Co to znaczy, gdy młode marchewki zaczynają blednąć?

Marchewki

Marchewki są jedną z najbardziej lubianych warzywa jemy. Są bardzo pożywne i łatwe do chrupania, jeśli jesteś w podróży. Na mieszkańca Amerykanie zjedli około 13,6 funta marchwi w 2019 r Statystyka ). To dużo chrupania. Może cię zaskoczyć informacja, że ​​marchewka pochodzi z Afganistanu w 900 r., ale odmiana pomarańczy, która stała się tak popularna w Stanach Zjednoczonych, pojawiła się w Europie dopiero między XV a XVI wiekiem (poprzez WebMD ). Dziś to chrupiące i smaczne warzywo jest reklamowane jako niskokaloryczna żywność o wysokiej zawartości błonnika. Dzięki zawartości zaledwie 25 kalorii i 2 gramom błonnika na pół filiżanki marchewka może pomóc w utrzymaniu przycięcia talii. Te dzieci są również przepełnione witaminą A i mogą zapewnić 73 procent dziennego zalecanego spożycia, promując zdrowy wzrok i skórę.

Ale czy kiedykolwiek zauważyłeś białe plamy na swojej marchewce i zastanawiałeś się, czym one są i czy marchewki nadal nadają się do jedzenia? Cóż, nie jesteś sam. Kiedyś uważano, że te pudrowe białe plamy były wynikiem pozostałości chloru, który był używany podczas przetwarzania marchwi. To Legenda miejska zasugerował nawet, że te białe plamy mogą być problemem zdrowotnym związanym z rakiem (poprzez: Rada ds. Jakości Wody i Zdrowia ). Na szczęście tak nie jest, a oto, co musisz wiedzieć, kiedy białe plamy zaczynają magicznie pojawiać się na twojej marchwi.Białe plamki na marchwi oznaczają, że marchewka wysycha

Moczenie marchewki w wodzie

Białe plamy na marchewce są wynikiem wysychania marchewki. To naturalna reakcja marchwi na utratę wilgoci. Czasami nazywane „białym rumieńcem”, te plamy nie stanowią absolutnie żadnej szkody do jedzenia (poprzez Pogromcy mitów żywieniowych ). Dlaczego tak się dzieje? Rada ds. Jakości Wody i Zdrowia sugeruje, że ten proces wysychania występuje często u młodych marchwi, ponieważ nie mają one zewnętrznej skóry, która by je chroniła. Marchewki dla dzieci są często robione przez siekanie dużych marchewek, które zostały obrane , pozostawiając odsłoniętą powierzchnię marchewki, co skutkuje chropowatą powierzchnią, która rozprasza światło, tworząc idealne środowisko dla powstania białego rumieńca.

Aby pozbyć się białych plam, możesz namoczyć marchewki w wodzie na kilka minut; jeśli jednak zauważysz, że plamy nie znikają, może to być wynikiem zadrapania lub skaleczenia marchewki. Enzymy marchwi odpowiadają, tworząc coś, co nazywa się ligniną, którą można znaleźć w ścianach komórkowych roślin. W takim przypadku nie będziesz w stanie ożywić marchewki, a białe plamy będą się utrzymywać. Ale to nie sprawi, że będą mniej smaczne (poprzez Zjedz lub wyrzuć ).

najlepiej sprzedający się batonik