Jak wyglądało menu KFC w roku, w którym się urodziłeś

Menu KFC rok, w którym się urodziłeś Nathan Stirk/Getty Images

Kocham ich lub nienawidzę, nie można zaprzeczyć rozległemu zasięgowi Kentucky Fried Chicken, znanego również jako KFC (i być może niektórym młodym czytelnikom KFC tylko dzięki jeden chwyt marketingowy w latach 90. ). Podczas gdy KFC zaczęło skromnie w maleńkim, malutkim miasteczku Corbin, Kentucky, Globalny wpływ restauracji jest ogromny, co jest możliwe po części dzięki słynnemu (lub być może niesławnemu, w zależności od opinii) uporowi pułkownika Sandersa i prostemu oddaniu smażonemu kurczakowi. Teraz jest ich więcej niż 24 000 restauracji KFC w ponad 145 krajach , z nową restauracją KFC otwieraną średnio co sześć godzin. KFC zatrudnia ponad 800 000 członków zespołu, a dwie trzecie restauracji KFC na świecie nie zostało jeszcze wybudowanych.

Menu KFC zmieniło się znacznie na przestrzeni lat i różni się w równym stopniu w zależności od tego, gdzie na świecie mieszkasz. Mimo to można znaleźć słynne czerwono-białe wiadro oryginalnego smażonego kurczaka KFC, z jego sekret 11 ziół i przypraw , w każdej jadłodajni, gdzie pozycja menu wiaderkowego stanowi 35 procent globalnej sprzedaży sieci. Następnie, w zależności od tego, gdzie jesteś, możesz znaleźć pikantne kanapki z kurczakiem, kanapki z rybą, a nawet desery Blizzarda zwane „Krushers”.Dowiedz się więcej o tych znaczących pozycjach menu KFC i nie tylko, przyglądając się, jak menu KFC zmieniło się w ciągu ostatniego prawie stulecia jego istnienia.

1930-1951: Pułkownik Sanders ma powolny start w środkowym Kentucky

pułkownik sanders Cindy Ord/Getty Images

Historia KFC to, przynajmniej na początku, również historia pułkownika Sandersa . Urodzony w 1890 roku, Sanders późno zaczął życie, wykonując różne prace, zanim ostatecznie przejął stację serwisową w Kentucky w wieku 40 lat w 1930 roku. Z biegiem lat sprawy nie były łatwe, ale w końcu Sanders wyrósł na imię dla siebie dzięki smażonemu kurczakowi, który oferował na wspomnianej stacji paliw. Lokalizacja staje się OG KFC, a następnie nazwana Sanders Court & Cafe , a z czasem przekształciła się w przydrożną atrakcję z miejscami do spożywania posiłków dla 142 klientów.

Menu koncentrowało się na smażonym kurczaku (oczywiście) i przez następną dekadę Sanders kontynuuje udoskonalić swój przepis 11 ziół i przypraw, które przyprawiają wariant smażonego kurczaka Original Recipe, który KFC oferuje do dziś. Jednak nie była to jedyna rzecz, która wyróżniała kurczaka Sandersa; miał też unikalny sposób smażenia drobiu, który gwarantował za każdym razem stały smaż, a jednocześnie przyspieszał proces smażenia, dzięki czemu pracownicy mogli szybciej wyprodukować więcej kurczaków większej liczbie klientów.1952-1956: Kentucky Fried Chicken jedzie do Utah

Utah KFC Danny La / Getty Images

Gdy pułkownik Sanders w końcu znalazł się na swojej drodze do życiowego sukcesu, w dojrzałym wieku 62 lat, postanowił przenieść swój pomysł na restaurację i otworzył pierwszą lokalizację franczyzową KFC. Ale zamiast oferować możliwość franczyzy swoim przyjaciołom i sąsiadom w pobliskich lokalizacjach w Kentucky, udał się nieco dalej – jadąc do Utah, aby otworzyć pierwszą lokalizację franczyzy KFC w Miasto Salt Lake .

