Co się stanie, jeśli zjesz lekko niedogotowanego kurczaka?

kurczak

Jedząc stek, który jest na rzadka strona jest dość powszechne, ale jedzenie lekko niedogotowanego kurczaka zawsze będzie złym pomysłem. Jeśli kiedykolwiek pokroiłeś kawałek kurczaka, który był lekko różowy, być może zastanawiałeś się dwa razy nad przejściem do posiłku, ale to coś więcej niż kolor. Nikt nie chce zachorować z powodu zatrucia pokarmowego, ale trudna może być również wiedza na pewno, jak duże jest niebezpieczeństwo, jeśli znajdziesz na swoim talerzu kawałek niedogotowanego kurczaka.

Oto, co powinieneś wiedzieć o jedzeniu niedogotowanego kurczaka i jak najlepiej uniknąć ryzyka związanego z jedzeniem go.Jedzenie niedogotowanego kurczaka może sprawić, że twoje życie będzie bardzo nieprzyjemne

surowy kurczak

Kurczak jest jednym z najpopularniejszych białek na świecie, ale zawiera również pewne patogeny w swojej surowej postaci, które mogą spowodować, że osoba będzie naprawdę chora, jeśli kurczak nie zostanie odpowiednio ugotowany. Salmonella i Campylobacter to dwa najbardziej groźne zarazki występujące w jelitach wielu zwierząt gospodarskich i często są one szczególnie obecne u drobiu (poprzez Wtajemniczony ). W rzeczywistości stwierdzono, że 66 procent testowanych kurczaków ma salmonellę, Campylobacter lub oba (poprzez Żyj silnie ). Bakterie te mogą łatwo wywołać chorobę, jeśli kurczak jest niedogotowany lub inny pokarm wejdzie w kontakt z surowym drobiem.

Jeśli ktoś zje kurczaka z którymkolwiek z tych zarazków, czeka go cała seria nieprzyjemnych zatruć pokarmowych, które mogą obejmować wszystko, od wymiotów po gorączkę, bóle głowy, skurcze i biegunkę. Objawy te mogą czasami zająć dzień lub dwa, aby się pojawiły, ale wtedy prawie zrujnują twoje życie. Jedzenie niedogotowanego kurczaka może być szczególnie niebezpieczne dla osób z osłabionym układem odpornościowym, a jeden szczególny szczep salmonelli może nawet wywołać dur brzuszny (poprzez Linia zdrowia ).

Jak więc uniknąć tych okropnych objawów, które sprawią, że poczujesz się, jakbyś umierał?Chodzi o wewnętrzną temperaturę kurczaka

termometr do mięsa

Często zakładamy, że dopóki kurczak nie jest już różowy w środku, można go bezpiecznie jeść i nie zawiera salmonelli i Campylobacter, ale niekoniecznie tak jest. Według CDC , najlepszy sposób, aby upewnić się, że jesteś jedzenie bezpiecznego kurczaka jest sprawdzenie go termometrem do mięsa. Wszystkie części kurczaka powinny mieć wewnętrzną temperaturę co najmniej 165°F, ponieważ ta temperatura zabije każdego utrzymujące się bakterie .

Jeśli uważasz, że twój kurczak może być trochę niedogotowany, nie wahaj się wrzucić go z powrotem na grilla lub odesłać do kuchni, jeśli jesteś w restauracji. Opóźnienie posiłku o kilka minut będzie droga lepsze niż zachorowanie, ponieważ zdecydowałeś się zaryzykować.