Co to jest Negroni i jak smakuje?

Dwa negroni w szklankach z pomarańczową skórką

Jest jasnoczerwony, znajduje się w prostej szklance i na pewno nie jest mdły. James Bond cieszył się jednym, gdy nie czuł swojego znaku towarowego martini , a Orson Welles był również jego fanem, odzwierciedlając, że „gorzkie są doskonałe dla twojej wątroby, gin jest dla ciebie zły. Równoważą się nawzajem” (poprzez Poradnik diffforda ). To nic innego jak bajeczny i wyrafinowany Negroni, napój, który emanuje chłodem i szykowną prostotą.

Jest to również ulubione miejsce barmanów, z tylko trzema składnikami, a od sześciu lat zajmuje drugie miejsce w rankingu Napoje międzynarodowe Lista najlepiej sprzedających się klasycznych koktajli na świecie. W przypadku Negroni bycie konsekwentnie drugim nie implikuje nic z jego jakości, a wszystko z jego nieuchwytnego charakteru. Napój jest pyszny i gasi pragnienie mocnego koktajlu, ale jest też intensywny w smaku i może wymagać kilku łyków, aby się przyzwyczaić. (Wskazówka: zwolnij lub szybko znajdziesz się pod stołem.) Jest tak wiele dobrych powodów, aby zacząć poznawać klasycznego Negroni.Oto składniki, których będziesz potrzebować

Negroni na drewnianym pasku przed butelkami

Zanim zagłębimy się w wariacje i historię tego kultowego koktajlu, skupienie się na jego składnikach może rzucić nieco światła na jego popularność. Co najważniejsze, prostota i jakość składników są sercem Negroni. Wymaga tylko trzech alkoholi w równych częściach, co podnosi poziom alkoholu znacznie, około 24% ABV według Świerk zjada . W swoim przepisie Likier.pl wymienia składniki po jednej uncji każdego Gin , Campari, słodki wermut i skórka pomarańczowa do dekoracji. Przy tak prostej liście składników niezbędny jest również wybór odpowiednich alkoholi, ponieważ na pewno będziesz degustować alkohol.

Karafka zaleca wybór ginu London Dry o zauważalnym składzie botanicznym, aby uzyskać ziołowe właściwości, które wyróżniają się. Słodki wermut zrównoważy również gorzkie i ziołowe cechy ginu i Campari. Wermut to alkohol na bazie wina, który został wzmocniony i pozostawiony do siedzenia z różnymi roślinami, ziołami i przyprawami, które dodają głębi i smaku (poprzez Winnica ).

W przypadku Negroni czerwony wermut najlepiej pasuje do dodanego Campari, a włoskie wermuty, takie jak Cocchi lub Cinzano, są odpowiednimi opcjami, notatki Thriller . Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś samego wermutu, warto poeksperymentować z różnymi stylami. Wreszcie, składnik funkcji to Campari , słodko-gorzki, wibrujący czerwony likier o ściśle tajnej recepturze, zawierający dziesiątki składników botanicznych.jak wyglądają złe grzyby

Kiedy wszystko zostanie zmieszane, by służyć Negroni, Poradnik diffforda stwierdza, że ​​klasyczny dodatek to pomarańczowa skórka, chociaż klin też działa.

przepis na pikantną kanapkę z kurczakiem

Jak zrobić koktajl Negroni?

Ręka za pomocą łyżki do mieszania, aby zrobić negroni

Poza tym, że potrzebuje tylko kilku łatwych do znalezienia składników, Negroni nie wymaga żadnego wymyślnego sprzętu do miksologii. Potrzebujesz tylko staroświeckiego szkła, trochę lodu i coś do zamieszania. Nie zapomnij o lodzie — Pyszne wyjaśnia, że ​​pomaga w uwolnieniu aromatów roślinnych podczas lekkiego rozcieńczania napoju. Negroni wciąż przynosi mnóstwo ciosu, więc zdecydowanie nie jest rozwadniany.

Aby zrobić, dodaj lód do szklanki, a następnie wlej równe części ginu, słodkiego wermutu i Campari — i wymieszaj. Ten ostatni krok to kolejny punkt sporny dla zagorzałych klasyków. Na pewno znajdziesz barmana, który energicznie potrząsa Negroni, jednak wielu ekspertów twierdzi, że ruch jest zbyt silny i nie przyniesie korzyści botanicznym nutom napoju. Dzięki prostemu wymieszaniu likierów uwalniają się aromaty i mogą subtelnie mieszać się ze sobą, zauważa Delicious. Podawaj z niespodzianką skórka pomarańczy z boku szklanki, aby jeszcze bardziej wydobyć nuty cytrusowe w Campari.Ponadto prosta, składająca się z trzech składników lista bardzo dobrze nadaje się do przygotowania dużej partii Negronis na spotkania, zgodnie z zaleceniami Smak . Tylko pamiętaj, aby szybko zamieszać napój, gdy jest już na lodzie.