Pierwszy franczyza Kentucky Fried Chicken menu nie różniło się aż tak bardzo od menu, które zobaczysz dzisiaj. Nieco ograniczone, pierwsze menu zawierało pudełka smażonego kurczaka w różnych ilościach wraz z wciąż popularnymi sosami z kurczaka, puree ziemniaczanym i sałatką coleslaw. Zamiast kultowych herbatników KFC, które dziś znajdziesz w menu, starsze zestawy zawierały gorące bułeczki i miód. „Pudełko na oszczędności” z dziewięcioma kawałkami kurczaka do wykarmienia trzech do czterech osób kosztowało zaledwie 2,25 dolara, podczas gdy „zwykłe pudełko” z trzema kawałkami kurczaka, bitymi ziemniakami, sosem, gorącą bułką i sałatką coleslaw kosztowało zaledwie 1,10 dolara.

1957–1963: Pojawia się kultowy kawałek opakowania KFC

Wiadro KFC James D. Morgan/Getty Images

To było tylko niedługo później że KFC sformalizowało pozycję menu, która stała się ikoną Americana i rozpoznawalną wśród gości na całym świecie: KFC Bucket. Chociaż KFC wcześniej technicznie sprzedawało wiadra z kurczakiem, oficjalne czerwono-białe wiadro na wynos z 15 kawałkami kurczaka, gorącymi bułkami i pintą sosu było hitem, gdy wprowadzono z pomarszczonym i uśmiechniętym obliczem pułkownika Sandera i Kentucky Fried Chicken Nazwa.sub dla octu jabłkowego

Wiadro było sprzedawany jako rozwiązanie dla zapracowanych gospodyń domowych na przełomie lat 50. i 60. Wystarczyło podnieść wiadro kurczaka z KFC, a następnie dodać do posiłku sałatkę lub warzywo, aby uzyskać kompletny, zbilansowany obiad dla przeciętnej rodziny. Gospodynie domowe mogły dla odmiany wyjść z kuchni, jednocześnie wypełniając swoje macierzyńskie obowiązki, a wszystkim smakowało smażonego kurczaka, który dobrze lizał palce.

1964-1969: Pułkownik Sanders odchodzi – a sos w KFC cierpi

tłuczone ziemniaki Facebook

Nie minęło dużo czasu, zanim KFC przekształciło się z tej pojedynczej lokalizacji franczyzowej w Salt Lake City w sensację w Ameryce Północnej. Do 1964 roku istniały setki lokalizacji KFC zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Kanadzie, a po wielu zalotach pułkownik Sanders zdecydował się spieniężyć i sprzedać firmę za ogromne 2 miliony dolarów i roczną pensję. Niestety umowa go nie uszczęśliwiła , a jego niezadowolenie sprowadzało się do zmian w menu (poprzez Nowojorczyk ).

Po odejściu Sandersa nowi właściciele postanowili zmienić przepis na sos z kurczaka, wybierając przepis, który był łatwiejszy do przygotowania dla przeciętnego pracownika, a także taki, który był znacznie szybszy do wykonania. Jeden z dyrektorów powiedział wtedy: „Spójrzmy prawdzie w oczy, sos pułkownika był fantastyczny, ale żeby go ugotować, trzeba było być stypendystą Rhodesa. Wymagało to zbyt wiele czasu, pozostawiało zbyt wiele miejsca na błędy ludzkie i było zbyt drogie”.

Pułkownik Sanders stał się niesławny dzięki odwiedzaniu miejsc KFC w całych Stanach Zjednoczonych i próbowaniu sosu, dzięki czemu franczyzobiorcy dokładnie wiedzieli, co myśli o ich pracy. Podczas gdy osobiście dążył do sosu tak dobrego, że „sprawi, że wyrzucisz durnego kurczaka i po prostu zjesz sos”, często ogłaszał sos w lokalizacjach franczyzowych jako zbyt płynny, zbyt kleisty i po prostu zły .

