Jak to jest naprawdę pracować w sklepie z dolarami?

Znak sklepu dolara Justin Sullivan/Getty Images

Sklep za dolara: jedyne miejsce, w którym można kupić sezonowy wystrój, test ciążowy i 1 $ stek wszystko pod jednym dachem. Są jednocześnie chwalebne i przerażające, na tyle atrakcyjne, że nawet najbardziej zdeklarowani minimaliści zastanawiają się, czy w rzeczywistości powinni wydać 20 dolarów na rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebują, ale wciąż w jakiś sposób chcą. Niezależnie od tego, czy zatrzymałeś się tylko po to, żeby się pospacerować, czy odkryłeś, że jest to idealne miejsce do Kup artykuły spożywcze w trudnych czasach musisz oddać go sklepowi za dolara za to, że daje nam to, czego potrzebujemy, po drastycznie obniżonej cenie.

Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak te wszystkie rzeczy trafiają na półki sklepowe (lub do alejek sklepowych zerkając z pudeł, musisz sam się przekopać)? Jest wiele rzeczy, których prawdopodobnie nie wiesz o ludziach, którzy pomagają spełnić wszystkie Twoje potrzeby związane z zakupami w niedrogim sklepie. Czy dużo się uczą w pracy? Być może. Ale może to być również ciężka branża – zwłaszcza jeśli masz nadzieję na uczciwą i odpowiednią pensję.Przyjrzyjmy się bliżej, aby dowiedzieć się, jak naprawdę wygląda praca w sklepie za dolara. Prawda może cię po prostu zaskoczyć.

Pracownicy sklepu dolara mogą być całkowicie przepracowani

Pracownicy sklepu dolara mogą być przepracowani

Wiesz, kiedy masz tak wiele do zrobienia w pracy, że myślenie o tym po prostu boli mózg? Prawdopodobnie wszyscy mieliśmy od czasu do czasu takie doświadczenia i nie jest to dobre. Wystarczy, że zdarza się to kilka razy w miesiącu, ale wyobraź sobie, jak by to było, gdyby to była twoja rzeczywistość. Każdy. Pojedynczy. Dzień. Z tym boryka się wielu pracowników sklepów za dolara, gdy codziennie wracają do pracy.

To dlatego, że pracownicy sklepów dolarowych często się zdarzają całkowicie przepracowany i super długie godziny pracy. Często sklepy dolarowe nie chcą zatrudniać wielu pracowników, ponieważ chcą utrzymać niskie koszty. Z tego powodu na podłodze często nie ma wystarczającej liczby osób, aby zaopatrywać się w półki i dbać o klientów. To sprawia, że ​​ludzie, którzy tam są, mają o wiele więcej luzu, niż prawdopodobnie chcą.Nie ma znaczenia, jak dobrze wykonujesz swoją pracę — jeśli nie masz wystarczającej pomocy, trudno będzie dobrze prowadzić sklep bez poczucia, że ​​ciągle musisz być w ruchu, a to nie jest dobre uczucie dla każdego pracownika, z którym trzeba mieć do czynienia na bieżąco.

Pracownicy sklepu z dolarem zarabiają niewiele więcej niż płaca minimalna

Płaca minimalna w sklepie w dolarach

Dobra, więc praca w sklepie za dolara może być stresująca. No i co z tego? Ludzie codziennie chodzą do stresującej pracy i są w stanie poradzić sobie ze stresem, ponieważ otrzymują dobrą pensję. Można by oczekiwać, że pracownicy sklepów dolarowych dostaną dobre wynagrodzenie, biorąc pod uwagę to, jak ciężko pracują, ale zdecydowanie tak nie jest. W rzeczywistości, według W rzeczy samej , większość współpracowników w sklepach dolarowych nie zarabia znacznie więcej niż płaca minimalna .