Po prostu ciesz się ostrożnością, ponieważ Negroni jest notorycznie silny. Późno Antoniego Bourdaina kiedyś napisałem w Maksymalny o wieczorze w Toskanii, kiedy wypijał od czterech do pięciu koktajli, które doprowadziły do ​​„incydentu związanego z Negronim” z udziałem sera. Na tym zostawimy szczegóły.

Słodko-gorzki, ale orzeźwiający smak

Negroni w szkle z pomarańczowymi klinami

Jeśli spróbowałeś indywidualnie ginu, słodkiego wermutu i Campari, możesz mieć wyobrażenie o połączonych smakach tego koktajlu. Czerwony online opisuje piękno Negroni jako idealną równowagę gorzkich, słodkich, owocowych i ziołowych smaków. Campari ma wiele nut cytrusowych wśród dziesiątek składników, a także gorzkie smaki, które płynnie łączą się z ginem.

Połączenie smaków w tym napoju dobrze sprawdza się z przekąskami, ponieważ Huff Post wyjaśnia, że ​​gorzkie w Campari są znane z tego, że zwiększają apetyt. Strona wyjaśnia, że ​​gorzkie poprawiają trawienie i promują wydzielanie soków trawiennych, co sprawia, że ​​Negroni jest fantastycznym napojem przed kolacją lub aperitifem na rozpoczęcie wieczoru. Jeśli masz więcej niż jeden, koniecznie zjedz trochę kanapki lub miej pod ręką torebkę chipsów, aby zrównoważyć alkohol, w przeciwnym razie możesz nie zdążyć na kolację.

Jeśli jesteś zmęczony mdłymi słodkimi lub kwaśnymi koktajlami, Negroni wnosi zupełnie inny poziom i głębię smaku, który dobrze dopasowuje się do każdej pory roku. Koktajle dla Ciebie blog zauważa, jak jasne smaki cytrusów tworzą Negroni orzeźwiający latem , podczas gdy ziołowe nuty goryczy rozgrzewają na chłodniejsze miesiące.

Co było przed Negroni?

Dwa koktajle bulwarowe na marmurowym stole

Jak na tak prosty koktajl, Negroni z pewnością ma sporo historii o pochodzeniu. Najszerzej akceptowana opowieść jest również najbardziej anegdotyczna, co sprawia, że ​​trudno jest wiedzieć, co dokładnie wydarzyło się ponad 100 lat temu, kiedy podobno wynaleziono klasyczny napój. Przed pisemnymi zapisami jego nazwy w publikacjach brytyjskich i amerykańskich z lat 50., wiele innych koktajli z nakładającymi się składnikami często opisywano na piśmie, zgodnie z Poradnik diffforda .

Strona internetowa wymienia różne przykłady, takie jak Dundorago, opublikowane w książce o amerykańskich koktajlach w 1895 roku, która wzywała do ginu, wermutu i bitters Calisaya zawierających chininę (obecną również w Campari). W 1927 roku po raz pierwszy zauważono koktajl Boulevardier, zastępując gin Burbon za cięższy napój, wyjaśnia Poważne jedzenie .

co podawać z krewetkami i kaszą

Gin, słodki wermut i koktajle Campari również smakowały Francuzom i Hiszpanom w latach 40., zauważa Difford's Guide. Jeszcze wcześniej strona internetowa opisuje Campari Mixte z francuskiej książki o koktajlach opublikowanej w 1929 roku, która wzywa w równych częściach do ginu, słodkiego wermutu i Campari. Nie wspominając już o Camparinete, instytuującym równe części trzech trunków, który został wydany w 1934 roku (poprzez Miksologia żywiołów ).

Dość powiedzieć, że anegdotyczne relacje o napoju stworzonym przez jedną osobę – przez wielu uważaną za Włocha o nazwisku hrabiego Camillo Negroni w 1919 roku (za pośrednictwem Difford's Guide) – mają pewną konkurencję. Przy tak zrównoważonych składnikach i smaku nic dziwnego, że w ciągu ostatniego półtora wieku powstawała w takiej czy innej formie odmiana Negroni.

czy sok może się zepsuć?

Opowieść o dwóch hrabiach

Campari i negroni obok siebie na barze

W wielu wersjach historii stworzenia Negroni, Poradnik diffforda zauważa, że ​​hrabia Camillo Negroni — włoski kowboj, który spędził trochę czasu w Stanach Zjednoczonych — był odpowiedzialny za stworzenie napoju. Witryna opowiada historię tego pamiętnego momentu w 1919 roku, kiedy hrabia poprosił barmana we florenckim barze o przygotowanie Americano z dżinem zamiast woda sodowa dla dodatkowego kopa. Americano, znany również jako Milano-Torino ze względu na miasta pochodzenia jego składników, to w równych częściach Campari i słodki wermut, z wodą sodową (przez Świerk zjada ).