1970-1979: Sanders barwnie opisuje nowe pozycje menu KFC z lat 70.

ekstra chrupiący kurczak kfc Justin Sullivan/Getty Images

Lata siedemdziesiąte to ciągłe zaangażowanie w pozycje menu, które przede wszystkim rozsławiły KFC, z kilkoma dodatkami i rozszerzeniami. Nadal możesz dostać zwykłe pudełko obiadowe na menu z początku lat 70. , z tymi samymi trzema kawałkami kurczaka, sałatką coleslaw, puree ziemniaczanym, sosem i gorącą bułką, ale cena wzrosła z 1,10 do 1,35 dolara. Oprócz wiaderka rodzinnego KFC wprowadziło również beczka na początku lat 70., gdzie oferowano tylko 21 kawałków kurczaka, do serwowania siedmiu do dziesięciu osób; został oznaczony jako „idealny na imprezy”. Pod koniec lat 70. KFC zmienił nazwę Beczki na Pudełko na zderzak . Do tego czasu można było również znaleźć w menu nowe dodatki, takie jak sałatka owocowa, a także standardowe dodatki, które były częścią menu od lat 50., w tym mieszana sałatka z fasoli i sałatka ziemniaczana.

W 1974 KFC również wprowadził nowy produkt — wariant na oryginale smażony kurczak które można znaleźć do dziś: ekstra chrupiący kurczak. (Pułkownik Sanders, jak można się było spodziewać, również nie przejmował się tą zmianą menu, wywoływanie nowej pozycji menu „smażona kulka z ciasta d*** położona na wierzchu kurczaka.”) W tym momencie, aby uniknąć nieporozumień, KFC oficjalnie oznaczyło poprzednią opcję kurczaka „Oryginalnym przepisem”, aby odróżnić te dwie.

1980–1989: Kanapki z kurczakiem to kolejna granica dla KFC

kanapka z zingerem kfc

W latach 80. KFC wkroczyło na nieznane dotąd terytorium: kanapki z kurczakiem. Kurczak Mały (który pojawił się ponownie w menu w on 2012 ) został wprowadzony jako bardzo prosta kanapka z kurczakiem. Mała, kwadratowa i wyglądająca trochę jak suwak, kanapka Chicken Little była tak podstawowa, jak to tylko możliwe: kurczak na chlebie z majonezem. I ludzie kochał ich .

Tymczasem za granicą KFC pracowało nad innym rodzajem kanapki z kurczakiem, czymś nieco ostrzejszym i odważniejszym: Zinger . Po raz pierwszy wprowadzony na Trynidadzie i Tobago w 1984 roku, Zinger zawiera pikantny smażony kotlet z kurczaka, sałatę, majonez i bułkę z sezamem. Chociaż pozycja menu pojawiła się w Stanach Zjednoczonych dopiero w 2017 roku, kanapka odniosła szybki sukces na całym świecie. Według KFC, od 2017 r. Zinger był obsługiwany w ponad 120 krajach; więcej Zingerów sprzedaje się w Wielkiej Brytanii, Indiach i Australii niż gdziekolwiek indziej; a sama Australia sprzedaje rocznie ponad 22 miliony Zingerów.

1990-1992: Skrzydełka KFC i kurczak popcornowy pozostawiają trochę do życzenia

skrzydełka i bryłki kfc Facebook

Na początku lat 90. KFC rozszerzyło badania marki o inne formy i mody smażonego kurczaka — nie wspominając o w 1990 , Kentucky Fried Chicken zdecydowało się iść tylko z nazwą KFC, starając się uniknąć marnego piętna otaczającego słowo „smażony”. Więc zaraz potem, zamiast po prostu umieszczać smażonego kurczaka na bułce i nazywać to dniem, marka zdecydowała się wejść na jeszcze bardziej nieznane wody, z gorące skrzydła w 1991 roku i popcorn z kurczaka w 1992 .