Wielu pracowników skarżyło się na niskie zarobki, powołując się na takie dane, jak 9 dolarów za godzinę. Taka płaca jest trudna do utrzymania w dowolnym miejscu w kraju, ale na pewno nie obniży jej w dużych, a nawet średnich miastach.DO kierownik sklepu mogą zarabiać wyższą pensję niż ich współpracownicy, ale często mają też do wykonania więcej pracy niż ich pracownicy. Przy średniej cenie zaledwie 17,23 USD za godzinę, nadal nie jest to dużo pieniędzy, na których można polegać. Jeśli potrafisz awansować na kierownika dystryktu, zarobisz prawie 70 000 dolarów rocznie, ale nie powinieneś być zmuszony wspinać się tak wysoko po drabinie tylko po to, by związać koniec z końcem.

Menedżerowie sklepów typu Dollar mogą spodziewać się znacznego luzu

Tag pracownika sklepu dolara Facebook

Co się dzieje, gdy pracownicy sklepu nie są wystarczająco opłacani i nie ma wystarczającej liczby pracowników do wykonania całej pracy, którą należy wykonać? Najwyraźniej w wielu sklepach dolarowych menedżerowie muszą nadrobić luz. Chociaż dostają tytuł i dodatkową gotówkę w każdej wypłacie, niektórzy menedżerowie sklepów dolarowych zdali sobie sprawę, że tak naprawdę są menedżerami tylko z nazwy.

Weźmy na przykład Dawn Hughey, której historia została przedstawiona w HuffPost artykuł. Została menedżerem w Dollar General, w którym pracowała po zaledwie czterech miesiącach. Choć wiązała duże nadzieje z nowym stanowiskiem, szybko zdała sobie sprawę, że nie o to się targowała. Zamiast pracować w typowym 40-godzinnym tygodniu pracy, od Hugheya oczekiwano, że będzie miał jak najniższą listę płac, co często oznaczało 12-godzinny dzień pracy, sześć dni w tygodniu. Nie jest to dokładnie to, na co możesz liczyć, gdy zajmujesz stanowisko kierownicze w sklepie za dolara.

Menedżerowie nie tylko przerzucają papiery. Hughey powiedział, że bardziej czuje się robotnikiem fizycznym niż kierownikiem. Nie jest to do końca pozytywny punkt sprzedaży dla potencjalnych pracowników rozważających pracę w tej firmie.

W sklepach dolarowych panuje wysoka rotacja

Sklepy dolarowe mają wysokie wskaźniki rotacji Joe Raedle/Getty Images

Prawdopodobnie nie zaskoczy Cię informacja, że ​​w sklepach dolarowych panuje bardzo wysoki wskaźnik rotacji. Pracownicy nie pozostają tam długo, zanim zmniejszą straty i poszukają lepszej pracy. Aljazeera nazywa problem wysokich obrotów w sklepach dolarowych jednym z „problemów endemicznych dla tego rynku artykułów spożywczych” i przedstawia ten problem jako powiązany z wieloma innymi problemami w całej branży.

Zgodnie z tym artykułem, kierownictwo często reaguje na kryzysy na rynku sklepów dolarowych jeszcze bardziej obcinając fundusze dla sklepów, co oznacza, że ​​ludzie zarabiają mniej i szybciej wychodzą. Zamiast tego przemawia za podniesieniem płac w celu stworzenia wyższej jakości zatrudnienia, dzięki czemu pracownicy będą chcieli dłużej pozostać na swoich stanowiskach.

W końcu, jeśli słabo zarabiasz za pracę, która może być trudna, pracowita i niezbyt satysfakcjonująca, dlaczego nie miałbyś odejść przy pierwszej nadarzającej się okazji? To po prostu ma sens.

Niektórzy pracownicy sklepów dolarowych mają trudności z uzyskaniem podwyżki

Podwyżka pracowników sklepu dolarowego Spencer Platt/Getty Images

Jeśli naprawdę interesuje Cię, jak to jest pracować w sklepie za pieniądze, wystarczy, że przejdziesz w przeglądarce do YouTube, aby znaleźć mnóstwo filmów, w których byli i obecni pracownicy zgłaszają swoje skargi (i rozmawiają o tym, co im się podoba) o pracy w sklepach dolarowych. Jednym z YouTuberów, który udokumentował swoje doświadczenie w pracy w Dollar Tree, jest Angelica G .

co jest dobre w chlebie panera

Przede wszystkim powiedziała, że ​​trudno jest awansować, ponieważ po prostu nie ma zbyt wielu dostępnych stanowisk. Jeśli nie pracujesz jako kasjer w przedniej części sklepu, możesz pracować jako sprzedawca lub zarządca — i najwyraźniej to wszystko. Tak więc, o ile nie chcesz przejść do zarządzania, może nie być najlepszym miejscem, w którym możesz się znaleźć, jeśli próbujesz wspiąć się na drabinę korporacyjną.

