Czym tak naprawdę jest woda sodowa?

Nalewanie wody gazowanej

Woda sodowa, soda klubowa, seltzer, woda gazowana , tonik – jaka jest różnica? Jest istnieje nawet jeden, czy też wszystkie te różne terminy ogólnie oznaczają to samo? Jesteśmy w złotym wieku dla wody z bąbelkami. Wygląda na to, że każdego dnia pojawia się nowa marka, która może pochwalić się inną gamą smaków, z różnymi korzyściami zdrowotnymi i naturalnymi składnikami, które podnoszą stawkę w tym orzeźwiającym wybuchu musu, którego wielu z nas nie ma dość. To nawet nie liczy jednoczesnego wzrostu rise twarde seltzery , przenosząc ten trend na rynek napojów dla dorosłych. Dlatego ważniejsze niż kiedykolwiek jest zrozumienie, co mamy na myśli, kiedy mówimy „woda sodowa”. Jeśli poprosimy o to na przykład w restauracji, czy rzeczywiście dostaniemy to, co mamy na myśli?

imiona Starbucksa na kubkach

Szczęśliwie, Łupek złamał taksonomię wody, która się błyszczy. Okazuje się, że to własny mały świat H2O z odrobiną kęsa! Według artykułu „woda gazowana”, „woda gazowana”, „woda gazowana” i „woda gazowana” to tak, to samo. Wszystkie odnoszą się po prostu do wody, która jest gazowana, albo naturalnie, co może się zdarzyć w niektórych źródłach mineralnych, albo w zbiornikach z dwutlenkiem węgla. Stamtąd musimy dalej rozbić rzeczy, aby wyłapać pewne podobieństwa i różnice, które mogą wydawać się subtelne, ale w rzeczywistości mogą określić, dlaczego lubisz jedną wodę musującą nad drugą.Jak odróżnić wodę sodową od seltzer, tonik i nie tylko

Osoba otwierająca butelkę wody gazowanej

Woda sodowa ma najdłuższe historyczne korzenie, według Łupek. Kiedy sztucznie gazowana woda po raz pierwszy pojawiła się na rynku pod koniec XVIII wieku, nazwano ją „wodą sodową”. Strona pisze, że ty mógłby nazywaj wodę sodową „seltzer”. Oba są po prostu wodą z dwutlenkiem węgla. Tak jak Zjadacz podkreśla, że ​​absolutna prostota seltzer sprawia, że ​​jest to idealne płótno dla tak wielu marek, aby dodać smaki i / lub alkohol.

Ważny rozróżnienie między 'seltzer' a „woda gazowana” jest miejscem, z którego pochodzą bąbelki. Sztucznie gazowana woda to „seltzer” – wyjaśnia Moje przepisy . Tymczasem marki takie jak Krzyż są „woda gazowana”, mówi Ludzie . Nagazowanie wody gazowanej jest naturalne. FDA reguluje seltzer jako „napój bezalkoholowy”, a wodę gazowaną jako „wodę butelkowaną”. Jeszcze jedna zmarszczka jest taka, że ​​„woda mineralna” może być albo płaska lub musujące, o ile pochodzi ze źródła mineralnego. Perrier i San Pellegrino, pisze Ludzie , „są gazowanymi wodami mineralnymi”.

Soda klubowa zawiera dodatkowe składniki. To sztucznie gazowana woda z dodatkiem soli sodu i/lub potasu, która ma neutralizować kwasowość i właściwie smak jeszcze naturalny. Wreszcie „woda z tonikiem” nie jest nawet wodą! To słodzony napój bezalkoholowy z woda gazowana. Tak więc woda sodowa jest w zasadzie seltzer i wpada pod parasol z gazowaną / gazowaną wodą; ale drobne poprawki sprawiają, że różni się na tyle od wody gazowanej, sody klubowej i wody z tonikiem, że opłaca się znać różnice podczas zakupów lub zamawiania.Kategorie Opinie Zabawa Komiksy