najlepiej smakujące mrożone obiady dinner

Podczas gdy dla dzisiejszych gości gorące skrzydełka KFC są nieco więcej niż momentem na radarze restauracji, w tamtym czasie skrzydełka pojawiały się we wszystkich rodzajach lokali fast-food, więc dla KFC miało to sens, ze wszystkimi jego wiedzy o kurczakach, aby dostać się do gry. Na przykład w 1990 r. McDonald's sprzedawał Mighty Wings w wybranych lokalizacjach (zanim przywrócił je w całym kraju w 2014 r.), a następnie Pizza z Pizzeri Domino `s wprowadziła do swojego menu skrzydełka w 1994 roku.

Popcornowy kurczak zyskał nieco więcej uwagi, kiedy pojawił się na scenie w 1992 roku, ale recenzje nie zawsze były przychylne. Jak jeden recenzent dla Orlando Sentinel zauważył, „ten warczący dźwięk, który słyszysz, to pułkownik wirujący w grobie” i „pomimo nazwy, nie ma w tym popcornu i, sądząc po porcji, którą spróbowałem, nie ma też dużo kurczaka”.

1993-1994: Eksperymenty KFC z kurczakami trwają

Kurczak pieczony KFC Świergot

W 1993 , KFC wprowadziło produkt o nazwie „Colonel's Rotisserie Gold”, pieczony kurczak, który miał konkurować z podobnymi produktami Roy Rogers , targ bostoński ( dawniej Boston Chicken ), a nawet McDonald's. 1993 Chicago Tribune W artykule podano, że na rynkach testowych z obsługą reklam Rotisserie Gold poprawiła sprzedaż KFC o 20 do 30 procent w poszczególnych punktach sprzedaży.

Opcja Rotisserie Gold była dostępna w rozmiarze ćwiartki, połowy lub całego kurczaka, a towarzyszyły jej nowe dodatki, takie jak ryż ogrodowy, sałatka z makaronem i muffinka kukurydziana. Jeden AP artykuł cytował ówczesnego prezydenta KFC w USA: „KFC wyraźnie stara się uwspółcześnić markę. Domagali się tego konsumenci. Powiedzieli, że częściej przyjdą z niesmażonym kurczakiem.

kolendra limonka kalafior ryż chipotle

I chociaż Rotisserie Gold nie przetrwało, KFC przywróciło później grillowanego kurczaka na szerszą skalę, dostrzegając ciągłe, nowoczesne pragnienie niesmażonego produktu z kurczaka.

1995-2004: KFC łączy się z Campbell's Soup and Pepperidge Farm dla nowego produktu

KFC może ciasto Facebook

Eksperymenty z kurczakiem zwolniły pod koniec lat 90. i na początku 2000 r., ale KFC zdołało dodać do swojej oferty jedną interesującą nową pozycję menu, która jest podobna do eksperymentów z kurczakiem we wczesnych latach 90-tych. Kurczak z kurczaka KFC miał być nowym wynalazkiem amerykańskiego klasyka, zgodnie z komunikat prasowy . 13-uncjowy placek zawierał 2,5 uncji kurczaka duszonego w sosie opracowanym we współpracy z Zupa Campbella (składniki zawierały śmietanę, bulion drobiowy i przyprawy). Inne składniki obejmowały białe ziemniaki, groszek i marchew, a wszystko zostało zwieńczone skórką do ciasta opracowaną we współpracy z Pepperidge Farms.

KFC naprawdę rozwinęło czerwony dywan na przybycie tortu z kurczakiem, organizując ogromne wydarzenie związane z wprowadzeniem produktu w Nowym Jorku, które obejmowało największy na świecie rekord Guinnessa (w wadze 22 100 funtów), a nawet kilka tańczących marchewek i groszku – wszystko nadzorowane przez największy na świecie balon na gorące powietrze z kurczakiem, mierzący 75 stóp długości.