Historia mówi, że nowa odmiana była całkiem dobra i coraz częściej proszona przez innych bywalców barów, ostatecznie nazwana Negroni. Ze względu na swoją popularność rodzina Negroni otworzyła w tym samym roku destylarnię, produkującą gotowy koktajl mieszany w butelkach, zauważa Jedzenie i wino .

Chociaż jest to częściej przytaczana historia, członkowie rodziny Negroni od tego czasu zaprzeczają istnieniu Camilla w swoim rodowodzie, według Difford's Guide. Historia alternatywnego pochodzenia umieszcza pierwszego Negroniego w Senegalu około 1860 roku, kiedy hrabia Pascal Oliver de Negroni został tam wysłany podczas wojny i przygotował napój jako prezent dla swojej narzeczonej (przez Kubek do picia ). Campari zostało wynalezione dopiero w 1860 roku, więc to, czy napój szybko dotarł do Afryki, czy też wersja koktajlu Pascala zawierała inny gorycz, jest naprawdę nieznane (poprzez Koktajle dla Ciebie ).

Ile istnieje wersji Negroni?

Negroni pije obok kostek lodu i kieliszka

Prawdopodobnie istnieją nieskończone wariacje klasycznego Negroni, ponieważ twórcza licencja w świecie koktajli nie ma granic. Jednak wiele źródeł, takich jak Pyszne określiliśmy, że Negroni wymaga Campari jako jednego ze składników, które należy uznać za godne tytułu napoju – i zgadzamy się. To także likier to nadaje Negroni żywy kolor i szkoda byłoby usunąć ten element.

Niemniej jednak wiele wersji Negroni jest wytwarzanych bez Campari, ponieważ może to być nabyty smak. Chociaż z pewnością jest gorzki, likier jest zbalansowany wystarczającą słodyczą, aby był niesamowicie smaczny. Jeśli wahasz się co do goryczy, Świerk zjada zaleca rozpoczęcie od mniejszej ilości Campari i pójście w górę. Alternatywnie, Aperol , aperitif podobny do Campari, jest zdecydowanie lżejszą i słodszą opcją.

Negroni Sbagliato odbiega od klasyki własną dziwaczną opowieścią. Jedzenie i wino opowiada historię barmana w Mediolanie pod koniec lat 60., który przez przypadek sięgnął po Prosecco zamiast ginu, dodając mu iskierkę. Stąd nazwa sbagliato, co po włosku tłumaczy się jako „pomyłka”. Inną wersją Negroni, która odbiega od jaskrawoczerwonego wyglądu, jest White Negroni. Food & Wine opisuje, jak słodki wermut i Campari zostały zastąpione Lillete Blanc i Suze, obydwoma likierami aperitifowymi.

W wersji, która stonuje nuty botaniczne, Negrosky zastępuje dżin wódka według Miłośnicy dobrego jedzenia . Oprócz mezcalu, tequili i bourbonu substytuty ginu są nieograniczone — podobnie jak sposoby na spersonalizowanie tego napoju.

w n z darowizn

Jest Tydzień Negroni

Trzy negroni w różnych szklankach

Ze względu na zwiększone zainteresowanie rzemieślniczym ginem, wermutem i gorzkimi w ciągu ostatniej dekady, Conde Nast Podróżnik sugeruje, że jest to częściowo odpowiedzialne za wzrost popularności koktajlu Negroni. W 2013 roku doprowadziło to do: Tydzień Negroni , siedmiodniowe wydarzenie zbiórki pieniędzy i picia we wrześniu zaplanowane przez magazyn Imbibe we współpracy z Campari. Obecnie organizacja wskazuje, że 12 000 miejsc na całym świecie bierze udział w wydarzeniu, dzieląc się miłością do Negronisa podczas zbierania pieniędzy na cele charytatywne (do tej pory około 3 miliony dolarów!).

Oprócz zbierania pieniędzy na cele charytatywne i rozpowszechniania koktajlu wśród tych, którzy jeszcze nie nabyli tego smaku, większość lokali wymyśla własne wariacje na temat napoju na imprezę. Witryna Negroni Week zawiera dziesiątki szalenie kreatywnych przepisów, w tym mrożone Negronis , inne z Kawa lub likiery owocowe, kwaśne spojrzenie na napój, a nawet wędzone dodatki. Konsumenci mogą również przesyłać swoje pomysły na napoje, aby dodać je do listy niekończących się odmian.