Ale co z zarabianiem większej ilości pieniędzy w sytuacji, w której się znajdujesz? Według Angeliki to przegrana sprawa. Powiedziała: „Po prostu wiedz, że nie ma żadnej nadziei, absolutnie żadnej nadziei, że dostaniesz podwyżkę”. Cóż, może to nie być do końca prawdą, ponieważ kontynuuje to, mówiąc, że faktycznie dostała podwyżkę po sześciu miesiącach w firmie. Ale ile? Dziesięć centów. Nie wydaje się, żeby to miało duży wpływ na miesięczne rachunki.

Możesz zdobyć przydatne doświadczenie pracując w sklepie za dolara

Doświadczenie pracownika sklepu dolara Facebook

Chociaż praca w wielu sklepach typu „dolar” nie brzmi jak bułka z masłem, nie jest to całkowita strata czasu, jeśli chcesz zdobyć cenne umiejętności, z których będziesz mógł korzystać przez całą swoją karierę, według niektórych Dolar generał pracownicy, którzy napisali w dniu W rzeczy samej . Większość z tych umiejętności jest dość prosta, jak na przykład nauka obsługi kasy lub zaopatrywania półki sklepowej. Jak możesz sobie wyobrazić, istnieje mnóstwo podobnych prac, które wymagają tych umiejętności.

Ale to nie tylko te konkretne umiejętności zdobywają niektórzy pracownicy sklepów za dolara. Możliwe jest również zdobycie umiejętności ludzi i obsługi klienta. Praca z klientami może być trudna, ponieważ YouTuber i Drzewo dolara pracownik Angelica G . może potwierdzić. Ale uczenie się, jak radzić sobie z ludźmi, w środowisku handlowym lub innym, jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych umiejętności, które możesz zdobyć w prawie każdej pracy.

Pracownicy sklepu Dollar mają do czynienia z dużym bałaganem w pracy

Bałagan w sklepie dolarowym Facebook

Pamiętaj, gdy wspomnieliśmy, że pracownicy sklepów dolarowych często muszą pracować kije szkieletowe ? Po prostu nie ma zbyt wielu pracowników w jednym sklepie o wartości jednego dolara, co oznacza, że ​​jest o wiele więcej pracy do wykonania niż ludzie. Dlatego przy następnej wizycie możesz doświadczyć długich kolejek lub niezadowolonych pracowników Drzewo dolara .

Ale kolejną nieoczekiwaną konsekwencją tych szkieletowych sztabów jest bałagan. Insider biznesowy odwiedził Dollar Tree, aby dowiedzieć się więcej o sklepie i dlaczego jest tak atrakcyjny dla konsumentów (w końcu branża sklepów dolarowych przeżywa boom). To, co znaleźli, to pudła pełne towarów pozostawionych w alejkach, rzeczy porozrzucane po całym sklepie i istny bałagan na każdym kroku.

Jednak zamiast tego bałaganu odpychającego kupujących, Insider biznesowy zastanawia się, czy bałagan ma coś wspólnego z sukcesem sieci. Może, być może, nadaje się do doświadczenia przypominającego poszukiwanie skarbów, które sprawi, że klienci będą wracać. W końcu, czy znalezienie czegoś niesamowitego w sklepie dolarowym nie jest bardziej satysfakcjonujące niż zamawianie dokładnie tego, czego potrzebujesz od Amazona?