2005–2008: Najbardziej udana premiera produktu w historii KFC

KFC Snacker Świergot

Wydanie międzynarodowe pomogło umieścić tę nową pozycję w menu. W 2005 roku świat zmagał się ze strachem przed ptasią grypą, co nieco niesłusznie przysporzyło nam złej sławy naszym ulubionym drobiowym przyjaciołom. Skutkowała słaba sprzedaż ze strony KFC .

Tak więc KFC wypuściło swoją kanapkę Snacker w marcu 2005 roku. Bardzo podobna do poprzedniej kanapki KFC Chicken Little, która miała charakter bardziej przypominający suwak, Snacker była wyjątkowo chrupiącym paskiem kurczaka z majonezem z sałaty i papryki na bułce z sezamem (tak trochę bardziej jak Zinger, tylko bez pikantnego kurczaka). Ale prawdziwy urok Snackera może wynikać z jego ceny: zaledwie 0,99 USD za kanapkę.

Premiera Snackera przyszła we właściwym czasie i była jednym z najbardziej udane premiery produktów w historii KFC . Niektóre lokalizacje KFC odnotowały sprzedaż nawet 1000 kanapek tygodniowo, a 100 milionów przekąsek zostało sprzedanych w Stanach Zjednoczonych w ciągu zaledwie sześciu miesięcy.

„KFC Snacker jest wielkim hitem wśród konsumentów, ponieważ zaspokaja ich zapotrzebowanie na wysokiej jakości, przystępną cenowo, przenośną kanapkę z kurczakiem” – powiedział ówczesny wiceprezes ds. marketingu w KFC. „KFC Snacker jest przykładem tego, jak KFC staje się coraz bardziej istotny dla dzisiejszych konsumentów. Apelujemy zarówno do osób indywidualnych, jak i rodzin, oferując produkty, które są dostosowane do ich potrzeb związanych ze stylem życia”.

2009: KFC robi drinki

kruszarka kfc Świergot

W 2009 roku KFC wypuścił kolejny hit, choć ta opcja była skoncentrowana na rynku międzynarodowym. Krushers to linia napojów, zarówno mlecznych, jak i owocowych, z dodatkami. Na przykład, Kruszarki dostępne w Indiach to Strawberry Storm, który zawiera chrupiące truskawki w kremowym jogurcie i mlecznej brei oraz Chocopeanut Bolt, z zmieszanymi razem czekoladowymi ciasteczkami, masłem orzechowym i syropem.

Pierwotnie wprowadzony w Australii (choć nie jest już dostępny na tym rynku), premiera Krushers była największa premiera napojów w Yum! Historia marek, Inc. W niektórych międzynarodowych lokalizacjach KFC dostępne są teraz nawet w sklepach doświadczenia Krushers, z barami, w których można tworzyć własne napoje Krushers. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że produkt Krushers zyskał ogromną rzeszę fanów na całym świecie, z oddanymi Strony na Facebooku , petycje przywrócić go na poprzednie rynki, a nawet memy . Kiedy KFC usunęło Krushers z Australii, publikacje regionalne nazwały to 'Koniec ery.'

2010: KFC „podwaja się” w swojej grze kanapkowej z kurczakiem

zagiąć

Na początku nowej dekady KFC postanowiło przenieść sprawy na zupełnie nowy poziom, jeśli chodzi o kanapki z kurczakiem. Po „dziko” udanym teście rynkowym, Uruchomienie KFC Double Down, kanapkę z kurczakiem bez bułki. Zamiast tego kanapka to dwa grube filety z kurczaka (smażone lub grillowane), łączące dwa kawałki bekonu, dwa stopione plastry sera i sos. Oczywiście, podczas gdy niektórzy goście byli zachwyceni pomysłem, czego dowodem był sukces wprowadzenia na rynek, wielu spekulowało na temat wartości odżywczej kanapki (w końcu wygląda na to, że jest strasznie dużo smażonego kurczaka). KFC było szybko obalić twierdził jednak o zawyżonej zawartości kalorii i zwrócił uwagę, że dzięki 540 kaloriom Double Down był podobny pod względem liczby kalorii do wielu burgerów typu fast food.

