Czego pracownicy Dunkin' chcą, aby klienci zrozumieli te smaki?

Dunkin

Na długo przed tym, jak pojawiły się shoty, zawirowania i piany, chwytanie kawy w biegu było prostą sprawą. Możesz podejść do lady i zamówić „Śmietana, dwa cukierki” lub „Czarny bez cukru” i ruszać w drogę. W niektórych lokalizacjach Dunkin' w Nowej Anglii, według Boston.com , nadal możesz wypowiedzieć tylko dwa słowa – „kawa zwykła” – i dostać małą, gorącą kawę ze śmietanką i cukrem.

Potem nadeszły lata 90. i wszystko się zmieniło. W Dunkin' rozpoczęła się w 1995 roku wprowadzeniem dwóch smaków, orzecha laskowego i francuskiej wanilii, które dołączyły do ​​oryginalnej mieszanki marki. Espresso, latte i cappuccino dołączył do składu w 2003 roku, a następnie followed Macchiato , warstwowy napój espresso podawany na ciepło lub zimno, w 2015 roku. (Ciekawa uwaga: według Dunkin' Film z YouTube , Macchiato to włoskie słowo oznaczające „znak”, więc Dunkin mówi, że to „mleko naznaczone espresso”).Przewiń do dzisiaj. Zamawianie z menu napojów Dunkin' jest jak poruszanie się po algorytmie: gorące, zimne, mrożone, mrożone, shoty smakowe, wirujące smaki, mleczne, bezmleczne, latte, espresso, cappuccino. Kombinacje są pozornie nieskończone. (Ponad 15 000 i wciąż rośnie, według Dunkin' .) Tak bardzo, że życzą sobie nawet pracownicy Dunkin' (poprzez Reddit ) klienci zwracają nieco większą uwagę na to, co zamawiają.

Dunkin' oferuje ponad 15 000 kombinacji napojów

Dunkin

Rozłóżmy to, zaczynając od strzału kontra wir. Pyszne skontaktował się z Dunkin' w celu uzyskania oficjalnych wyjaśnień. Okazuje się, że Dunkin' oferuje siedem niesłodzonych, bezcukrowych ujęć smakowych oprócz asortymentu słodzonych zawirowań smakowych. Podczas gdy shoty są bezmleczne, zawijasy są wykonane ze słodzonego skondensowanego mleka. Strona internetowa dla Dunkin' wyjaśnia bardziej szczegółowo, w tym te pomocne wskazówki.

W średniej wielkości napoju shoty smakowe dodają od 5 do 10 kalorii na porcję. Wiry smakowe dodają od 150 do 160 kalorii. Istnieje skrzyżowanie smaków shot i swirl, ale nie każdy smak jest oferowany w obu formach. Większość sezonowych smaków to zawijasy.O ile nie masz ulubionej kombinacji, zamawianie w locie może być trudne. Szeroko otwarte jedzenie ujawnił „tajne” menu Dunkina — nieoficjalny skrót dla popularnych kombinacji — z których wiele jest zatwierdzonych przez Dunkina i znanych z nazwy. Na przykład zamów Hazelnut Mocha Iced Coffee, a dostaniesz mrożoną kawę z zawirowaniem mokki i kieliszkiem z orzechów laskowych. Wybierz mrożoną kawę tostowaną francuską wanilię, a czeka Cię smak mrożonej kawy z francuskim shotem waniliowym, prażonymi migdałami i mlekiem migdałowym.

A potem jest Charli . Nazwany na cześć influencerki TikTok i miłośniczki Dunkin' Charli D'Amelio, The Charli to Dunkin' cold brew z pełnym mlekiem i trzema pompkami karmelu. Poproś o to po imieniu.