Praca w sklepie za dolary może być technicznie łatwa... ale psychicznie wyczerpująca

Odsączony od pracy w sklepie dolarowym

Technicznie rzecz biorąc, wiele pracy, którą wykonują pracownicy sklepów dolarowych, nie jest takie trudne. Na pytanie wielu pracowników w Dolar generał powiedział, że to łatwa praca, zwłaszcza jeśli chodzi o obsługę kasy i zaopatrywanie sklepowych półek. Jak trudne może być w końcu tego rodzaju zadanie?

Ale to, że praca na pierwszy rzut oka jest łatwa, nie oznacza, że ​​łatwo jest tam być na co dzień. Jak wspomniano wcześniej, w sklepach często brakuje personelu, co oznacza, że ​​pracownicy muszą zrobić o wiele więcej, niż może być to rozsądne w krótkim czasie. Nawet proste zadania, pospieszne i ułożone jeden na drugim, mogą stać się przytłaczające.

Być może najtrudniejsza część pracy w sklepie dla niektórych pracowników sprowadza się do pracy z publicznością. Jeden z respondentów Quora powiedział, że zajmowanie się ludźmi w sklepach może być „wyczerpujące psychicznie”. Angelica G . wydawała się zgadzać, ponieważ wspomniała, że ​​klienci mogą stać się bardzo niecierpliwi, gdy nie ma wystarczającej liczby osób obsługujących kasy… a każdemu, kto kiedykolwiek pracował w handlu detalicznym, ten problem nie wydaje się zbyt daleko idący.

Pracownicy sklepu Dollar zawsze zaopatrują się w nowe przedmioty new

Produkty sezonowe w sklepie dolarowym Spencer Platt/Getty Images

Ostatnim razem, gdy postawiłeś stopę w sklepie za dolara, być może byłaś tam po tanie jedzenie, zaskakująco przyzwoite środki czyszczące, a nawet tani test ciążowy (tak, są niezawodny ). Ale jest większa szansa, że ​​byłeś tam dla niektórych produktów sezonowych. Czy wiesz, że aż 49 procent biznesu w Dollar Tree pochodzi z produktów sezonowych? Insider biznesowy )?

Klienci nie chcą w kółko oglądać tych samych starych produktów, dlatego w sklepach za dolary zawsze pojawiają się nowe sezonowe rzeczy. Ale dla pracowników oznacza to konieczność uzupełniania zapasów. To może nie brzmieć jak wielka sprawa, ale pamiętaj, że jeśli nie masz wielu rąk do pomocy, zaopatrzenie całego sklepu może być bardzo pracochłonne, zwłaszcza jeśli musisz to robić regularnie. Być może dlatego Insider biznesowy okazało się, że lokalne Drzewo Dolarowe jest tak zatłoczone i bałaganiarskie z pudłami przepełnionymi sezonowymi? rzeczy .

Pracownicy sklepu Dollar muszą oglądać filmy szkoleniowe

Pracownicy sklepu Dollar muszą oglądać filmy szkoleniowe

Praca w małym, niezależnym sklepie często znacznie różni się od pracy w dużej firmie. Kiedy pracujesz w dużej firmie, często ma ona bardzo szczególne sposoby robienia rzeczy. Z pewnością zobaczysz to w firmie Dollar General, która wymaga od przychodzących pracowników oglądania mnóstwa filmów szkoleniowych zwanych CBL, co oznacza „uczenie się oparte na komputerze”. Najwyraźniej te długie filmy mogą być irytujące, ale dostarczają nowym pracownikom niezbędnych informacji, których będą potrzebować podczas pracy.

Jeden Użytkownik Quora ostrzegł osoby wchodzące do firmy, aby zwracały szczególną uwagę na filmy szkoleniowe, ponieważ uszkodziły sobie ramię w niepotrzebnym wypadku. Praca w sklepie za pieniądze może być fizycznie wymagającą i męczącą pracą, z dużą ekspozycją na opinię publiczną, dlatego ważne jest, aby wszyscy pracownicy otrzymywali informacje potrzebne do pracy w tym miejscu tak bezpiecznie, jak to możliwe — zwłaszcza w świetle nowych obaw związanych z koronawirusem w sklepach w całym kraju.