ ma poziom pH 1,6. pH kwasu akumulatorowego wynosi 1, po prostu nieśmiałe w stosunku do marki Warheads, więc nic dziwnego, że kwasowość kwaśnych cukierków powoduje, że nasze oczy się rozszerzają.

Nasze kubki smakowe rozpoznają kwaśne cukierki

kwaśne cukierki w opakowaniach

Dużym powodem, dla którego jesteśmy skłonni cieszyć się zingiem z kwaśnych cukierków, są nasze kubki smakowe. Według Dzień Kobiet , dorośli mają średnio od 2000 do 10 000 kubków smakowych, które znajdują się na języku, jak większość ludzi rozpoznaje, ale znajdują się również na podniebieniu, aż do gardła.

Receptory te rozpoznają cztery główne smaki, w tym słodki, słony, gorzki i oczywiście kwaśny.

Według Zdrowie dzieci , kiedy człowiek żuje jedzenie, słodycze, gumę itp., uwalniane są substancje chemiczne w tym przedmiocie i uruchamiają receptory węchowe w nosie. Twoje kubki smakowe i te receptory współpracują ze sobą, aby stworzyć takie doznania smakowe. Te receptory chemiczne również mówią o tym mózgowi. Gdy twój mózg zacznie działać, uwalnia się serotonina aby pomóc Ci zrozumieć, że to, co masz w ustach, jest w rzeczywistości kwaśne (i pyszne).

Niektóre kwaśne cukierki zawierają te same składniki, co kwaśne piwo

kwaśne piwo

Jeśli kiedykolwiek miałeś kwaśny piwo , najprawdopodobniej spożyłeś napój z kwasem mlekowym. I ten sam składnik jest dodawany do niektórych kwaśnych cukierków.

Według Dyskusja o piwie domowym , kwas mlekowy znajduje się w piwach kwaśnych, a także w niektórych produktach mlecznych, takich jak Jogurt i maślanka. Piwowarzy stosują różne techniki wprowadzania kwasu mlekowego do piwa, co prowadzi do odczuwania kwaśności w napoju. Niektóre metody polegają na dodaniu kwasu mlekowego do piwa butelkowanego, ale inne wykorzystują go w procesie warzenia, aby uzupełnić lub wzmocnić smak kwaśnego piwa.

Według Univar kwas mlekowy jest nieco bardziej trwałym kwasem o łagodniejszym smaku i jest często używany w kwaśnych cukierkach dla równowagi, podobnie jak w przypadku kwaśnych piw. „Kwasy takie jak fumarowy, jabłkowy i mlekowy mogą utrzymywać się dłużej w zależności od innych parametrów formulacji. Te atrybuty mogą być pomocne w przypadku słodzików i aromatów, aby zrównoważyć ogólny profil smakowy”. oni powiedzieli.

Kwaśne cukierki naprawdę nie są takie stare

cukierki cytrynowe Facebook

Kwaśne cukierki, zwłaszcza te niezwykle kwaśne, które są dziś popularne, są wciąż stosunkowo nowe w porównaniu do wszystkich inny selekcje na rynku cukierków. Częściowo wynikało to z braku chęci wystraszenia konsumenta. Według NPR , masowo produkowane cukierki, szczególnie w XIX wieku, miały trochę zły rap. 'Cukiernicy musieli obawiać się obaw, że tanie słodycze zawierają szkodliwe chemikalia lub zostały wyprodukowane w brudnych warunkach' - stwierdzili. Z tego powodu ostatnią rzeczą, jaką chcieli zrobić producenci cukierków, było markowanie się jako dziwne lub niebezpieczne – nawet jeśli miało to być żartem. Głowice bojowe i toksyczne odpady to nazwy, które będą latać.

W końcu cukierki na Halloween zaczęły wyłamywać przemysł z tej formy, wprowadzając upiorne smakołyki, ale dopiero w 1954 r. Wprowadzono Atomic Fire Ball, że bolesne słodycze stały się znane w USA. NPR , długowieczny cukierek Lemonhead został wprowadzony w 1962 roku, wykorzystując kwas cytrynowy, który naśladuje kwaśny smak cytryny, a konsumenci zareagowali.

Jednak dopiero w 1993 r. szaleństwo super kwaśnych naprawdę pojawiło się na rynku dzięki Warheads. „Przywiózł go do tych brzegów Peter De Yager, założyciel Foreign Candy Co.” – powiedział. NPR . „Zdał sobie sprawę, że może mieć uderzenie w ręce. De Yager podróżował przez Azję Wschodnią, miejsce zerowe dla cukierków ekstra kwaśnych, próbując lokalnych odmian kwaśności, zanim znalazł najkwaśnszą ze wszystkich na Tajwanie.