Tymczasem w 2010 roku KFC postanowiło dodać na stałe jego kanapkę z rybą Colonel's Catch do menu. Kanapka, zrobione z Alaskan Pollock, zwieńczony sosem tatarskim i bułką z sezamem, był wcześniej dostępny tylko dla gości podczas Wielkiego Postu na wybranych rynkach.

2012: KFC przywraca kultowy klasyk… tak jakby

Kanapka z przekąskami KFC Facebook

W 2012 roku KFC postanowiło przywrócić ulubioną kanapkę Chicken Little z lat 80., z kilkoma poprawkami, które, niestety dla marki, nie zostały tak dobrze przyjęte, zwłaszcza gdy wielu gości wciąż miało kanapkę KFC Snacker z tyłu swoich umysły.

Nieco droższe niż przekąski 0,99 USD, po 1,29 USD za sztukę nowe Kurczaki nie były tak suwakowe jak poprzednie Chicken Littles z lat 80., z podłużną bułką, a nie kwadratową. W nowej wersji pojawił się też element, którego nie było na poprzedniej kanapce: pikle. Jaka jest kluczowa różnica między nowymi Chicken Littles a poprzednimi Snackerami? Snacker zawierał bułkę z sezamem i sałatę zamiast pikli.

„Rozumiem, dlaczego każdy, kto tęskni za powrotem do czasów świetności, byłby rozczarowany przywłaszczeniem dobrego imienia Kurczaka Małego przez tę nową kanapkę, ale to nie znaczy, że ta nowa sztuczka nie może być sama w sobie przyjemną kanapką”. powiedziany jeden recenzent . Chociaż następnie ustalili, że niestety nowa kanapka nie spełniła oczekiwań.

czy koks jest dla ciebie zero?

2016: KFC podkręca atmosferę gorącym kurczakiem Nashville i porannym menu

Gorący kurczak KFC z Nashville Facebook

W 2016 roku rozpoczęło się KFC wprowadzamy dania śniadaniowe z kurczaka na całym świecie . Początkowo lokalizacje takie jak w Wielkiej Brytanii otrzymały nowe dodatki do menu, takie jak kanapki śniadaniowe ze smażonym kurczakiem, bekonem, ketchupem i jajkiem sadzone w bułce. Obecnie można znaleźć szerszą gamę pozycji śniadaniowych w różnych lokalizacjach KFC, takich jak menu śniadaniowe w Singapurze , na którym znajduje się półmisek ze smażonym kurczakiem, jajkami, bekonem, plackiem ziemniaczanym i chlebem; burrito z kurczakiem, pomidorem, jajkiem i boczkiem; i m.in. owsianka zwieńczona smażonym kurczakiem.

Podczas gdy Stany Zjednoczone nie otrzymały tak fajnej zmiany w menu, jak opcje śniadaniowe KFC, KFC zaoferowało amerykańskim gościom nową Gorący kurczak z Nashville? opcja, która ma sens, biorąc pod uwagę Szał na gorące kurczaki w Nashville który rósł pod koniec 2010 roku. Gorące paski z kurczaka z Nashville z KFC zostały doprawione pieprzem cayenne, czarnym pieprzem i papryką i podawane razem z surówką colesław i piklami, aby zwalczyć upał.

2018: KFC wprowadza „idealne jedzenie na kaca”

Smażony kurczak marynowany KFC KFC

Wyprawa KFC w kierunku nadchodzących trendów kulinarnych była kontynuowana w 2018 roku, kiedy odwrócił swoją uwagę od gorącego kurczaka z Nashville na kurczaka smażonego w marynacie — choć ten ostatni nie zyskał takiej samej popularności.

