Czym jest dżem pomidorowy i czym różni się od ketchupu?

konfitura pomidorowa w słoiku

Jeśli chcesz wiedzieć, jaka jest różnica między dżemem pomidorowym a Keczup , być może zastanawiałeś się nad niuansami galaretka i dżem także. Tak się składa, że ​​dwa zestawy przypraw różnią się w podobny sposób. Jeśli chodzi o słodkie, owocowe pasty, galaretka nie zawiera kawałków owoców i jest tylko sokiem owocowym w galarecie. Dżem ma więcej kawałków owoców (przez Gruntownie ). Ketchup bardziej przypomina galaretkę, a dżem pomidorowy bardziej przypomina dżem.

podgrzej smażoną frytownicę z kurczaka

Powód, dla którego dżem pomidorowy i keczup mają różne konsystencje, sprowadza się do tego, jak każdy z nich jest przygotowywany, podobnie jak galaretki i dżemy. Ketchup robi się z pomidorów, które są puree, gotowane i dokładnie odcedzane. Dodatkowy cukier, ocet i inne przyprawy są następnie dodawane, gdy keczup zostanie zasadniczo przekształcony w gęsty sok (przez Uniwersytet Łyżka ).Jednak dżem pomidorowy robi się z pomidorów, które są grubo posiekane i gotowane z większą ilością cukru niż w przypadku keczupu. Czasami dodaje się pektynę, aby działała jako środek wiążący. Po ugotowaniu dżemu pomidorowego pomidory nigdy nie są przecedzane, dzięki czemu produkt końcowy ma konsystencję bardziej przypominającą chutney lub dżem.

Czym różnią się składniki

ketchup z pomidorami wokół niego

Ketchup i dżem pomidorowy w dużej mierze zawierają te same podstawowe składniki. Na przykład dżem pomidorowy robi się z pomidorów, cebuli, zielonego pieprzu, czosnku, cukru i ocet winny , podobnie jak ketchup. Jednak dżem pomidorowy może mieć ostrzejszy smak, który jest słodszy i bardziej kwaśny niż typowy keczup (przez Dziennik dla mężczyzn ). Dżem pomidorowy można doprawić przyprawami, takimi jak płatki czerwonej papryki, sól do marynowania, cynamon, imbir, a nawet ziele angielskie (przez Noshing z Nolandami ). To, co może wydawać się niezwykłym smakiem w dżemie pomidorowym, w rzeczywistości stanowi świetny dodatek do dań takich jak pieczony kurczak, steki z miecznika, burgery, a nawet kanapka z szynką i brie.

Jeśli zauważysz, że patrzysz na coś, co bardzo przypomina ketchup, ale wygląda na bardziej chrupiące, to prawdopodobnie jest to dżem pomidorowy. Nie bój się podnieść słoika i spróbować zamiast keczupu. Po prostu może się okazać, że naprawdę kochasz odważniejsze smaki dżemu pomidorowego.