Co to jest opuncja i jak smakuje?

Wiosło opuncji kaktusowej

Opuncja – znana również jako owoc kaktusa, kaktus figowy, kaktus misyjny, nopal, tuńczyk, kaktus łopatkowy lub opuncja – to cukierkowo-słodki owoc, który pochodzi z półkuli zachodniej i zyskał sobie sławę w różnych kuchniach w ciągu ostatnich kilku tysiącleci (przez JedzenieDrukuj ). Jasne smaki, przyciągające wzrok kształty i oszałamiające kolory opuncji sprawiają, że są one popularnym składnikiem wszystkiego, od smacznych przystawek, sałatek, winegret, sosów i chleba po słodkie i orzeźwiające desery , cukierki, syropy, galaretki, soki i napoje . ( Epickie ma fantastyczny przepis na margarity z opuncji – mniam!)

Ponieważ to kaktusy, opuncje są pokryte glochidami, które są ostrymi, podobnymi do zadziorów drzazgami, które mogą być bolesne w dotyku. Podczas obchodzenia się z surową opuncją niezwykle ważne jest, aby chronić ręce grubymi rękawiczkami, aby zapobiec obrażeniom lub dyskomfortowi. Aby łatwo usunąć glochidy, wystarczy je spalić otwartym ogniem. To powoduje, że się „wyskakują”. Jeśli jednak kupisz opuncję w sklepie spożywczym, glochidy zostaną prawdopodobnie już usunięte przez sprzedawcę, dzięki czemu owoce można bezpiecznie trzymać, obierać i kroić od razu, zgodnie z Świerk zjada .Jak smakuje opuncja?

miąższ z czerwonej opuncji

Ci, którzy mieli szczęście doświadczyć magii opuncji, opisali jej smak jako niezwykłe połączenie arbuza i klasyki guma balonowa (przez Uniwersytet Łyżka ). Smak gumy balonowej nie jest zbyt przytłaczający, ale dodaje wystarczająco dużo energii, aby ten owoc był niesamowicie pyszny. Nasiona opuncji są również całkowicie jadalne, na blogu kulinarnym Druga Strona Tortilli .

Na szczęście neonoworóżowa opuncja ma mnóstwo niesamowitych korzyści zdrowotnych, zgodnie z Klinika majonezu . Soczysty miąższ wypełniony jest witaminami i składnikami odżywczymi, które są związane z zmniejszaniem ryzyka cukrzycy, utrzymywaniem poziomu cholesterolu, a nawet leczeniem brutalnych kaca (Dziękuję, środki przeciwzapalne i przeciwutleniacze!). Zawiera również potas, który wspomaga dobre trawienie oraz wspomaga zdrowie układu krążenia i metabolizmu (poprzez WebMD ). Opuncja jest również używana jako składnik niektórych Ochrona skóry , produkty do pielęgnacji włosów i kosmetyki.

Jeśli szukasz nowego owocu do spróbowania, śmiało dźgnij w opuncję. Jest pięknie ubarwiony, rozkosznie soczysty, super fajny w przygotowaniu i jedzeniu i ogólnie dobry dla Ciebie.