Czym dokładnie jest kurczak smażony w zalewie? Właśnie jeden z kilku limitowanych smaków, którymi bawiło się wtedy KFC , takich jak dymny górski kurczak z grilla i złoty kurczak z Georgii. Kurczak smażony w marynacie był po prostu kurczakiem panierowanym w standardowej panierce KFC, ale następnie polany sosem, który nadał mu piklowy smak, zrobionym z octu, koperku, maślanki i innych składników, których można się spodziewać. Diners mogli zamówić smażony sos ogórkowy do swoich kanapek, przetargów i ekstra chrupiącego kurczaka.

laska spełni lodowy sen

Recenzenci nazwał kanapkę „doskonałym jedzeniem na kaca” i określił ją jako „wspaniałą” i zasługującą na histerię. W komunikacie prasowym Przewidywane KFC że produkty o smaku marynowanym staną się najmodniejszą pozycją w menu w nadchodzących miesiącach/latach. Ta prognoza jeszcze się nie pojawiła, ale wydaje się, że recenzje tego elementu menu były pozytywne na całym świecie, co sprawia, że ​​jego ograniczony czasowo wygląd jest o wiele bardziej bolesny.

2019: Skrzydła KFC na więcej niż jeden sposób

poza kurczakiem mięsnym w kfc Facebook

W 2019 roku KFC przywróciło skrzydła na więcej niż jeden sposób.

Pierwszy , marka przywróciła swoje tradycyjne skrzydełka z kurczaka – nazwane Kentucky Fried Wings były dostępne w czterech smakach, w tym zwykłym, miodowym grillem, bawole i Nashville hot. Stała pozycja menu była dostępna w ilościach po sześć, 12, 24 i 48 sztuk. Wszystkie były z sosem ranczo. Według recenzentów: „Otrzymaliśmy rozrzut wszystkich czterech smaków i byliśmy zaskoczeni i pod wrażeniem chrupkości i w pełni obecnego czynnika przyprawowego, nawet w wersji bez sosu”.

Następnie KFC wskoczyło na trend mięsa roślinnego, z nowe partnerstwo z Beyond Meats, które pozwoliły na produkty roślinopodobne z kurczaka że marka o nazwie Beyond Fried Chicken. Smażony tak jak zwykły kurczak, Beyond Fried Chicken jest obecnie dostępny z sosami do maczania jako część zestawu lub w porcjach po sześć lub 12 kawałków. Warto jednak zauważyć, że KFC umieszcza na swojej stronie internetowej zastrzeżenie, że Beyond Fried Chicken nie jest wegetariański ani wegański, ponieważ pozycja menu jest przygotowywana w tych samych frytownicach, które są używane do zwykłego kurczaka.

2020: Jedna z najbardziej skandalicznych zmian w menu KFC ze wszystkich

ćwiartki ziemniaczane kfc Facebook

Jedna z najbardziej skandalicznych zmian w menu, w 2020 roku KFC wstrząsnęło światem jadłodajni dzięki usuwanie ćwiartek ziemniaków z menu stron, zastępując ukochaną pozycję menu frytkami Secret Recipe (które naprawdę otrzymały słabe recenzje). Frytki są przyprawione 11 ziołami i przyprawami używanymi do smażonego kurczaka Original, połączenie, które niektórzy przyznają, że po prostu nie zadziała.

Na Jasnej stronie? W 2020 roku KFC zaprezentowało nową linię charakterystycznych sosów do dipów w całym kraju. Od października 2020 r. goście mają do wyboru odnowioną linię ranczo, miodowy grill, musztardę miodową i gorące sosy, a także tajemniczy sos KFC. Więc jaka jest tajemnica sosu? Więc to marka opisuje jako pikantny słodki z odrobiną wędzenia, doskonale komponujący się z Extra Crispy i frytkami Secret Recipe.

Czy jednak nowy sos do maczania wystarczy, aby zrekompensować zniknięcie ćwiartek ziemniaczanych z KFC? Tylko czas pokaże, czy ukochana pozycja w menu pojawi się ponownie za dekadę lub dwie w przyszłości.